Judaika

Tételek száma: 32

Ezüst (Ag) összecsukható hanukija úti gyertyatartó - az ókori szentély főbb elemeivel díszítve, gyertyás vagy olajos használatra. 1874, orosz, mesterjeggyel, 19x12 cm, nettó 651g. Nagyon ritka! /// Silver (Ag) Folding Hanukkah Menorah Travel Candleholder, decorated with major elements of the ancient Temple, suitable for candles or oil, 1874, Russian, with maker's mark, 19 × 12 cm, net weight 651 g. Rarity!
13356.

Kikiáltási ár:
600 000 Ft
1 626,02
1 875,00

Ezüst (Ag) olajos menóra. filigrán borítású 4 gömb lábon, filigrán díszítésekkel, középen a kőtáblákat tartó 2 oroszlánnal. 1859, Bécs, 13 latos, m: 34 cm, nettó 768g. Ritka! /// Silver (Ag) Oil Menorah, on four ball feet with filigree overlay, decorated with filigree motifs, featuring in the center two lions holding the Ten Commandments, 1859, Wien, 13-lot, height 34 cm, net weight 768 g. Rarity!
13357.

Kikiáltási ár:
600 000 Ft
1 626,02
1 875,00

Filigrán ezüst (Ag) hanukai menóra samesszel. cca 19. sz. vége, gazdag filigrán díszítéssel, jelzett, 28x25 cm, nettó 754g /// Filigree Silver (Ag) Hanukkah Menorah with Samash, circa late 19th century, richly decorated with filigree, hallmarked, 28 × 25 cm, net weight 754 g. A tétel a Darabanth Galériában tekinthető meg. (Paulay Ede u. 25-27. https://www.darabanth.com/galeria/)
13358.

Filigrán ezüst (Ag) hanukai menóra samesszel. cca 19. sz. vége, gazdag filigrán díszítéssel, jelzett, 28x25 cm, nettó 754g /// Filigree Silver (Ag) Hanukkah Menorah with Samash, circa late 19th century, richly decorated with filigree, hallmarked, 28 × 25 cm, net weight 754 g.

Kikiáltási ár:
480 000 Ft
1 300,81
1 500,00

Ezüst (Ag) úti hanukkia, samesszal. Fedelén elefántcsont-lap rárakással, jelzett, 1810, Bécs, 13 latos, mesterjeggyel, 12x7x5,5 cm, bruttó 426g. Ritka! /// Silver (Ag) Travel Hanukkah Menorah with Samash, ivory inlay on the lid, hallmarked, 1810, Wien, 13-lot, with maker's mark, 12 × 7 × 5.5 cm, gross weight 426 g. Rare!
13359.

Kikiáltási ár:
360 000 Ft
975,61
1 125,00

13360.

Kikiáltási ár:
400 000 Ft
1 084,01
1 250,00

Tóramutató antik orosz ezüst (Ag) 1785. Jelzett AD mesterjegy. szodalit köves berakással. 43 cm , 140 g, Torah pointer antique Russian silver (Ag) 1785. Marked AD master mark. with sodalite stone inlay. 43 cm, 140 g,
13361.

Kikiáltási ár:
140 000 Ft
379,40
437,50

Szédertál, ezüst (Ag) XIX. sz. vége. dianás jelzéssel, GU mesterjeggyel 611g, d: 31 cm  Seder plate, silver (Ag) late 19th century. Hungary, Diana hallmark, GU master mark 611g, d: 31 cm
13362.

Szédertál, ezüst (Ag) XIX. sz. vége. dianás jelzéssel, GU mesterjeggyel 611g, d: 31 cm

Seder plate, silver (Ag) late 19th century. Hungary, Diana hallmark, GU master mark 611g, d: 31 cm

Kikiáltási ár:
440 000 Ft
1 192,41
1 375,00

Fűszertartó, kanállal Dávid csillagos díszítéssel, zománc berakással. Ezüst (Ag) antik, orosz, jelzett, 1873. 84 zolotniki jelzéssel, KA mesterjeggyel 74 g, 9 cm         Spice jar, with spoon decorated with a Star of David, enamel inlay. Silver (Ag) antique, Russian, marked, 1873. Marked 84 zolotniki, KA master mark 74 g, 9 cm
13363.

Kikiáltási ár:
60 000 Ft
162,60
187,50

Törös bot. Dávid csillaggal és orosz cári sassal, ezüst (Ag) markolattal. 1884. Oroszország, Jelzett, 84 zolotniki finomságjellel. Mesterjeggyel. A tőrön vércsatorna kiképzéssel. 92 cm, (65cm)
13364.

Kikiáltási ár:
180 000 Ft
487,80
562,50

A miskolci orth. izr. anyahitközség alkalmazottainak szolgálati és fegyelmi szabályzata. Miskolc, 1935. Schwartz Soma. 20p. az utolsó oldalon egy alkalmazott tanár átvételi igazolásával, valamint külön lapon fogadalmi esküszövegével és jegyzőkönyvvel.
13365.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

Sarreguemines judaika szukkoti boroskancsó. cca 20. sz. eleje, mázas öntött fajansz, körben a szukkoti mulatság plasztikus ábrázolásával, kívül erdőzöld, belül türkiz színű mázzal, szőlőtörzset imitáló füllel, jelzett, hibátlan, m: 24 cm /// Sarreguemines Judaica Sukkot wine pitcher. Circa early 20th century, glazed molded faience, with a relief depiction of the Sukkot celebration around the body. Forest green glaze on the exterior, turquoise glaze on the interior, handle shaped like a grapevine trunk, marked, flawless condition, height: 24 cm
13366.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,40
125,00

cca 1944 Expressz vasúti fuvarlevél az Auschwitzi koncentrációs táborba egy élelmiszercsomagról.   cca 1944 Express railway waybill for a food package to the Auschwitz concentration camp.
13367.

cca 1944 Expressz vasúti fuvarlevél az Auschwitzi koncentrációs táborba egy élelmiszercsomagról.

cca 1944 Express railway waybill for a food package to the Auschwitz concentration camp.

Kikiáltási ár:
80 000 Ft
216,80
250,00

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft