Szeberényi Lajos: A parasztkérdés külföldön és hazánkban. Szociális tanulmány. Békécsaba, 1908, Tevan Adolf, 208+1 p. Átkötött félvászon-kötés, foltos lapokkal.
Szeberényi Lajos: A parasztok helyzete Magyarországon. Szociális tanulmány, különös tekintettel az alföldi munkásmozgalomra és kivándorlásra. Bp., 1907, Kókai Lajos, (Békéscsaba, Corvina-ny.), 101+1 p. Átkötött félvászon-kötés, foltos lapokkal.
Kocsis Károly: Etnikai változások a mai Szlováki és a Vajdaság területén a XI. századtól napjainkig. Politikaelméleti füzetek 4. + Népi demokráciáink történetéhez. Tudományos szocializmus füzetek 102. Bp., 1988-1990, ELTE BTK. Kiadói papírkötés, az egyik füzet kisebb lapszéli ázásnyomokkal. Megjelentek 678 példányban.
Richard Andree: Ethnographische Parallelen und Vergleiche. Stuttgart, 1878., Julius Maier, XII+303 p.+1+II-VI (kihajtható táblák) t. Német nyelven. Átkötött egészvászon-kötés, 1 kihajtható tábla hiányzik, a kihajtható táblák egy része szakadozott.