Stephens Henry: Mezei gazdaság könyve I. köt. - - "The book of the farm" czímű munkája nyomán a hazai körülményekhez alkalmazva. Kiadják Korizmics László, Benkő Dániel, Mórocz István. Pest, 1855., Herz János, 4+XII+540+1 p.+3 (litográfiák) t. Szövegközti fametszetű illusztrációkkal. Korabeli aranyozott gerincű vaknyomásos egészvászon-kötésben, a borítón kopásnyomokkal, régi bélyegzésekkel, foltos lapokkal, az utolsó előtti lapon a szöveget nem érintő hiánnyal (539/540.)