Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 314

Dickens, Charles: Copperfield Dávid. Gyermekévek, ifjúság. Ford.: Ottlik Géza. Végh Dezső rajzaival. Bukarest, 1955, Ifjúsági Könyvkiadó, 394 p. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé sérült, kopott, foltos borítóval, foltos lapélekkel.
17505.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

Babits Mihály, 3 db könyv: Babits Mihály: Az európai irodalom története. Bp., é.n., Nyugat, 728 p. Kiadói félvászon-kötés, sérült, kissé foltos borítóval. + Pók Lajos: Babits Mihály alkotásai és vallomásai tükrében. Bp., 1967, Szépirodalmi Könyvkiadó. Kiadói papírkötés, a borító és az első lap sérült. + Babits Mihály fényképei (ikonográfia). Összeáll.: W. Somogyi Ágnes. Az előszót írta: Keresztury Dezső. Fotótéka. Bp., 1983, Népművelési Propaganda Iroda. Gazdag fekete-fehér képanyaggal. Kiadói papírkötés, a borítón gyűrődésekkel.
17506.

Kikiáltási ár:
900 Ft
2,44
2,81

Pintér Jenő: A magyar irodalom története. I. kötet. Bp., 1942, Bibliotheca. Második kiadás. Kiadói papírkötésben,kissé foltos, kissé szakadozott borítóval.
17507.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

C. Dobrogeanu-Gherea: Kritikai tanulmányok. Ford., bevezető tanulmánnyal és jegyzetekkel ellátta: Csehi Gyula. A fordító által DEDIKÁLT példány. Bukarest, 1963., Irodalmi Könyvkiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadt papír védőborítóban.
17508.

Kikiáltási ár:
800 Ft

Horváth János: A magyar irodalom fejlődéstörténete. Bp., 1976., Akadémiai Kiadó. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadt papír védőborítóban.
17509.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

Mandics György: Temesvári Golgota. I-III. köt. Bp., 1991, Interart-Püski-Szépirodalmi. Kiadói papírkötés, tulajdonosi névbejegyzéssel.
17510.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

Déry Tibor: Sorsfordító évek X.-ben. Kihallgatási jegyzőkönyvek, periratok, börtönírások, interjúk és egyéb művek. (1957-1964.) Sajtó alá rendezte: Botka Ferenc. Bp., 2002., Petőfi Irodalmi Múzeum.   Kiadói papírkötés.
17511.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

Új magyar dekameron I-II. köt. Szerk.: Illyés Gyula. Bp., én., Nyugat. Benne Illyés Gyula, Márai Sándor, Németh László, Cs. Szabó László, Tamási Áron, Török Sophie, Veres Péter és mások írásaival. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, egy-két kijáró képpel, a borítón kis kopásnyomokkal.
17512.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

Mai külföldi dekameron 3 kötete: Mai angol dekameron; Mai francia dekameron; Mai japán dekameron. Bp., én., Nyugat. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, kissé kopott borítókkal.
17513.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

Gárdonyi Géza: Isten rabjai. Ifjúság számára átdolgozott kiadás. Bp.,1943.,Dante. Ötödik kiadás. Biczó András rajzaival. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, laza fűzéssel.
17514.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

Tandori Dezső 3 könyve: Helyből, távol; Nem lóverseny; A mennyezet és a padló
17515.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

Ottlik Géza 3 könyve: Iskola a határon, Hajnali háztetők, Minden megvan
17516.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft