Tétel

Kikiáltási ár:

15 000 Ft

10

Leírás:

Lakatos Károly: Vadászhit. (A magyar vadászbabonák és hiedelmek kultusza.) Szeged, 1910, Engel Lajos, 108 p. Második bővített kiadás. Rendkívül gazdag szövegközti, részben vadászati témájú képanyaggal illusztrált. Átkötött félvászon-kötésben, az eredeti illusztrált elülső borítót az elülső borítóra kasírozták, kopott borítóval, ex libris-szel. de belül jó állapotban. Csikszentsimonyi és ernyesi Lakatos Károly (1853-1914) ornitológus, vadász, kutyaidomító, vadászati író, szakíró. Főleg a vízi madarak és a ragadozók életmódjának tanulmányozásával és ismertetésével foglalkozott. Szegeden neves vadászkutya-idomító intézetet alapított, majd az Ornitológiai Központ munkatársa. Vadász- és tudományos megfigyeléseit több szaklap is közölte. Lendl Adolffal hat éven át szerkesztette a "Természet" c. tudományos folyóiratot.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : ekb