1897 Dr. Rátz [István]: Kórbonctan. - - előadása után. Stencilezéssel sokszorosított főiskolai orvosi jegyzet, benne bejelölésekkel. Korabeli félvászon-kötésben, kopott borítóval, sérült, javított kötéssel, 400 p.
Rácz István (1860-1917) orvosdoktor, állatorvosi főiskolai, az általános kórtan, a kórbonctan és a parazitológia tanára, az MTA levelező tagja.