Könyvek: Természettudomány, medicina

Tételek száma: 98

[Jean-Martin Charcot (1825-1893)]: J. M. Charcot: Előadások az idegrendszer betegségeiről. II-III. kötet. Összegyűjt. és közölte: Bourneville, Babinski, Bernard, Féré, Guinon, Marie, Gilles de la Tourette.Ford.: Koller Gyula, Morvacsik Ernő Emil. Magyar Orvosi Könyvkiadó-Társulat Könyvtára XXXV.,LVII. kötet. Bp., 1879-1889., Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat, XV+388 p.+ 10 t.; 367+5 p.Gazdag szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon-kötések, Gottermayer-kötés, kissé kopott borítókkal, intézményi bélyegzőkkel, a III. kötet gerincén sérüléssel, az II. kötetből két kijáró lappal és egy kijáró táblával, hiányzó szennylapokkal.
17267.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

17268.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

17269.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

Darányi Gyula: Közegészségtan. I-IV. köt. Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat CLXII., CLXVI.,CLXIX, CLXXIX. Bp., 1939- 1942, Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat, VIII+535 p.; VI+2+264 p.; VII+2+414 p.; X+472 p. Rengeteg szövegközti illusztrációval. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés,Corvina-kötés, egészen apró kopásnyomokkal a borítókon, de alapvetően jó állapotban.
17270.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

A szemészet kézikönyve I-III. köt. Szerk.: Grósz Emil, Hoor Károly. Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat CII, CIV, CVI. Bp., 1909-1910, Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat, XV+1027+ 6  (közte kettő kihajtható tábla) t.; XI+877 p.+XI+824 p.  Rengeteg szövegközti illusztrációval. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal, jó állapotban.
17271.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

17272.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft

Fodor József: Közegészségtan. Dr - - előadásai után jegyezte Nyitó Sándor orvos növendék. Bp., 1878., Langer Ede és Fia, 210+43+1+II p. Stencilezéssel sokszorosított orvosi egyetemi jegyzet. Álbordás félbőr-kötésben, kopott, foltos borítóval, sérült, részben hiányos gerinccel, intézményi bélyegzőkkel, hiányzó szennylapokkal, ceruzás aláhúzásokkal. Barta Ernő (1878-1956): M. Kir. Bábaképző Könyvtára szecessziós ex libris-szével, papír, klisé, jelzett, 12,5x9 cm. Ritka!
17273.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft

17274.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft

17275.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

A magyar orvosok és természetvizsgálók 1874 aug. 24-től aug. 29-ig Győrött tartott XVII-ik nagygyűlésének történeti vázlata és munkálatai. Szerk.: Fehér Ipoly. Kubinyi Ágoston és Ferenc arcképével, több felmentvénnyel, és színezett kőnyomatú táblákkal. Bp., 1875., Franklin, 1 (Kubinyi Ferenc és Kubinyi Ágoston arcképe) t.+4 sztl. lev.+329 p.+ IV (kőnyomatok)+ III t. Átkötött modern félvászon-kötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval.  Benne számos érdekes tanulmánnyal, közte Rózsay József: A hullák égetéséről c. írásával.
17276.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
10

A magyar patológia története. Szerk.: Bodó Miklós, Honti József, Sugár János, Tanka Dezső. Bp., 2005., Medicina. Kiadói kartonált papírkötés. CD-rommal.
17277.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

17278.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft