15012.
Lezárult 29. Nagyaukció
Könyvek: Utazás, helytörténet
12 000 Ft
32,52 EUR, 37,50 USD
Nagyenyedi album MDCCCLI (1851.) Szerk.: Szilágyi Sándor. Szász Károly, Gyulai Pál, Tompa Mihály, Jókai Mór, Petőfi Sándor, Arany János írásaival. Buda-Pest, 1851, Lukács László, 6+276+16 (Előfizetők névsora) p. Korabeli aranyozott gerincű egészvászon-kötés, kopottas borítóval, névbélyegzővel, jó állapotban. A kötet az 1849. jan. 8-i, Nagyenyedet ért barbár oláh pusztítás (kb. 800 magyar áldozat) túlélőin próbált segíteni a bevétellel, valamint publikálási lehetőséghez juttatta irodalmunk színét-javát.