Magyar Színművészeti Lexikon – A magyar színjátszás és drámairodalom enciklopédiája. I–IV. kötet (teljes) Szerkesztette Schöpflin Aladár. Kiadja az Országos Színészegyesület és Nyugdíjintézete. Bp., 1929–1931. Thalia-Kultura Műintézet VII, 480 p.; 464 p.; 504 p; 486 p. számos színes és fekete-fehér táblával. Egységes, gerincén kissé kopott aranyozású egészvászon kötésben
Felvinczi Takács Zoltán: A kelet művészete. Bp. (1943.) Dante. 234 p. 1 sztl.lev. 50 egyszínű és 4 színes képtáblával. Kiadói kissé sérült gerincű félvászon-kötésben
Oroszlán Zoltán: A Szépművészeti múzeum antik terrakotta gyűjteménye. 46 képes táblával. Bp. 1930. Orsz. M. Szépművészeti Múz. 124 p. 1 sztl.lev. 23 t. Kiadói, sérült papírborítóban.
Pataky Dénes: A rajzművészet mesterei XIX. és XX. század. A Szépművészeti Múzeum modern külföldi rajzgyűjteményének legszebb lapjai. Bp., 1958, Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata. Kiadói egészvászon kötés, színes képekkel illusztrált, jó állapotban.
Haiman György: A Kner család és a magyar könyvművészet 1882-1944. Bp., Corvina Kiadó. Kiadói egészvászon kötés, védőborítóval(gerincél sérült) színes képekkel illusztrált, jó állapotban.