Moritz Ritter v. Brunners: beständige Befestigung für die Militär-Bildungs-Anstalten. Wien 1901. L.W. Seidel. sok illusztrációval / with many illurtations
Gyóni (Áchim) Géza: Lengyel mezőkön, tábortűz mellett. - verseinek első itthoni (bővített) kiadása. Bp. 1915, Orsz. Hadsegélyező Biz. 1 t. (Gyóni arcképe), XIII, 62 p. (a przemysli – 1914, 3. ezerből készült hasonmás.) Korabeli papír kötésben. A szerző verses dedikációjával Rákosi Jenőnek.
A. von Boguslawski.: Die Fechtweise aller Zeiten. In ihren Hauptmotiven dargestellt für Offiziere des stehenden heeres und des Beurlaubtenstandes, Offizieraspiranten, Freiwillige und für höhere Lehranstalten. Berlin, 1880. Friedrich Luckhardt Verlag. Erosen megviselt állapotban / in damaged condition
Militária könyv gyűjtemény: 15 db német nyelvű, részben magyar vonatkozású katonasággal, hadászattal foglalkozó könyv vegyes állapotban, ritkább darabokkal / cca 1910-1920 Compilation of military books written in English mostly about World War I. in different condition Die Oberste Heeresleitung 1914-1916 in ihren wichtigsten Entschließungen + Rüstung und Brüstung + Sammlung Göschen 9x + Die heere und flotten der Gegenwart Deutschland +Kämpfe in China I-II. + Österreichund Ungarn und Italie (...Adria) + Die Deutsche Armee und Weltkriege
Kovács S. Tibor: Huszárfegyverek a 15-17. században. Bp., 2010, Martin Opitz Kiadó. Kiadói kartonált kötés, színes képekkel illusztrált, újszerű állapotban.