Pilch Jenő: A világháború története. József királyi herceg tábornagy úr őfensége előszavával. Számos képmelléklettel és térképvázlattal. Bp., Franklin. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, gerincnél szakadt, belül levált, belső előlapja kijár, viseltes állapotban.
Spencer, Herbert: A katonai és iparos társadalmak szociológiája. Fordította és a bevezetést írta Nagy Dénes. Bp., 1919, Új Magyarország Részvénytársaság. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Friedrich Wencker: Der unvermeidliche Krieg zwischen Japan und Amerika. Eine politische Studie Stuttgart / Leipzig, Neuer Stuttgarter Verlag 1921. Kissé sérült papírkötésben / in slightly damaged paper binding
Hugo Kerchnawe: Der Zusammenbruch der Österr.-Ungar. Wehrmacht im Herbst 1918. Dargestellt nach Akten des Armee-Ober-Kommandos und anderen amtlichen Quellen von Generalmajor d.R. Hugo Kerchnawe. Mit 2 Kartenskizzen. München, 1921. Lehmanns Verlag
Die italienische Armee im Felde. Handbuch. "Darf über die Linie der vordersten Brigadekommandos nicht mitgenommen werden" Wien, 1917. Druck bei Reisser. Kézikönyv a fronton harcoló katonáknak, mellékletekkel és sokszorosított hadiparanccsal. (kötés egy helyen belül szétvált) / Handbook for the fighting soldiers with many illustrations and a copied military order. (binding somewhere parted, otherwise in good condition)
Alexander Heinrich Rudolph von Kluck: Der Marsch auf Paris und die Marneschlacht 1914. Berlin, 1920. Ernst Siegfried Mittler und Sohn. Első kiadás / First edition!
Pataky Iván-Rozsos László-Sárhidai Gyula: Légi háború Magyarország felett I-II. Debrecen, 1992, Zrínyi Kiadó. Képekkel illusztrált, kiadói egészvászon kötés, védőborítóval, jó állapotban.
Groehler, Olaf: A légi háborúk története 1910-1980. Berlin, 1981, Militärverlag der Deutschen Demokratischen Republik. Illusztrált, kissé foltos, piszkos kiadói egészvászon kötés, jó állapotban.