Könyvek: egyéb ritkaságok

Tételek száma: 86

Igazi különlegesség: Wales-i nyelvű nagyméretű  metodista biblia: Bibl Cyssegr-lan, William Mackenzie, LLynlefiad, 1868, rengeteg rézmetszettel, térképpel, dombornyomott, aranyozott egészbőr kötésben (gerinc elvált, de jó állapotban) / Welsh language bible with many nice etchings and maps from 1868, good condition 28x35 cm
11533.

Kikiáltási ár:
25 000 Ft
67,75
78,13

Erzsébet királyasszony emlékének. Hódolat Magyarország nagy királynéjának. Szerk. Gábel Gyula. Bp. 1905. Globus-Pesti Napló. 176 l. Rendkívül gazdagon illusztrált kötet, számtalan műmelléklettel és szövegközti képpel. Festett, aranyozott, dombornyomásos díszes kiadói egészvászon-kötésben.
11534.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

Heimler Károly: Sopron műemlékei. Csányi Károly előszavával. Becht Rezső és Mihályi Ernő Dr. közreműködésével sajtó alá rendezte Diebold Károly felvételeivel. 161 kép ás egy fénykép. A tervezett sorozat egyetlen megjelent kötete, (Gerinc sérült, egyébként jó állapotban)
11535.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

Shakespeare album. Shakespeare élete és költészete, írók tanulmányaiban, képzőművészek festményeiben, rajzaiban, rézmetszeteiben és előadóművészek alakításaiban megvilágítva. Pesti Napló kiadás, Bp. 1910 Dúsan aranyozott dombornyomásos kiadói egészvászon díszkötésben. Szép állpotban
11536.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

Vörösmarty album. A költő életrajza és válogatott versei. Számos képpel és eredeti szövegillusztráczióval. Nemes Mihály, Belloni László és Homicskó Athanáz képeivel. Bp. 1909. Wodianer és Fiai. 1 t. címkép. 240 l. 5 t. Díszes, aranyozott, dombornyomású, egészvászon, Gottermayer kötésben. Azép állapotban
11537.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

Jókai album (Képek, adatok, okmányok Jókai Mór életéből) (Bp. 1909. Pesti Napló-Hornyánszky (hibátlan állapotban!
11538.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

Csoda album. Szerk.: Szini Gyula. A Pesti Napló előfizetőinek készült kiadás.Bp. 1911. Hornyánszky szecessziós könyvdíszekkel. Gazdag képanyaggal. Többek közt tartalmazza Krúdy, Bródy, Hunyady Sándor írásait is. Kiadói dúsan aranyozott vászonkötésben.  131 p. 12 t.  Szép állapotban!
11539.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,97
21,88

A magyar nemzet története. 1-10. köt. (Teljes.) Szerk. Szilágyi Sándor. Bp. 1895-1898. Athenaeum. Kiadói, egységes ,piros aranyozott vászonkötésben A gerincek mind sérültek, de egyébként a kötések és a lapok is nagyon jó állapotban
11540.

Kikiáltási ár:
38 000 Ft
102,98
118,75

Tolnai Világlexikona I.-VII. kötetek A-D-ig, Magyar Ker. Közlöny Hírlap és könyvkiadó Vállalat kiadása, Budapest, 1912-1913 díszes aranyozott kiadói félbőr kötésben, fém dombor betéttel (egy-két kötetben apró hibák, de mind hiánytalan, szép állapotú kötések)
11541.

Kikiáltási ár:
3 500 Ft
9,49
10,94

1708-ból származó ószláv imakönyv (az első és és utolsó oldalak rossz állapotban) / 1708 Old-Slavic praybook in bad condition
11542.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

1928-33 A Pesti Hírlap nagy naptára az 1928,30,32,33. közönséges évre, Légrády testvérek, Budapest, 4 db fűzött, papírkötéses könyv
11543.

Kikiáltási ár:
2 500 Ft
6,78
7,81

Magyar és német zsebszótár. Közre bocsátá a Magyar Tudós Társaság. Magyar-Német, Német-Magyar 2 kötetben /Antal Mihály ügyelése alatt. Tudnivalók: Schedel Ferencz. Előszó: Vörösmarty Mihály, Schedel Ferencz./ 1835, Buda, Magyar kir. Egyetem betűivel, korabeli, kopott aranyozott félbőr kötésben
11544.

Kikiáltási ár:
1 500 Ft
4,07
4,69

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft