Art-ceramics

Number of items: 348

Gorka Lívia (1925-2011): Samottos laposváza. Jelzett, hibátlan, m: 28,5 cm Művészetének forrása a természet, jellemző tárgyai a nagyméretű, aszimmetrikus edények, az idolok, halak, madarak, kövek. A korongolás előtti ősi agyagalakítást követte. Egyedi tárgyakat hozott létre, szeretett sorozatban, tárgycsoportban gondolkozni. ,,Szeretem a munkámat. Egyáltalán szeretem, amikor magamnak dolgozom. Szeretem a kis műhely szabadságát és rendjét. Egyszerűen azért, mert a kezdetektől a befejezésig mindenért felelős vagyok, közöm van a jóhoz, rosszhoz. Formát adni az alaktalan szürkeségnek: a semmiből teremtek, néha úgy érzem. A régi >>nagyok
11393.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
240 000 HUF
648,65
705,88
Minimum bid:
240 000 HUF
Simó Ágoston (1925-2011): Cirkuszi elefánt. Magas hőfokon égetett, rézoxiddal színezett, samottos agyag. Alján jelzett. Hibátlan, m: 27,5 cm
11394.

Available for bidding
140 000 HUF
378,38
411,76
Minimum bid:
140 000 HUF
Gazder Antal (1930-?): Térplasztika. Zsolnay pirogránit. Mázas samottos kerámia. Jelzett: G. 1950-60 körül, minimális kopással, m: 35 cm Gazdernek egy igen korai munkája, még abból az időszakból amikor a Zsolnay gyárban kialakulóban volt az infrastruktúra. A kertben szerte szét hevert pirogránit darabokból applikálta össze ezt a művet, majd megfestette.
11395.

Gazder Antal (1930-?): Térplasztika. Zsolnay pirogránit. Mázas samottos kerámia. Jelzett: G. 1950-60 körül, minimális kopással, m: 35 cm "Gazdernek egy igen korai munkája, még abból az időszakból amikor a Zsolnay gyárban kialakulóban volt az infrastruktúra. A kertben szerte szét hevert pirogránit darabokból applikálta össze ezt a művet, majd megfestette."

Available for bidding
240 000 HUF
648,65
705,88
Minimum bid:
240 000 HUF
11396.

Available for bidding
120 000 HUF
324,32
352,94
Minimum bid:
120 000 HUF
Bod Éva (1924-2004): Plasztikus fali kerámia fali dísz. Mázas kerámia, kézzel festett, jelzett, hibátlan kovácsoltvas keretben. 18x38 cm
11397.

Available for bidding
65 000 HUF
175,68
191,18
Minimum bid:
65 000 HUF
Nádor Judit (1953-): Lány, galambbal. Mázas kerámia, jelzés nélkül. A sorozat másik darabja reprodukálva: Magyar Iparművészet 22. évf 6 szám. 26x38 cm
11398.

Available for bidding
80 000 HUF
216,22
235,29
Minimum bid:
80 000 HUF
Pál Ferenc (1914-2008): Retro iparművész bagoly kerámia, jelzett, Iparművészeti Vállalat címkével, kis kopással, m: 18,5 cm
11399.

Available for bidding
75 000 HUF
202,70
220,59
Minimum bid:
75 000 HUF
Majoros János: Női arc. 2 darab csempéből álló kép, fakeretben, kis lepattanással, csempék együtt 15x30 cm
11400.

Available for bidding
46 000 HUF
124,32
135,29
Minimum bid:
46 000 HUF
11401.

Available for bidding
60 000 HUF
162,16
176,47
Minimum bid:
60 000 HUF
Simó Ágoston (1925-2011): Teknős. Magas hőfokon égetett, rézoxiddal színezett, samottos agyag. Alján jelzett. Hibátlan, élénk színvilággal, 17x14 cm /// 1943-49: Magyar Iparművészeti Főiskola kerámia szak, mestere: Borsos Miklós, Gádor István, Molnár Elek és Ohmann Béla volt. 1957: Iparművészeti Pályázat I. és II. díj; 1960: Iparművészeti Pályázat I. és III. díj; 1985: Magyar Alkotóművészek Országos Egyesülete-díj; 2002: Ferenczy Noémi-díj. 1950-től a Gránit Kőedény és Porcelángyár, 1952-54 között pedig a Kerámia Iparművészeti Szövetkezet tervezőjeként dolgozott. 1954-től szabadfoglalkozású művész. A Siklósi Kerámia szimpóziumon 1972-ben és 1976-ban vett részt. Tevékenységi köre a kerámia teljes területére kiterjed, ezen belül jelentős szerepet kaptak a figurális plasztikák, a murális feladatok, továbbá a cserépkályhák.
11402.

Available for bidding
70 000 HUF
189,19
205,88
Minimum bid:
70 000 HUF
KÁ jelzéssel, 1982: Hajóhad. Kerámia alapon zománckép, 12 darab csempén, hátul jelzett, keretezve, pattogzással, gyári tűzhibával 32x92 cm /// KIZÁRÓLAG SZEMÉLYES ÁTVÉTEL, NEM POSTÁZZUK! / ONLY PERSONAL COLLECTION AT OUR OFFICE!
11403.

Available for bidding
80 000 HUF
216,22
235,29
Minimum bid:
80 000 HUF
Zsolnay türkizmázas geometrikus padlóváza. Terv.: Fürtös György (1939-2010). Mázas samottos kerámia, jelzett, alján és szájánál kis lepattanással, m: 52 cm
11404.

Available for bidding
65 000 HUF
175,68
191,18
Minimum bid:
65 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Auction 470

Viewing: 15-18 July

Item pickup: from 22 July

Deadline for payment: 2 August

Pay-off: from 7 August

  Events