Books: Travelling, Local History

Number of items: 186

Roth, Abraham / Fellenberg, Edmund von: Doldenhorn and Weiße Frau. Zum ersten Mal erstiegen und geschildert. Coblenz, 1863. Karl Baedeker, 86p + 13 T litográfiák, közötte kihajtható térkép. Aranyozott korabeli egészvászon kötésben, A borító és alapok aljén sérülés, penészfolt. nagyon ritka, korai Baedekker!
19000.

28 000 HUF
73,68
80,00
(Szepesházy, Carol.) u. J. C. Thiele. Merkwürdigkeiten des Königreichs Ungarn, oder: historisch-statistisch-topographische Beschreibung aller in diesem Reiche befindlichen 42 königl. Freistädte, 16 Zipser Kronstädte, Jazygiens, Gross- und Klein-Kumaniens, der priv. Hayduken-Städte, der Berge, Höhlen, Seen, Flüsse, vorzüglichen Gesundbrunnen und des ungarischen Bergbaues; II. Band. Kaschau, 1825. Carl Werfer.  Magyarország leírása, hangsúlyozottan megjelenítve a Felvidék és a magyar fürdők. Korabeli sérült papírborítóval. / Descritption of the Kingdom of Hungary with emphasis on the Slovakian parts. + (36) p.
19001.

24 000 HUF
63,16
68,57
Demkó Kálmán (szerk.): A "Szepesmegyei Történelmi Társulat" Millenniumi kiadványai. I. kötet.  1. rész: Demkó Kálmán: Bevezetés és a "Szepesmegyei Történelmi Társulat" 12 évi működésének ismertetése.  2. rész.: Szepesvármegye történelmi irodalmának bibliográphiája. Összeáll.: - -. Előszóval és tárgymutatóval ellátta: Demkó Kálmán.  3. rész: Münnich Sándor: A Szepesség őskora.  4. rész: Függelék: 1. A Szepesmegyei Történelmi Társulat alapszabályai. 2. A Szepesmegyei Történelmi Társulat névkönyve. 3. A Szepesvármegye monographiájának kiállítási költségeihez hozzájáruló községek. 4. Csereviszonyban álló társulatok. 5. Kimutatás a pénztár állásáról.  Lőcse, 1895, Reiss J. T.-ny., 4+284 p. Korabeli aranyozott félvászon-kötés, kopott borítóval.
19002.

22 000 HUF
57,89
62,86
Hearn, Lafcadio:  In Ghostly Japan. London, 1906. Kegan Paul, Trench, Trübner & Co. Ltd. (The University Press, Cambridge, Massachusetts). 1 t. (hártyapapírral védett címkép) + [8] + 241 + [1] p. + 3 t. A görög és ír felmenőkkel rendelkező Lafcadio Hearn (1850-1904) írországi gyermekkor és francia tanulóévek után az Egyesült Államokban vállalt újságírói állást. A számos nyelvet elsajátító Hearn műfordítóként és újságíróként egyaránt dolgozott, élete 1890-től kötődik Japánhoz. Tokiói angol nyelvtanári állása mellett elmélyedt a japán néprajzban, különösen annak kísértettörténetekben gazdag mondavilágában; Lafcadio Hearn az elsők egyike, aki helyben élve közvetíteni tudta Japán gazdag kultúráját a Nyugat számára. Rövidebb esszékből álló kötetében a tradicionális japán életmód számos aspektusát mutatja be nyugati olvasóközönségének. A munka első kiadása 1899-ben jelent meg. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben, felül aranyozott festésű lapszélekkel.
19003.

6 000 HUF
15,79
17,14
18
Dr. Jókai Oszkár: Arcok, emberek, tűz-és káresetek a 100 éves kispesti tűzoltóság történetéből. (Aláírt!) Bp., 1988, Főv. XIX. Ker. Tanács VB. Kiadói papírkötés. Megjelent 1000 példányban. A szerző, Jókai Oszkár (1942- ) ny. tűzoltó vezérőrnagy, a Magyar Tűzoltó Szövetség elnöke (1992-1996) által aláírt példány.
19004.

6 000 HUF
15,79
17,14
19005.

5 000 HUF
13,16
14,29
Cseh Valentin: A pteróleum-kikötő. A csepeli olajipari társaságok története 1945-ig. Zalaegerszeg, 2014, Magyar Olaj- és Gázipari Múzeum. Volt könyvtári példány. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
19006.

10 000 HUF
26,32
28,57
Franz Johann Joseph von Reilly: Allgemeine Erdbeschreibung Geschöpft aus Büsching, Fabri, Bruns und andern Erd- und Reise-Beschreibern. Hrsg. von - -. Enthaelt das östliche und nördliche Europa. [Erster Theil.] Wien, 1792, Verlage des Herausgebers, 2+560 p. Német nyelven. Benne: "Erste Abtheilung. Das Königrech Ungarn und das osmannische Reich in Europa", Magyar királyság: 41-132 p. Korabeli félbőr-kötés, kopott borítóval, az elülső szennylap hiányos, a címlap kopott, foltos, a cím egy részét kisatírozták, foltos lapokkal, az utolsó 3 lap (561-566) hiányzik, bélyegzéssel.
19007.

7 000 HUF
18,42
20,00
Briefe eines reisenden Franzosen über Deutschland an seinen Bruder zu Paris. Zweyter Band. Zürich:, 1784 . 408 p. Korai német útikönyv. Korabeli, aranyozott, festett, bordázott egészbőr kötésben. Két kötetben teljes.
19008.

8 500 HUF
22,37
24,29
Lóczy Lajos (1849-1920): A Mennyei Birodalom története. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára II. Bp.,[1902], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 288 p. + 7 (térkép) t. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon-kötésben, kopott, kissé foltos borítóval, ajándékozási sorokkal.   1925 Schwabbauer Herbert részére a Soproni Állami Széchenyi István Főreáliskola igazgatóságától szorgalmáért és előmeneteléért. Pecséttel, igazgatói aláírással, valamint a diák névbejegyzésével a címlapon.  In: Az iskola 1924-1925. tanév értesítőjében a 9. oldalon a jutalmak és ösztöndíjak résznél említik az ajándékozást a könyvet is feljegyezve. "Schwabbauer Herbert VI. o t. (Lóczy L. : A mennyei birodalom). "
19009.

8 000 HUF
21,05
22,86
16
Almásy László: Autóval Szudánba. Első autó-utazás a Nilus mentén. Vadászatok angol-egyiptomi Szudánban. Cholnoky Jenő előszavával. 83 képpel. [Második kiadás.] Budapest, [1930]. Lampel R. - Wodianer F. és Fiai (Franklin ny.) 1 t. (címkép) + 240 p. + 28 t. (kétoldalas táblákon fotóanyag). Az Almásy László és Esterházy Antal közös afrikai felfedező- és vadászútjáról szóló beszámoló először 1929-ban jelent meg, ezt a kiadást két éven belül két kiadás követte. Az egyes kiadások közti különbség csupán a táblák számában, az illusztrációs anyagban és a térkép meglétében vagy nem létében körvonalazható. Az 1929. évi első kiadás 83 fényképpel és 1 kihajtható térképpel rendelkezik. Példányunk a szintén 83 fényképpel díszített, de címlapja szerint a térképet nélkülöző 2. kiadásból származik. A harmadik kiadás, mely már csak 82 képet tartalmaz, és a térképet szintén mellőzi, 1931 első felében jelent meg.  Aranyozott egészvászon kötésben, szép állapotban, kissé foxingos
19010.

5 000 HUF
13,16
14,29
[Ossendowski, Ferdynand Antoni (1876-1945)] Ossendowski: Kínai rejtelmek. Ford.: Sajó Aladár. Bp., [1930], Franklin-Társulat, 179+(1) p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, kissé foltos lapokkal, tulajdonosi névbejegyzéssel.
19011.

5 000 HUF
13,16
14,29

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF