Books: Sci-fi, fantasy, and role-playing-game books

Number of items: 6

Clarke, Arthur C[harles]:  The Exploration of Space. New York, (1951). Harper & Brothers (Temple Press Ltd.) 1 t. (színes címkép) + XIII + [1] + 199 + [1] p. + 7 t. (kétoldalas, ebből három részben színes). Első kiadás. Arthur C. Clarke (1917-2008) angol science fiction író, újságíró, mérnök, az űrkutatás népszerűsítője. A kezdetben fantasztikus írásokkal kísérletező író később matematikai és fizikai doktorátust szerzett, meghökkentő ötletei közül több is megvalósult az űrkutatásban, így a geostacionárius pályára állított műholdak segítségével végzett űrbeli kommunikáció (az űrlift ötletének megvalósítása még várat magára). A tudományos-fantasztikus elbeszéléseket továbbra is publikáló szerző szövegközti ábrákkal kísért ismeretterjesztő kötetében népszerű formában magyarázza el a gyorsulás, az űrbeli tájékozódás elveit. Arthur C. Clarke a kötet megírása idején még meg nem valósult űrutazás számos részletét kidolgozta, így az űrhajóban az utasok életviteli körülményeiről emlékezetes sorokat ír. A színes táblákon egykorú science fiction filmekből vett jelenetek kísérik az írás szövegét; egyes zsánerjelenetek megvalósulása - így az üvegdóm alá zárt marsi városoknak kedves ötlete - mindmáig várat magára, ám a megírás pillanatában nem tűnt megvalósíthatatlannak. Aranyozott gerincű kiadói félvászon kötésben, színes, hátoldalán javított kiadói védőborítóban. Jó példány.
20745.

6 000 HUF
Hammer price:
6 000 HUF
Zórád Ernő: Az időspirál. Fantasztikus képregény. Georgij Martinov regényéből, írta és rajzolta: Zórád Ernő. Bp., 1975, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó, (Révai-ny.), 24 sztl. lev. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval.
20746.

3 000 HUF
Hammer price:
3 000 HUF
Oliver Bowden: Assassins Creed - Reneszánsz. Ford.: Körmendi Ágnes. Bp., 2011, Fumax. Kiadói papírkötés.
20747.

Oliver Bowden: Assassin's Creed - Reneszánsz. Ford.: Körmendi Ágnes. Bp., 2011, Fumax. Kiadói papírkötés.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
3 000 HUF
  Add to cart
  Remove
Darren Shan: Az Árnyak Ura. Darren Shan regényes története 11. Ford.: F. Nagy Piroska. Bp., 2006, Móra. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
20748.

Available
1 400 HUF
  Add to cart
  Remove
3 db sci-fi könyv: Apáti Miklós: A Fekete Gén. Kozmosz Fantasztikus Könyvek. Bp., 1982, Kozmosz Könyvek. Kiadói papírkötés. + Gemma. 16 sci-fi novella. (2 példányban). Bp., 1985, VÉGA Magyar Sci-Fi Egyesület. Kiadói papírkötés.
20749.

Available
1 200 HUF
  Add to cart
  Remove
George Lucas: Csillagok háborúja. Fordította Gömöri Péter. A borító John Berkey munkája. Bp., 1980, Kozmosz Könyvek. Kiadói papírkötés. 236p.
20750.

Available
1 400 HUF
  Add to cart
  Remove

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Auction 470

Viewing: 15-18 July

Item pickup: from 22 July

Deadline for payment: 2 August

Pay-off: from 7 August

  Events