Books: Religion

Number of items: 87

Kudora János: Egyházi ékesszólástani tanulmányok. I., II., IV., V. köt. [Egy kötetben]. I. A próféták. II. Jézus Krisztus. IV. Latinnyelvű szent-atyák. (1. Sz. Ambrus. 2. Sz. Ágoston. 3. Nagy Sz. Leó. 4. Nagy Sz. Gergely.) V. Francia egyházi szónokok. Bp., 1892-1896, Pallas / Athenaeum, 75+(1) p., 141+(3) p., 113+(3) p., 104 p. Átkötött egészvászon-kötésben, helyenként kissé foltos lapokkal, intézményi bélyegzőkkel. Ritka!
20520.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
40 000 HUF
108,11
117,65
  Add to cart
  Remove
Broughton, [Thomas]: Brougthonnak a religióról való históriai lexicona, a mellyben a világ kezdetétől fogva a mai időig, a pogányoknak, zsidóknak, keresztényeknek, mahummedanusoknak tudományok, isteni tiszteletek, ceremoniájik, szokásaik, hellyeik, személlyek, írásaik, azoknak történeteikkel együtt, a leg-jobb írókból elő-adattatnak. III. köt. Ford.: Mindszenti Sámuel. Komáromban, 1793, Wéber Simon Péter-ny., 440 p. Félbőr-kötésben, festett lapélekkel, kissé sérült borítóval és gerinccel, helyenként kissé foltos, szamárfüles lapokkal. Zolnay Dezső (1891-1966), a szentesi gimnázium tanárának autográf soraival és névbejegyzésével.
20521.

Available
26 000 HUF
70,27
76,47
  Add to cart
  Remove
20522.

Available
11 000 HUF
29,73
32,35
  Add to cart
  Remove
Vizsolyi Biblia. I-II. kötet. Bp., 1990, Helikon. Kiadói dombornyomott, aranyozott, bordázott gerincű műbőr kötés, kísérőfüzettel. Az 1590-ben Vizsolyban nyomtatott Károlyi-biblia első kiadásának reprint kiadása két kötetben.
20523.

8 000 HUF
Hammer price:
8 500 HUF
20524.

Available
8 000 HUF
  Add to cart
  Remove
Szent Biblia, az az Istennek Ó és Új Testamentomában, foglaltatott egész Szent Írás. Ford.: Károli Gáspár, ... XXIIIdik kiadás. Pest, 1837, Trattner és Károlyi, 2+2038+2+684 [kéthasábos számozás] p. Korabeli egészbőr-kötés, kopott, sérült borítóval és gerinccel, a könyvtest elvált a borítótól, az első 7 lap (21/22. lapig) és az utolsó 3 lap levált a könyvtestről, sérült, közte részben hiányos is, a könyvtest szétvált, foltos lapokkal, kis szúette lyukakkal. Az Újszövetség nem teljes, 694 oldalban lenne teljes! Értő kezek gondos restaurálására szorul.
20525.

8 000 HUF
Hammer price:
8 000 HUF
20526.

Available
6 000 HUF
  Add to cart
  Remove
Ordo Divini Officii recitandi sacrique peragendi juxta ritum breviarii, et Missalis Romani proanno domini MDCCCLVI Bissextili. in usum cleri et ecclesiarum Archi-diocesis Argiensis editus. Agriae, 1855, Typis Lycei A-Episcopalis, 2+127+1 p. Latin nyelven. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, a borítón címkével, foltos lapokkal.
20527.

Available
4 000 HUF
  Add to cart
  Remove
Fracisco Xaverio Dornn: Diurnale Concionatorium id est conceptus praedicabiles in singulos dies, seu pro qualibet dominica septem ex sacrae scripturae testimoniis, selectis patrum aliorumque Authorum sententiiis collecti, bina aut trina divisione elucidati, in formam concionatoriam modernam redacti, & Stylo brevi, ... Pars Aestivalis. Augusta Vindelicorum [Augsburg], 1753, Sumptibus Joannis Baptistae Burckhart, 24+567 p. Latin nyelven. Borító hiánnyal, laza előzéklappal.
20528.

Available
6 000 HUF
  Add to cart
  Remove
[Baronius, Justus (1570-1606)] Justi Baronii Veteracastrensis ... Epistolarum sacrarum et amoebaearum libri VI. perennibus ... Antonii Károlyi de Nagy Károly honoribus. Luca Paulo Perthold U.J.Doctore. Pestini, [1768.], Typis Eizenbergerianis, 28 sztl. lev.+460 [helyesen 458] p. Latin nyelven. Korabeli kartonált papírkötésben, sérült, kopott borítóval, possesori bejegyzésekkel az elülső szennylapon.
20529.

Available
16 000 HUF
43,24
47,06
  Add to cart
  Remove
Nedeczky Gáspár: Vasár- s ünnepnapi egyházi beszédek. Pest, 1860, Gyurián József, 6+362 p. Korabeli félvászon-kötés, kopott borítóval, a címlap és az első két lap kijár, régi intézményi bélyegzésekkel, foxing foltos lapokkal, autográf bejegyzéssel a címlapon: Tóvári Pelikán Krizsó ... ...pap használatára 1891 maj. Pelikán Ferenc Krizsó (1867-1910) ferences pap, hittanár.
20530.

Available
4 800 HUF
12,97
14,12
  Add to cart
  Remove
Dudek János: A keresztény vallás apologiája. Bp., 1893.. Szent István-Társulat, (Athenaeum-ny.), XI+1+525 p. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, kissé sérült gerinccel.
20531.

Available
5 000 HUF
  Add to cart
  Remove

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Auction 470

Viewing: 15-18 July

Item pickup: from 22 July

Deadline for payment: 2 August

Pay-off: from 7 August

  Events