Books: Railways, locomotives

Number of items: 6

1941 Vasuti és közlekedési közlöny. 1941. Hetvenkettedik évfolyam. Főszerk.: Tüske Jenő. Bp., 1941, Magyar Vasuti és Hajózási Klub, 141 p. Hozzákötve: MÁV Körrendeletek 1941. jan.2.-dec. 24. 1-63. sz. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, körbevágott.
20460.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
5 500 HUF
14,86
16,18
  Add to cart
  Remove
Szendy Károly: A budapesti gyorsvasúti hálózat kialakítása. - - polgármester előterjesztése. Különlenyomat a Fővárosi Közlöny 1942. évi június 2-i (23.) számából. Bp., 1942, (Budapest székesfőváros háziny.), 72 p.+ (mellékletek) 1 sztl. lev.+ 18 p.+ 6 t. (ebből 4 kihajtható)+ 5 p.+ 1 sztl. lev.+ 4 p.+ 5 (kihajtható) t.+ 1 sztl. lev.+ 3 p. A vasúti hálózat térképeivel, helyszínrajzaival. Kiadói papírkötés, sérült borítóval, a címlapon kivágásból eredő kisebb hiánnyal, régi intézményi bélyegzőkkel.
20461.

6 000 HUF
Hammer price:
6 000 HUF
cca 1920 második fele Külföldre menő és külföldről jövő közvetlen vonatok menetrendjei A Vasuti Utmutató a magyar és közös közlekedési vállalatok hivatalos menetrendkönyve nemzetközi kiadásának állandó melléklete. Bp., én., Globus-ny., 95+1 p. Papírkötés.
20462.

2 800 HUF
7,57
8,24
Hammer price:
6 500 HUF
1943 A Magyar Király Államvasutak hivatalos lapja. 1943. évf. 1-60. szám. Szerk.: Lovász Pál. Kiadja a M. Kir. Államvasutak igazgatósága saját közegei számára kézirat gyanánt. Bp., 1943, Stephaneum, XI+1+764 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, a gerincen címkenyomokkal, néhány kijáró lappal, ezek egy része foltos és az egyik szélein hiánnyal, sérülésekkel.
20463.

Available
2 800 HUF
7,57
8,24
  Add to cart
  Remove
A Nemzetközi Vasútegylet Általános vasúti szakszótára. Magyar rész - Lexique général des termes ferroviaires. Partie hongroise. [Budapest], (1962). Magyar Államvasutak (KÖZDOK Rotaüzeme). 316 p. Összesen 150 példányban megjelent szakmunka. Az Általános vasúti szakszótár a nemzetközi összefogásban összegyűjtött vasúti fogalmak és szakkifejezések magyar megfelelőit adja közre, a szótár eredeti, francia szakkifejezéseinek sorrendjében. A szakkifejezések közt a legváltozatosabb fogalmak szerepelnek, így például a 451. pont alatt a boltozott áteresz, 452. alatt a bügykös tengely, 500. alatt a sínvándorlást gátló kengyel, 2092. alatt fekvőhely, 4117. alatt a fékbódé, 3120. alatt a poggyászpénztár, 5926. alatt az erdei fenyő, 2689. alatt az éberségi berendezés, 1358 és 7583. alatt pedig nem más, mint az ibolyaszínű négyzetes tárcsásjelző fogalma szerepel. A kötet második felében magyar betűrend szerinti fogalomlajstrom. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány, ritka.
20464.

Available
3 000 HUF
  Add to cart
  Remove
Vonatok. A vasúti közlekedés története. Szerk.: Széll Szilvia. Bookazine. Bp., 2018, Kossuth. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói papírkötés.
20465.

2 400 HUF
Hammer price:
2 400 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Auction 470

Viewing: 15-18 July

Item pickup: from 22 July

Deadline for payment: 2 August

Pay-off: from 7 August

  Events