Books: Military

Number of items: 56

A világháború 1914-1918. Különös tekintettel Magyarország és a magyar csapatok szereplésére. Szerk. és kiadja a M. Kir. Hadtörténelmi Levéltár. I-X. köt. [Teljes! A mellékletek között néhány hiánnyal, lásd lentebb.] Bp., 1928-1942, Stádium-ny. Kiadói egységes, aranyozott egészvászon-kötésben, változó, többségében jó állapotban, részben kopott borítókkal. A térképek és mellékletek eredeti, kiadói tékákban (az egyik tok sérült).  I. köt.: Külpolitikai visszapillantás. A világháború kitörése. Események az orosz hadszíntéren 1914. évi augusztus hó 20-ig. (239 p. + 6 db melléklet a kötet végén).  II. köt.: Az orosz harctéren lefolyt események 1914. augusztus 30-ig. (562 p. + 20 db melléklet + 1 füzet).  III. köt.: Az 1914. évi galíciai bevezető nyári hadjárat; [...] Események a nyugati hadszíntéren a háború kitörésétől 1914. szeptember közepéig. (666 p. + 8 db melléklet + 1 füzet).  IV. köt.: Az Osztrák-Magyar Monarchia 1914. évi augusztusi Szerbia és Montenegro elleni hadjárata. (413 p. + 9 db melléklet [+ füzet hiány!]).  V. köt.: Az Osztrák-Magyar Monarchia 1914. évi szeptember-decemberi szerbiai és Montenegro elleni hadjárata. (712 p. + 12 db melléklet + 1 füzet).  VI. köt.: 1914. szeptember második felének és október havának eseményei a keleti (orosz) és a nyugati (francia) hadszíntéren. (453 p. + 40 db melléklet).  VII. köt.: 1914. november és december havának eseményei. (700 p. + 30 db melléklet + 1 táblázat).  VIII. köt.: 1915. első négy havának eseményei. (919 p. + 28 db melléklet).  IX. köt.: 1915. május és junius havának eseményei. (825 p. + 75 db melléklet [51. sz. melléklet hiány!]).  X. köt.: Az 1915. évi nyári események. (949 p. + 57 db melléklet [43. sz. melléklet hiány!] + 1 füzet).  Az I. világháború eseményeit a háború kitörésétől 1915. augusztusáig feldolgozó, 10 kötetből álló mű a Hadtörténelmi Levéltár legnagyobb szabású vállalkozása volt megalakulása óta. A tíz megjelent kötet kiadása 1928-tól 1942-ig tartott. (A teljes művet eredetileg 20-25 kötetre tervezték.) Az első kötet előszavában Gerbert Károly főigazgató a munkát a Hadtörténelmi Levéltár ,,hivatalos világháborús művének nevezi. A kötetek összeállításában és szerkesztésében részt vett többek között Madarász László, az irodalmi osztály főelőadója, valamint Kárpáthy Ákos ny. áll. tábornok is.
19620.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
220 000 HUF
594,59
647,06
  Add to cart
  Remove
Dálnoki Veress Lajos: Magyarország honvédelme a II. világháború előtt és alatt. (1920-1945.) I-III. Kötet. Kiadta és sajtó alá rendezte: Dálnoki Veress Lajos vezérezredes. München, 1972-1974-1973, Danubia Druckerei Gmbh, 488 p.+23 (mellékletek) t.+2 lev. helyesbítő ív. ; 463 p.+27 t.(mellékletek.); 303 p.+20 t.(mellékletek.)+1 lev. hibajavítás. Emigráns kiadás. Az oldal számozáson belül (257-280.) oldalak között fekete-fehér fotókkal illusztrált. Emigráns kiadvány. Ritka hadtörténeti munka! A III. kötetben a Magyar Szabadság Harcos szövetség értesítőjével.   Kiadói nylon-kötés, a II. és III. kötet foltos, az I. kötet laza fűzéssel, I. kötetben a plusz 3 melléklet modern fénymásolat, a III. kötet elülső szennylapján és címlapján bejegyzéssel.
19621.

Available
50 000 HUF
135,14
147,06
  Add to cart
  Remove
A mai háború sorozat 11 kötete: Fritz List: Írány Norvágia. Steff Tibor: Repülők, felszállni! Werner Flack: Így épült a Siegfried-vonal. Kesselring: Lengyelország felett. Angelo Appiotti: Málta felett. Pados Pál: Szovjetoroszország felett. Ernst von Jungenfeld: Páncélosok előre! Wolf Schenke: A sárgák háborúja. Max Graf Hoyos: Spanyolország megmentői. Paolo Zappa: Kémek háborúja. Rudolf van Wehrt: Egy nép megmenekül. A Székely Egyetemi és Főiskolai Hallgatók Egyesülete könyvei. Bp.,1942, Révai. Kiadói félvászon-kötés, Némelyik kötet sérült gerinccel.
19622.

Available
18 000 HUF
48,65
52,94
  Add to cart
  Remove
19623.

Available
10 000 HUF
27,03
29,41
  Add to cart
  Remove
A Magyar Királyi ,,Bolyai János Honvéd Műszaki Akadémia évkönyve az 1941-42. évről. Bp., 1942, M. Kir. ,,Bolyai János Honvéd Műszaki Akadémia Parancsnokság, 196+(4) p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, viseltes borítóval.
19624.

A Magyar Királyi ,,Bolyai János" Honvéd Műszaki Akadémia évkönyve az 1941-42. évről. Bp., 1942, M. Kir. ,,Bolyai János" Honvéd Műszaki Akadémia Parancsnokság, 196+(4) p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, viseltes borítóval.

12 000 HUF
32,43
35,29
21
Hammer price:
42 000 HUF
19625.

Available
9 000 HUF
24,32
26,47
  Add to cart
  Remove
Boksay Antal: Kényszerleszállás a gleccserekben. Nyolc harctéri felvétellel. DEDIKÁLT példány! Bp., 1918.. Bibliotéka. 96p.Egészvászon kötésben, az eredeti borító felhasználásával.
19626.

Available
8 000 HUF
  Add to cart
  Remove
-  A magyar katona vitézségének ezer éve I-II. kötet. Szerk.: Pilch Jenő. Horthy Miklós, József kir herceg tábornagy, Gömbös Gyula bevezető soraival. Berkó István, Gyalókay Jenő, Markó Árpád, Pilch Jenő. Bp.,[1933],Franklin-Társulat, XVI+484 p.+6 t. (2 színes.)+506 p.+4 t.(2 színes.) Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, laza kötések előzéklapok kijárnak, gerinc kissé foltos
19627.

Available
7 000 HUF
18,92
20,59
  Add to cart
  Remove
Szilágyi János: A dáciai erődrendszer helyőrségei és a katonai téglabélyegek. Dissertationes Pannonicae Ser. II. No. 21. Bp., 1946, Pázmány Péter Tudományegyetem Érem- és Régiségtani Intézete. Kiadói papírkötés, felvágatlan példány, alul foltos, kopottas állapotban.
19628.

8 000 HUF
Hammer price:
8 000 HUF
Vaszary János: Zörgetik az ajtót... Naplójegyzetek 1944 karácsonyától 1946 júniusáig az oroszok által megszállt Magyarországon. 1949, Hungária. Emigráns kiadás. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
19629.

6 000 HUF
Hammer price:
6 000 HUF
Huszár János: Honvéd ejtőernyősök Pápán 1939-1945. A Magyar Királyi ,,vitéz Bertalan Árpád Honvéd Ejtőernyős Ezred története. (Aláírt!) Pápa, 1993, Jókai Kör. Első kiadás. Kiadói papírkötés. A szerző, Huszár János (1924-2017) Apáczai-díjas tanár által aláírt példány.
19630.

Huszár János: Honvéd ejtőernyősök Pápán 1939-1945. A Magyar Királyi ,,vitéz Bertalan Árpád" Honvéd Ejtőernyős Ezred története. (Aláírt!) Pápa, 1993, Jókai Kör. Első kiadás. Kiadói papírkötés. A szerző, Huszár János (1924-2017) Apáczai-díjas tanár által aláírt példány.

Available
6 000 HUF
  Add to cart
  Remove
Peremirat. Köszöntő írások Makai Ágnes 70. születésnapjára. Hadtörténeti Közlemények 123. évf. (2013) különszám. Bp., 2013, Hadtörténeti Intézet és Múzeum. Kiadói papírkötés. Könyvárusi forgalomba nem került.
19631.

3 000 HUF
Hammer price:
3 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Auction 470

Viewing: 15-18 July

Item pickup: from 22 July

Deadline for payment: 2 August

Pay-off: from 7 August

  Events