Books: Military

Number of items: 56

19620.

220 000 HUF
578,95
628,57
Dálnoki Veress Lajos: Magyarország honvédelme a II. világháború előtt és alatt. (1920-1945.) I-III. Kötet. Kiadta és sajtó alá rendezte: Dálnoki Veress Lajos vezérezredes. München, 1972-1974-1973, Danubia Druckerei Gmbh, 488 p.+23 (mellékletek) t.+2 lev. helyesbítő ív. ; 463 p.+27 t.(mellékletek.); 303 p.+20 t.(mellékletek.)+1 lev. hibajavítás. Emigráns kiadás. Az oldal számozáson belül (257-280.) oldalak között fekete-fehér fotókkal illusztrált. Emigráns kiadvány. Ritka hadtörténeti munka! A III. kötetben a Magyar Szabadság Harcos szövetség értesítőjével.   Kiadói nylon-kötés, a II. és III. kötet foltos, az I. kötet laza fűzéssel, I. kötetben a plusz 3 melléklet modern fénymásolat, a III. kötet elülső szennylapján és címlapján bejegyzéssel.
19621.

50 000 HUF
131,58
142,86
19622.

18 000 HUF
47,37
51,43
19623.

10 000 HUF
26,32
28,57
A Magyar Királyi ,,Bolyai János" Honvéd Műszaki Akadémia évkönyve az 1941-42. évről. Bp., 1942, M. Kir. ,,Bolyai János" Honvéd Műszaki Akadémia Parancsnokság, 196+(4) p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, viseltes borítóval.
19624.

12 000 HUF
31,58
34,29
21
19625.

9 000 HUF
23,68
25,71
Boksay Antal: Kényszerleszállás a gleccserekben. Nyolc harctéri felvétellel. DEDIKÁLT példány! Bp., 1918.. Bibliotéka. 96p.Egészvászon kötésben, az eredeti borító felhasználásával.
19626.

8 000 HUF
21,05
22,86
-  A magyar katona vitézségének ezer éve I-II. kötet. Szerk.: Pilch Jenő. Horthy Miklós, József kir herceg tábornagy, Gömbös Gyula bevezető soraival. Berkó István, Gyalókay Jenő, Markó Árpád, Pilch Jenő. Bp.,[1933],Franklin-Társulat, XVI+484 p.+6 t. (2 színes.)+506 p.+4 t.(2 színes.) Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, laza kötések előzéklapok kijárnak, gerinc kissé foltos
19627.

7 000 HUF
18,42
20,00
Szilágyi János: A dáciai erődrendszer helyőrségei és a katonai téglabélyegek. Dissertationes Pannonicae Ser. II. No. 21. Bp., 1946, Pázmány Péter Tudományegyetem Érem- és Régiségtani Intézete. Kiadói papírkötés, felvágatlan példány, alul foltos, kopottas állapotban.
19628.

8 000 HUF
21,05
22,86
Vaszary János: Zörgetik az ajtót... Naplójegyzetek 1944 karácsonyától 1946 júniusáig az oroszok által megszállt Magyarországon. 1949, Hungária. Emigráns kiadás. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
19629.

6 000 HUF
15,79
17,14
Huszár János: Honvéd ejtőernyősök Pápán 1939-1945. A Magyar Királyi ,,vitéz Bertalan Árpád" Honvéd Ejtőernyős Ezred története. (Aláírt!) Pápa, 1993, Jókai Kör. Első kiadás. Kiadói papírkötés. A szerző, Huszár János (1924-2017) Apáczai-díjas tanár által aláírt példány.
19630.

6 000 HUF
15,79
17,14
Peremirat. Köszöntő írások Makai Ágnes 70. születésnapjára. Hadtörténeti Közlemények 123. évf. (2013) különszám. Bp., 2013, Hadtörténeti Intézet és Múzeum. Kiadói papírkötés. Könyvárusi forgalomba nem került.
19631.

3 000 HUF
7,89
8,57

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF