Books: Law

Number of items: 26

19245.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
70 000 HUF
189,19
205,88
  Add to cart
  Remove
XVIII. sz. utolsó harmada Francisci Bárány: Idea Universi Iuris Hungarici. Kézzel írt latin nyelvű jogi könyv, 251+1 p.+60 sztl. lev. Korabeli egészbőr-kötésben, sérült, hiányos, kopott borítóval, a lapok szélein a szöveget nem érintő lapszéli sérülésekkel és lyukakkal, a címlap alján hiánnyal.
19246.

10 000 HUF
27,03
29,41
Hammer price:
10 000 HUF
19247.

Available
5 500 HUF
14,86
16,18
  Add to cart
  Remove
A magyar büntetőjog gyakorlati kézikönyve a m. kir. csendőrség számára. Összeállították és magyarázzák: Miskolczy Ágost és Pinczés Zoltán. I. kötet: Büntetőtörvénykönyv a bűntettekről és vétségekről. Budapest, 1937. (Stádium Sajtóvállalat Rt.) 994 + [2] p. A középkori, szokásjogon alapuló büntetőjog felváltására erős kísérletet tett a törvény előtti egyenlőséget kimondó és a halálbüntetést eltörölni szándékozó 1843. évi büntetőtörvénykönyv-tervezet, majd az 1878. évi V. törvénycikkel szentesített első általános büntető törvénykönyv, mely a bűncselekmények akkori teljes spektrumát kívánta feltérképezni. Bár a Csemegi-kódexnek is nevezett büntető törvénykönyv szellemében kevésbé volt szabadelvű (a halálbüntetést megtartotta), és előkészítése és bevezetése után is erős bírálatban részesült, általános része 1951-ig, különös része pedig 1962-ben volt érvényben. Az állam, a közösségek, a hitélet, a gazdaság és az adózás rendje, a magánvagyon, a testi épség, a szemérem elleni bűncselekményekért kiszabható büntetéseket kodifikáló törvényhez folyamatosan készültek kiegészítések: 1878 után került például a büntető törvénykönyvbe a közveszélyes munkakerülés fogalma is. Önmagában is megálló kötetünk egy háromkötetes munka első része. Példányunk fűzése az első előzéknél enyhén meglazult. Feliratozott kiadói félvászon kötésben, az első kötéstáblán apró foltossággal. Jó példány.
19248.

6 000 HUF
15
Hammer price:
15 000 HUF
19249.

Available
3 400 HUF
9,19
10,00
  Add to cart
  Remove
19250.

Available
3 400 HUF
9,19
10,00
  Add to cart
  Remove
19251.

Available
3 400 HUF
9,19
10,00
  Add to cart
  Remove
Ihering Rudolf: Küzdelem a jogért. Ford.: Szilassy Cézár. Bp., 1907, Franklin, 107 p. Kiadói papírkötés, szakadt gerinccel, a borító egyik sarka gyűrött, a borító besötétedett, néhány lapon szamárfül.
19252.

5 000 HUF
Hammer price:
5 500 HUF
19253.

Available
4 800 HUF
12,97
14,12
  Add to cart
  Remove
A Magyar Nemzeti Múzeum Tanácsának kiadványai I.: A Magyar Nemzeti Múzeumra vonatkozó jogszabályok. II: A Magyar Nemzeti Múzeum megalakulása. III: A Magyar Nemzeti Múzeum önkormányzati szervezetébe tartozó intézmények, a Magyar Nemzeti Múzeum Tanácsa és tisztviselőinek rangsora. Előszó: Hóman Bálint. Budapest, 1937. Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. 166 p. Kiadványunk az 1808. évi VIII. törvénycikkel létesített Magyar Nemzeti Múzeum és társintézményei, a Magyar Királyi Országos Levéltár, az Országos Magyar Szépművészeti Múzeum és az Országos Magyar Iparművészeti Múzeum, az Országos Széchényi Könyvtár közös igazgatásának jogi dokumentuma. A kiadvány részletesen indokolja az egyesítés tettét, mellékeli az egyesítés törvényjavaslatának parlamenti vitáját és közli az elfogadott törvény nyomán egyesített Magyar Nemzeti Múzeum szervezeti és működési szabályzatát. A múzeumi jogszabályozás természetesen kitér az állami finanszírozás részleteire és a kapcsolódó ásatási jogszabályozásra is. A munka végén a Magyar Nemzeti Múzeum struktúrájának és személyi állományának bemutatása, a fizetési osztály feltüntetésével. A címlapon a Magyar Nemzeti Múzeum Tanácsának hitelesítő körbélyegzése és régi tulajdonosi bejegyzés. Az első ív levelein alul halvány foltosság, az első borító fűzése meglazult. Poss.: Vincze István. [Vincze István (1922-1982) néprajztudós, 1955-től a Néprajzi Múzeum munkatársa, 1980-től osztályvezetője. Főként szőlészet- és borászattörténettel foglalkozott.] Fűzve, sérült, hiányos gerincű, foltos kiadói borítóban, az első fedőborítón kiadói bélyegzés.
19254.

Available
4 000 HUF
  Add to cart
  Remove
19255.

Available
3 000 HUF
  Add to cart
  Remove
Tordy Géza: Fegyelmi és közigazgatási büntető rendelkezések a M. Kir. Postánál. Összeállította és magyarázatokkal ellátta Tordy Géza. (Dedikált.) Budapest, 1943. (Szerző - Attila ny. rt.) 262 p. Dedikált: ,,Zolinak szeretettel: dr. Tordy Géza. A posta jogi szabályozását ismertető kötet első kiadása 1940-ben jelent meg. Második kiadásból származó példányunk számos oldalán széljegyzetek, aláhúzások, első borítóján régi tulajdonosi bejegyzés. Fűzve, sérült kiadói borítóban.
19256.

Available
1 800 HUF
  Add to cart
  Remove

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Auction 470

Viewing: 15-18 July

Item pickup: from 22 July

Deadline for payment: 2 August

Pay-off: from 7 August

  Events