Books: Judaica

Number of items: 26

Letteris, [Meir Halevi] - Wehli, Ephraim: Die Himmelspforte. Tägliche Gebete der Israeliten für das ganze Jahr [...] Hozzákötve: Stern, [Max Emanuel]: Andachtsbuch. Deutsche Gebete zur häuslichen und öffentlichen Andacht für jüdische Mädchen und Jungfrauen. Bp., 1881, M. E. Löwys Sohn (Kunossy Vilmos-ny.), 2 sztl. lev.+ 488 p.; 32 p. Német és héber nyelven. Korabeli dekoratív, fémveretes, kapcsos selyemkötésben, aranyozott lapélekkel, kissé kopott, foltos borítóval.
20480.

Letteris, [Meir Halevi] - Wehli, Ephraim: Die Himmelspforte. Tägliche Gebete der Israeliten für das ganze Jahr [...] Hozzákötve: Stern, [Max Emanuel]: Andachtsbuch. Deutsche Gebete zur häuslichen und öffentlichen Andacht für jüdische Mädchen und Jungfrauen. Bp., 1881, M. E. Löwy's Sohn (Kunossy Vilmos-ny.), 2 sztl. lev.+ 488 p.; 32 p. Német és héber nyelven. Korabeli dekoratív, fémveretes, kapcsos selyemkötésben, aranyozott lapélekkel, kissé kopott, foltos borítóval.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
8 000 HUF
Minimum bid:
8 000 HUF
Kecskeméti Ármin: A zsidók egyetemes története. A babylóniai fogságból való visszatéréstől napjainkig I. Írta: Dr. - -. Az Izr. Magyar Irodalmi Társulat kiadványai XLVII-XLVIII. Bp., 1927., Izr. Magyar Irodalmi Társulat, (Korviny-ny.), 344+VIII p.; Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötésben, vaknyomásos táblákkal, kissé sérült gerinccel.
20481.

Available for bidding
5 000 HUF
Minimum bid:
5 000 HUF
20482.

Available for bidding
2 400 HUF
Minimum bid:
2 400 HUF
20483.

Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 000 HUF
20484.

Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 000 HUF
Mákzór imádságos könyv az év minden ünnepnapjára. Benne vagyon minden imádság és áhitatos elmélkedés, melyeket a zsinagóga számára elfogadtak. Ford.: Schön József. III., IV., VI. köt. III.: Kol-nidre, vagyis az engesztelő nap előző való estéjére. IV.: Jomkipur, vagyis az engesztelő ünnep napjára. VI.: Szukkot-ünnep utolsó napjára. Bp., é.n./1913, Neumann Benjámin / Schlesinger Jos. Korabeli egészvászon- / félbőr-kötésben, változó állapotban, a borítókon kisebb sérülésekkel, helyenként kissé foltos lapokkal.
20485.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
Machsor. Lemberg, 1901, W. Kübler. Félvászon kötés, gerinc szakadt, molyrágta, viseltes állapotban.
20486.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
Pap Károly:  Batséba. Drámai játék. Ribáry Géza előszavával. (Budapest, 1940). Szerző (Hungária Hírlapnyomda Rt.) 47 + [1] p. + 2 t. Első kiadás. Kolofon: ,,Ez a drámai játék 1940 május 4-én került színre a Pesti Izraelita Hitközség székházában, az Országos Magyar Izraelita Közművelődési Egyesület színpadán, a Goldmark-teremben: az egyetlen színházban, amelyet a zsidótörvény meghagyott zsidó igazgatásnak, írónak, előadóművésznek, Zenét Kelen Hugó szerzett hozzá. A főszerepet Beregi Oszkár játszotta, Bálint Lajos és Bánóczi László igazgatásával. Fűzve, színes, illusztrált, enyhén sérült kiadói védőborítóban. Jó példány.
20487.

Pap Károly: Batséba. Drámai játék. Ribáry Géza előszavával. (Budapest, 1940). Szerző (Hungária Hírlapnyomda Rt.) 47 + [1] p. + 2 t. Első kiadás. Kolofon: ,,Ez a drámai játék 1940 május 4-én került színre a Pesti Izraelita Hitközség székházában, az Országos Magyar Izraelita Közművelődési Egyesület színpadán, a Goldmark-teremben: az egyetlen színházban, amelyet a zsidótörvény meghagyott zsidó igazgatásnak, írónak, előadóművésznek, Zenét Kelen Hugó szerzett hozzá. A főszerepet Beregi Oszkár játszotta, Bálint Lajos és Bánóczi László igazgatásával." Fűzve, színes, illusztrált, enyhén sérült kiadói védőborítóban. Jó példány.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
The Haggadah of Passover for Members of the Armed Forces of the United States. [Pészahi Haggáda az Amerikai Egyesült Államok haderejének tagjai számára]. Edited by David and Tamar de Sola Pool. New York, 1945, National Jewish Welfare Board, 2 sztl. lev.+ 123+(1) p. Angol és héber nyelven. Kiadói papírkötés, kissé viseltes állapotban, kissé foltos, gyűrött borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal. / In English language. Softcover, in slightly worn condition, slightly stained, creased cover.
20488.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
20489.

Available for bidding
2 600 HUF
7,03
7,65
Minimum bid:
2 600 HUF
Haggadah (a Peszách ünnepi elbeszélés). Fordította és magyarázta: Dr. Singer Leó várpalotai főrabbi. Bp., 1995, Signus Kft. Reprint kiadás. Tűzött kötésben.
20490.

Available for bidding
1 600 HUF
Minimum bid:
1 600 HUF
Itéljetek! Néhány kiragadott lap a magyar-zsidó életközösség könyvéből. Szerk.: dr. Vida Márton. Bp., 1939, szerzői kiadás, 62+(2) p. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés, kissé viseltes borítóval.
20491.

Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Auction 470

Viewing: 15-18 July

Item pickup: from 22 July

Deadline for payment: 2 August

Pay-off: from 7 August

  Events