Books: Gastronomy and Gardening

Number of items: 47

A magyar gazdasági szakirodalom könyvészete - Bibliographia Litterarum Hungariae Oeconomicarum. III-VIII. kötet. Összeáll.: S. Szabó Ferenc, Takács Imre. Bp., 1956-1968, Mezőgazdasági Múzeum, (Franklin - Pécs, Pécsi Szikra - Zrínyi - ny.), 659+1 p.; 379 p.+ 3 t. ; 595+1 p.+4 t.; 611+1 p.+4 t.; 528 p.+ 4 t. ; 751+1 p.+5 t. Kiadói papírkötés, néhol bejelölésekkel, de alapvetően jó állapotban. Alapvető, fontos bibliográfia. Az I-II. kötet hiányzik.
20120.

15 000 HUF
39,47
42,86
Szilassy Alfonz: A sütő- és cukrászipari technologia kézikönyve I-III. rész. [2 kötetbe kötve.] I. rész.: Előkészítő rész. II. rész: Anyagismeret. III. rész.: Cukrász technologia. A szerző, Szilassy Alfonz által a feleségének szóló DEDIKÁCIÓVAL, valamint Szilassy saját kezű ceruzás bejelöléseivel és bejegyzéseivel.  [Bp.], 1941., Szerző - Szendrői Rezső sokszorosító, 4+167+1+388 p.; 4+383 p. Átkötött félvászon-kötések, kopott borítókkal,az első könyv sérült gerinccel, a második könyv foltos borítóval, számos ceruzás aláhúzással, bejegyzéssel, a második könyvben számos recepttel és gépelt lappal, közte: VI. rész: Üzletvezetés a cukrásziparban, 66 p.
20121.

9 000 HUF
23,68
25,71
11
Szilassy Alfonz: Sütőipar. I. Anyagismeret, II. Üzemtani ismeretek, III. Tésztaképzés, IV. Árszabás, V. Az ipar gyakorlása. Ipari szakkönyvtár 42-44. Bp.,[1943] ,Ipari tanfolyamok Országos Vezetősége, (Pallas-ny.), 266+1 p. Kiadói félvászon-kötésben, kissé kopott, kissé foltos borítóval.
20122.

4 200 HUF
11,05
12,00
20123.

16 000 HUF
42,11
45,71
20124.

9 000 HUF
23,68
25,71
20125.

8 000 HUF
21,05
22,86
20126.

5 000 HUF
13,16
14,29
Rosenstein Tibor - Rosenstein Róbert: Rosenstein szakácskönyv. Bp., 2014, Kossuth. Kiadói kartonált kötés, kissé hullámos lapok, egyébként jó állapotban.
20127.

4 000 HUF
10,53
11,43
1932-1934 A Kertészet és a Növényvédelem folyóiratok egy-egy évfolyama egybekötve (össz. 24 szám). Szerk.: Dr. Kerekes Lajos. Gazdag fekete-fehér képanyaggal. Félvászon-kötésben, kopottas borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, egy lapon hiánnyal.
20128.

2 000 HUF
5,26
5,71
cca 1936-1937 A Kertészet és a Növényvédelem folyóiratok egy-egy évfolyama egybekötve (össz. 24 szám). Szerk.: Dr. Kerekes Lajos. Gazdag fekete-fehér képanyaggal. Félvászon-kötésben, kopottas borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.
20129.

2 000 HUF
5,26
5,71
Palocsay Rudolf: Virágnemesítési kísérleteim. Bukarest, 1960, Mezőgazdasági és Erdészeti Könyvkiadó. Megjelent 500 példányban. Félvászon kötés, kopottas állapotban.
20130.

5 500 HUF
14,47
15,71
Beatrice Parsons - E. T. Cook: Gardens of England. Painted by - -. Described by - - -. London, 1923, A. & C. Black, 1 t. +VIII+199 p.+16 (színes képtáblák) t. Angol nyelven. Kiadói szecessziós egészvászon-kötés, kötés, kissé sérült, javított kiadói papír védőborítóban.
20131.

5 000 HUF
13,16
14,29

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF