Art-ceramics

Number of items: 267

Lonkay Antal (1904-1955), Keramos Rt. Nógrádverőce: Art deco fedeles váza. Mázas kerámia, cca 1926, oldalán art deco alakokkal díszítve, alján jelzett (Keramos jelzés és Lonkay Antal jelzése), fedelén és talpánál 1-1 lepattanással, m: 32 cm
11424.

60 000 HUF
162,16
176,47
Tihanyiné Hadamcsik Mária (1936- ): Váza. Kézzel formált, organikus forma, összeszűkülő szájperemmel. Alján jelzett. Hibátlan, m: 19,5 cm  ///  Autodidakta alkotó, szellemi mesterei: dr. Korach Mór (a faenzai Kísérleti Kerámia Laboratórium korábbi igazgatója) és Juhász László belsőépítész. Budapesten él. Korábban vázákat, tálakat, kaspókat készített. Dísztárgyai készítésénél vagy a különböző alapanyagok máz nélküli szépségét aknázta ki, vagy színező anyagokkal vonta be a fehér alapformákat. Mind az alapanyagmasszákat, mind a felületképző anyagokat saját maga állította elő egyéni kidolgozású receptjei szerint. 1980 óta nem foglalkozik kerámiával.
11425.

190 000 HUF
513,51
558,82
11426.

42 000 HUF
113,51
123,53
11427.

9 000 HUF
24,32
26,47
Pál Ilona (1937-2016): Konstruktív falitál. Színes mázakkal festett kerámia, jelzett, hibátlan, 24x24 cm
11428.

18 000 HUF
48,65
52,94
Kovács Margit (1902-1977): Imádkozó angyal gyertyatartó. Jelzett, tetejénél ütődésnyommal, m: 19 cm
11429.

60 000 HUF
162,16
176,47
11430.

18 000 HUF
48,65
52,94
11431.

180 000 HUF
486,49
529,41
11432.

65 000 HUF
175,68
191,18
Gorka Lívia (1925-2011): Absztrakt vonalazású váza. Jelzett, hibátlan, d: 22 cm, m: 24 cm
11433.

46 000 HUF
124,32
135,29
Capodimonte jellegű, monumentális fajansz kancsó, szép állapotban, m: 45 cm
11434.

18 000 HUF
48,65
52,94
Máté Márta (1956- ): Fejes váza. Mázas kerámia, jelzett, kis kopással, m: 16,5 cm  ///  1979: Magyar Iparművészeti Főiskola, mestere: Schrammel Imre. 1982: Kerámia Biennálé, Hódmezővásárhely, dekor kategória III. díj; 1985: Országos Szilikátipari Formatervezési Triennálé, Kecskemét, díj; 1986: Terített asztal, Budapest, I. díj. 1983-85 között a Kecskeméti Nemzetközi Kerámia Stúdió ösztöndíjasaként dolgozott. A hódmezővásárhelyi Alföldi Porcelángyár és a Gránit Csiszolókorong és Kőedénygyár tervezője volt a 80-as évek közepéig. Dísztárgyakat, készleteket tervezett. Önálló keramikusművészként kézzel alakított porcelán tárgyakat, nagyméretű kerámia tálakat készít és rekonstrukciós feladatokkal foglalkozik.
11435.

18 000 HUF
48,65
52,94

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Auction 469
Viewing: 1-4 July
Item pickup from 8 July
Deadline for payment: 19 July
Pay-off from 24 July

  Events