Engravings

Number of items: 97

Album 1850-1870 között, Milánó (Piazza del Duomo) gyönyörű kézzel színezett látképével. - Egyedi összeállítású, haránt alakú korabeli gyűjtőalbum (mérete: 26x36 cm), 39 lapon (41 oldalon) 51 különböző technikával készült képet (főként látképeket) tartalmaz. A felragasztott lapok sorrendben: 1. Natalie Danenberg (Russin) [ceruzarajz] -- 2. Meyringen [ceruzarajz] --3. Chillon vára, Lugano [közös acélmetszet] -- 4. Chillon vára (Svájc) [színezett kőnyomat] -- 5. Chillon vára (földalatti boltíves kamrák) [akvatinta] -- 6. Chillon vára [ceruzarajz fedőfehérrel] -- 7. A Blonay kastély [színes kőnyomat] -- 8. Lausanne kihajtható látképe [színezett acélmetszet] -- 9. Ismeretlen (Lausanne?) [színezett kőnyomat] -- 10. A Simplon alagút bejárata [kézzel festett kőnyomat] -- 11. A milánói katedrális (Dóm) látképe [kőnyomat kézi gouache színezéssel] -- 12. A milánói diadalív látképe [színezett kőnyomat] -- 13. Velence, Sóhajok hídja [fotó] -- 14. Velence, Szent Márk-székesegyház [fotó] -- 15. Fleuriste de Venice - La moglie del Pescatore (egész alakos női viseletek) [színezett kőnyomatok] -- 16. Porteur dEau á Venise - Portense dEau á Venise (egész alakos viseletek) [színezett kőnyomatok] -- 17. Virág [akvarell] -- 18. Életkép horgászó alakkal - Venezia - Magasin des demoiselles [színezett és tónusos kőnyomatok] -- 19. Basilica di S. Pietro (Szent Péter-bazilika, Róma) [rézmetszet] -- 20. St. Helena (Szent Ilona szigete) [acélmetszet] -- 21. Retusált női portré ovális keretben [fotó] -- 22. Sommet du Rhigi (Lac de Lucerne) - Vue sur le lac de Brienz - Village et Glacier de Grindelwald - Interlacken [4 db kézzel festett kőnyomatú látkép] -- 23. Reichenbach [kézzel festett kőnyomat] -- 24. Tengerparti életkép [színezett kőnyomat] - Freiadlich Magdal. Stift zu Altenburg [kőnyomat] -- 24. Ismeretlen város látképe (címfelirata sérült) [acélmetszet] -- 25. Virágcsokor [akvarellel festett kőnyomat] -- 26. Ovális életkép [színes kőnyomat] -- 27. Der Gensdarmen Markt in Berlin [acélmetszet] + életkép [színes kőnyomat] -- 28. Ismeretlen város látképe [kézzel festett kőnyomat] -- 29. 2 életkép [tónusos kőnyomatok] -- 30. Park kúriával [színes kőnyomat] -- 31. Schlangenbad - Promenade [színes kőnyomat] -- 32. Schlangenbad and its environs [nyolcosztatú acélmetszet] -- 33. Wiesbaden, Bieberich [rézmetszet] -- 34. Wiesbaden, der Kursaal [rézmetszet] -- 35. Wiesbaden, die Grab Kapelle [rézmetszet] -- 36. Sarcophag Der Herzogin Elisabeth von Nassau [akvatinta] -- 37. Burg Stolzenfels am Rhein [acélmetszet] --38. Stolzenfels vára [acélmetszet] -- 39. Drachenfels [acélmetszet] -- 40. Chateau de Rheinstein [acélmetszet] -- 41. Der Lurley Felsen [akvatinta]. Példányunk elejéről korábban néhány lapot eltávolítottak. Korabeli, fekete festésű, vaknyomásos egészbőr kötésben, az első kötéstáblán díszes, aranyozott ,,Album felirattal. Dekoratív, jó példány.
11326.

Album 1850-1870 között, Milánó (Piazza del Duomo) gyönyörű kézzel színezett látképével. - Egyedi összeállítású, haránt alakú korabeli gyűjtőalbum (mérete: 26x36 cm), 39 lapon (41 oldalon) 51 különböző technikával készült képet (főként látképeket) tartalmaz. A felragasztott lapok sorrendben: 1. Natalie Danenberg (Russin) [ceruzarajz] -- 2. Meyringen [ceruzarajz] --3. Chillon vára, Lugano [közös acélmetszet] -- 4. Chillon vára (Svájc) [színezett kőnyomat] -- 5. Chillon vára (földalatti boltíves kamrák) [akvatinta] -- 6. Chillon vára [ceruzarajz fedőfehérrel] -- 7. A Blonay kastély [színes kőnyomat] -- 8. Lausanne kihajtható látképe [színezett acélmetszet] -- 9. Ismeretlen (Lausanne?) [színezett kőnyomat] -- 10. A Simplon alagút bejárata [kézzel festett kőnyomat] -- 11. A milánói katedrális (Dóm) látképe [kőnyomat kézi gouache színezéssel] -- 12. A milánói diadalív látképe [színezett kőnyomat] -- 13. Velence, Sóhajok hídja [fotó] -- 14. Velence, Szent Márk-székesegyház [fotó] -- 15. Fleuriste de Venice - La moglie del Pescatore (egész alakos női viseletek) [színezett kőnyomatok] -- 16. Porteur d'Eau á Venise - Portense d'Eau á Venise (egész alakos viseletek) [színezett kőnyomatok] -- 17. Virág [akvarell] -- 18. Életkép horgászó alakkal - Venezia - Magasin des demoiselles [színezett és tónusos kőnyomatok] -- 19. Basilica di S. Pietro (Szent Péter-bazilika, Róma) [rézmetszet] -- 20. St. Helena (Szent Ilona szigete) [acélmetszet] -- 21. Retusált női portré ovális keretben [fotó] -- 22. Sommet du Rhigi (Lac de Lucerne) - Vue sur le lac de Brienz - Village et Glacier de Grindelwald - Interlacken [4 db kézzel festett kőnyomatú látkép] -- 23. Reichenbach [kézzel festett kőnyomat] -- 24. Tengerparti életkép [színezett kőnyomat] - Freiadlich Magdal. Stift zu Altenburg [kőnyomat] -- 24. Ismeretlen város látképe (címfelirata sérült) [acélmetszet] -- 25. Virágcsokor [akvarellel festett kőnyomat] -- 26. Ovális életkép [színes kőnyomat] -- 27. Der Gensdarmen Markt in Berlin [acélmetszet] + életkép [színes kőnyomat] -- 28. Ismeretlen város látképe [kézzel festett kőnyomat] -- 29. 2 életkép [tónusos kőnyomatok] -- 30. Park kúriával [színes kőnyomat] -- 31. Schlangenbad - Promenade [színes kőnyomat] -- 32. Schlangenbad and its environs [nyolcosztatú acélmetszet] -- 33. Wiesbaden, Bieberich [rézmetszet] -- 34. Wiesbaden, der Kursaal [rézmetszet] -- 35. Wiesbaden, die Grab Kapelle [rézmetszet] -- 36. Sarcophag Der Herzogin Elisabeth von Nassau [akvatinta] -- 37. Burg Stolzenfels am Rhein [acélmetszet] --38. Stolzenfels vára [acélmetszet] -- 39. Drachenfels [acélmetszet] -- 40. Chateau de Rheinstein [acélmetszet] -- 41. Der Lurley Felsen [akvatinta]. Példányunk elejéről korábban néhány lapot eltávolítottak. Korabeli, fekete festésű, vaknyomásos egészbőr kötésben, az első kötéstáblán díszes, aranyozott ,,Album" felirattal. Dekoratív, jó példány.

95 000 HUF
256,76
279,41
[Látkép] A mariazelli bazilika és búcsújáróhely látképe a Szűzanyával és Jézussal. Litográfia (1880 körül). Mariazell, 1880 körül. [Thomas Schachner ny.] Tónusos kőnyomat, mérete: 500x380 mm. Nagy méretű litográfiánk Közép-Európa egyik legnagyobb katolikus búcsújáróhelyét, a Stájerország és Alsó-Ausztria határán, völgyek között megbújó Mariazell kegyszobrát, alatta a település búcsújáróhelyét ábrázolja a barokk bazilikával. A metszet nyomán számos változat készült, köztük színes nyomatok is, példányunk a metszet régebbi verziói közül való. Látképünk készültének évét a zarándokhely turisztikai kiépítettségének figyelembevételével az 1880-as évek elejére datáljuk. Aranyozott, enyhén sérült fakeretben, üveglap mögött. Jó állapotú nyomat.
11327.

9 500 HUF
25,68
27,94
11328.

10 000 HUF
27,03
29,41
11329.

10 000 HUF
27,03
29,41
Landseer, Edwin (1802-1873) festménye után, Rohn Alajos (XIX sz. eleje-1870) metszése: A meggondolatlan lövés. Litográfia, papír, jelzett a metszeten. Ny. Rohn és Grund, Pesten, 1864. A Vadász és Versenytan műmelléklete, 1864. Kissé foltos. Dekoratív fakeretben. 23x33,5 cm
11330.

5 000 HUF
9
11331.

30 000 HUF
81,08
88,24
1704 J. Covens és C. Mortier: Segna (Velencai öböl) rézmetszet / Segna bay of Venice. Etched picture 36x29 cm
11332.

32 000 HUF
86,49
94,12
11333.

10 000 HUF
27,03
29,41
11334.

10 000 HUF
27,03
29,41
1763 Nagyszombat Tyrnavie, rézmetszetű, Szent Orsolyát ábrázoló szentkép 8x12 cm
11335.

8 000 HUF
11336.

2 800 HUF
7,57
8,24
Ludwig Rohbock (1820-1883) - J. Richter: Katonanövelde Kassán, acélmetszet, körbevágva, 13×17 cm
11337.

2 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Auction 469
Viewing: 1-4 July
Item pickup from 8 July
Deadline for payment: 19 July
Pay-off from 24 July

  Events