Books: Travelling, Local History

Number of items: 229

Kővári László: Erdély régiségei. Tizenegy fametszvény- s egy kőrajzzal. Pest, 1852, Tilcsh János, XVI+290+1 p.+1 lith. t. Szövegközti fametszetes illusztrációkkal. Eredeti kiadói papírborítóval, modern műbőr védőkökésben. Egy két lapon foltok, Első kiadás!
19000.

60 000 HUF
162,16
176,47
[Bél Mátyás]: Compendium Hungariae Geographicum ad exemplar notitiae Hungariae novae historico-geographicae, Matthiae Bel, in partes IV. Utpote, Hungariam, Cis-Danubianam, Trans-Danubianam, Cis-Tibiscanam, Trans-Tibiscanam, et comitatus divisum. Editio tertia auctior & correctior. Második kiadás Posonii [Pozsony], 1767. Landerer,8+200+32 p. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötés, festett lapélekkel, kissé kopott borítóval
19001.

24 000 HUF
64,86
70,59
9
Hunfalvy János: Gömör és Kishont törvényesen egyesült vármegyének leírása. A Magyar Orvosok és Természetvizsgálók XII-ik, Rimaszombaton 1867-ben tartott nagygyűlése tagjainak emlékül. Szerkesztette ~. Pest, 1867. Emich Gusztáv ny. 1t.+(4)+CX+354+(7)p.+1 kihajt. mell. Aranyozott gerincű, foltos vászonkötésben. Címlap kijár, laza fűzés 2 kihajtható melléklet hiány.
19002.

15 000 HUF
40,54
44,12
19003.

8 000 HUF
19004.

20 000 HUF
54,05
58,82
19005.

7 500 HUF
20,27
22,06
Kiss Pál: Marosvásárhelyi kalauz. Marosvásárhely, 1943. Uránia. 64p. Kiadói papírborítóval. Szövegközti és egészoldalas képekkel illusztrált. Ritka!
19006.

9 000 HUF
24,32
26,47
Drury, Robert:  Madagascar; or, Robert Drurys Journey, During Fifteen Years Captivity on that Island, and a Further Description of Madagascar by the Abbé Alexis Rochon. Illustrated Edition.  London, 1897. T. Fischer Unwin (Printed by The Gresham Press, Woking-London). 1 t. (címkép) + 398 + [2] p. + 11 t. + 1 térkép (dupla oldalas Madagaszkár-térkép).  Robert Drury angol tengerész (1687-1750) beszámolója Madagaszkár szigetén töltött 15 éves fogságáról. Az ifjú tengerész 13 évesen került az Indiába induló Degrave hajó fedélzetére, a visszaúton, 1703-ban hajójuk hajótörést szenvedett Madagaszkár szigetén, ahol a helyi király fogságába kerültek. A fogságba került tengerészek többször is szabadulni próbáltak, a próbálkozásokat leginkább egy újabb és újabb helyi király fogságába való esés követte, illetve a törzsfők közti belháborúk során a tengerészcsoport több helyi király udvarát is megjárta rabszolgaként. Robert Drury végül közel 15 év után, 1717 elején szabadult fogságából, az év szeptemberében ért Angliába. A következő években visszatért Madagaszkárba, immár rabszolga-kereskedőként, illetve egyes hírek kalóztevékenységéről is beszámolnak. Az egykori tengerész 1729-ben adta ki egykori rabszolgaságáról szóló emlékiratait; a munka nagy sikernek bizonyult, az 1890-es évekig számos alkalommal megjelent. A számos madagaszkári udvart megjáró Robert Drury beszámolója emlékezetes képet fest a helyi társadalom szokásairól, életmódjáról, belharcairól: egyben a madagaszkári néprajz egyik fontos korai, XVIII. századi forrása. A korabeli és a későbbi kritika Robert Drury beszámolójának velejét érvényesnek tartja, annak ellenére, hogy a szerző fontos részleteket átvett a Madagaszkár egy része felett francia kormányzói pozíciót betöltő Étienne de Flacourt ,,Histoire de la grande isle de Madagascar című, korábban megjelent beszámolójából (Párizs, 1658).  A kötet függelékében az Alexis Rochon francia abbé 1768. évi madagaszkári útírásából készült rövidített angol kivonat ,,An Account of the Island of Madagascar címmel.  (The Adventure Series.)  Aranyozott, vaknyomásos kiadói vászonkötésben. Jó példány.
19007.

14 000 HUF
37,84
41,18
19008.

16 000 HUF
43,24
47,06
Juliana Fabritius-Dancu: Sächsische Kirchenburgen in Siebenbürgen. Sibius [Nagyszeben], 1983, Tranmsilvania, 20 p.+1 (kétlapos térkép) t.+75 t. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kissé kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel, néhány lap sarkán, szélén kis sérüléssel.   Juliana Fabritius-Dancu (1930-1986) erdélyi szász festő, néprajzkutató és művészettörténész.
19009.

10 000 HUF
27,03
29,41
19010.

4 800 HUF
12,97
14,12
Mylius, Christian Friedrich: Malerische Fußreise durch das südliche Frankreich und einen Theil von Ober-Italien von - - - Pfarrer. Dritter Band. Carlsruhe, 1819, Szerzői kiadás [bey dem Verfasser], 2+290+2+419 p. Német nyelven. Korabeli félbőr-kötés, kopott borítóval, a hátsó tábla belsején a papír részben feljött.
19011.

8 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Auction 469
Viewing: 1-4 July
Item pickup from 8 July
Deadline for payment: 19 July
Pay-off from 24 July

  Events