Number of items: 532

Scheuchzer, Johann Jacob (1672-1733): [Kupfer-Bibel, in welcher die Physica Sacra oder geheiligte Naturwissenschafft derer in der heiligen Schrifft vorkommenden natürlichen Sachen. Ester Abtheilung von Tab. I - CLXXIV. Deutlich erklärt und bewährt von - - - ... Anbey zur Erklärung und Zierde des Wercks in künstlichen Kupfertafeln ausgegeben und verlegt durch Johann Andreas Pfeffel ... Augsburg und Ulm, 1731, Christian Ulrich Wagner], 24 sztl. lev.+276 p.+CLXXIV (rézmetszetű képtáblák, nagyrészt egészoldalasak, de köztük egy-két kétoldalas is, valamint közte egy részben színezettel, két hiánnyal: XXXIII, LXXXVII) t. Német nyelven. Rendkívül gazdag rézmetszetű képanyaggal illusztrált, rajta állatok, bibliai témájú jelentek, égi és természeti jelensége ..stb. Korabeli egészbőr-kötés, kopott, sérült borítóval és gerinccel, részben hiányos gerinccel, hiányzó szennylapokkal, hiányzó címlappal és címképpel, foltos lappokkal, a lapokon ceruzás firkákkal, lapszéli kisebb - nagyobb szakadásokkal, sérülésekkel, 3 lap (113/114, 181/182, 183/184) és két tábla (XXXIII, LXXXVII) hiányzik, valamint 24 lap sérült, ezek között több sérült, hiányos is (9-10), valamint a táblák közül 39 tábla sérült, ezek közül több sérült, hiányos is. (kb. 19-20.) 39,5x24,5 cm. A mű 4 kötetben teljes! Rendkívül izgalmas, rézmetszetű táblákkal gazdagon illusztrált könyv. Állapotát tekintve restaurátor értő gondoskodására szorul.
20833.

70 000 HUF
184,21
200,00
[Melchior, Johan (1646-1689)] Johannes Melchioris: Sóres Dávár Sive Fundamenta Theologiae Didascalicae. Summarum veritatum aphocristico nexu, denudato simul errorum hodiernorum nervo, in usum auditorii sui concinnata a Johanne Melchioris, SS. Th. D. & P.P. nunc vero in usum studiosa juventutis Hungaricae, denovo in lucem edita. Claudiopolis [Kolozsvár], 1701, Ex Officina Nicolai Kis de M. Tótfalu [Misztótfalusi Kis Miklós], 8 sztl. lev.+268 p.+2 sztl. lev. Latin nyelven. Korabeli egészbőr-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, a könyvtest részben elvált a borítótól, hiányzó szennylapokkal, a címlapon és az utolsó két lapon, valamint a kötéstáblák belsején bejegyzésekkel, az utolsó lap foltos, benne további kissé foltos lappal. Ritka! RMK II. 2064.
20834.

50 000 HUF
131,58
142,86
Henri Maupas du Tour: Synopsis Vitae Sancti Francisci Salesij, Episcopi, & Principis Gebennensium, ex illa, quam, ab Henrico Maupas Du Tour Episcopo, & Dynasta Aniciensi Gallicé scriptam, Latiné reddidit R. P. Franciscus Creuxius Societatis Jesu Sacerdos, excerpta. Tyrnaviae [Nagyszombat], 1701, Typis Academicis per Joannem Andream Hörmann, 4 sztl. lev.+190 p. Latin nyelven. Korabeli kartonált papírkötés, kopott borítóval, foltos, kissé sérült címlappal, a címlapon bejegyzésekkel, néhány foltos, kissé foltos lappal és az elülső tábla belsején folttal. RMK II. 2086.
20835.

40 000 HUF
105,26
114,29
[Gontery, Jean (1562-1616)] Joan Gonterius: Lapis lydius controversiarum fidei. Ostendens, in trecentis punctis romano-catholicos ad amussim scripturam sacram sequi; acatholicos vero eidem e diametro repugnare, ... Tyrnaviae [Nagyszombat], én. (de a címlapon ceruzával: 1690-1693), Typis Acad. Joan. Adam. Friedl, 12 sztl. lev. +480 p. Latin nyelven. Korabeli pergamen kötés, a gerincen autográf felirattal, kissé kopott, kissé foltos borítóval, a címlapon bejegyzésekkel és folttal, a kötéstáblák belsején bejegyzésekkel, közte az utolsón possessori bejegyzésekkel, foxing foltos lapokkal.  RMK II. 2042.
20836.

20 000 HUF
52,63
57,14
Kassák Lajos: Sötét egek alatt. Versek. Bp., 1940, Szerzői kiadás, (Hungária-ny.), 26 sztl. lev. + 6 (Kassák Lajos 6 egészoldalas, fekete-fehér rajza) t. Első kiadás. A borítón Lengyel Lajos grafikájával. Kiadói papírkötés, kissé kopott, foltos borítóval, belül jó állapotban. Megjelent 300 számozott példányban, de ez számozatlan példány. A szerző, Kassák Lajos (1887-1967) író, költő, műfordító, képzőművész aláírásával.
20837.

30 000 HUF
78,95
85,71
Széchenyi István: A kelet népe. Pozsony, 1841, Wigand Károly. 2. kiadás. 326 p. Aranyozott gerincű félvászon kötésben apró sérüléssel, a címlapon javítással, korabeli és későbbi tulajdonosi bejegyzésekkel. Széchenyi talán legnagyobb vihart kiváltó munkája. Kossuth még ugyanebben az évben válaszolt Felelet című munkájában. A kor olyan neves politikusai közül is számosan megszólaltak Kossuth mellett, mint Wesselényi, Deák és Eötvös József, sőt még a Széchenyi feltétlen hívének számító Fáy András is bírálta emiatt mentorát. Kettejük vitája egészen 1848-ig tartott.
20838.

30 000 HUF
78,95
85,71
[Vajda János] Arisztidesz: Önbirálat. Lipcse, 1862. Gerhard Wolfgang. (4)+115+(1)p. A költő röpiratában a polgári átalakulás és az osztrákokkal való kiegyezés szükségessége mellett érvel. Bírálói a nemzeti önállóság gondolatának elárulásával vádolták, részben ezért kellett a következő évben Bécsbe távoznia. Két lapon sérülések, modern műbőr kötésben
20839.

26 000 HUF
68,42
74,29
20840.

15 000 HUF
39,47
42,86
Czuczor Gergely (1800-1866) bencés szerzetes, költő, nyelvtudós  autográf ALÁÍRÁSA és pecsételt ex librise.  Közhasznu esmeretek tára a' Conversations Lexicon szerént Magyarországra alkalmaztatva. Harmadik kötet. Pesten, 1832, Wigand Otto. Korabeli félbőr kötésben.
20841.

20 000 HUF
52,63
57,14
20842.

24 000 HUF
63,16
68,57
Rädlinger, [Johann]: Európának mostani megrendült vallási, politicai és polgári állapotjáról. Rädlinger után magyarosítá egy nemes nemzetét híven tisztelő és szerető Honfi. Pesten, [1837.], Esztergami K. Beimel József árúja, XXVIII+595 p. Első kiadás. Fordítója valószínűleg Perlaky Mihály (1814-89) piarista bölcsészdoktor, hivatalnok, esztéta, tanár, szerkesztő, író, borkereskedő, akit izgatásért várfogságra is ítéltek 1849-ben. Korabeli félvászon-kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, az 550-595 között foltos lapélekkel, de alapvetően belül jó állapotban.
20843.

10 000 HUF
26,32
28,57
Monumenta Literarum. I. sorozat: 1-12. füzet. - II. sorozat: 1-12. füzet. (Teljes!) Szerkesztette, és sajtó alá rendezte Király György. A könyvdíszeket tervezte Kozma Lajos. Gyoma, 1921-1922. Kner Izidor.    Monumenta Literarum. I. sorozat: 1-12. füzet. - II. sorozat: 1-12. füzet. (Teljes!) A világirodalom kisebb remekművei legkiválóbb műfordítóink új fordításaiban. Szerkesztette, és sajtó alá rendezte Király György. A könyvdíszeket tervezte Kozma Lajos. Gyoma, 1921-1922. Kner Izidor. I. sorozat: 1. Canticum canticorum az az bölcs Salamon király által szerzett Énekek éneke... , 2. Apuleius, [Madaurensis Lucius Platonicus]: Amor és Psyche. Miletosi mese. , 3. Aucasin és Nicolete. Ófrancia széphistória. , 4. Bocaccio, Giovanni: Trattatello in laude di Dante, az az Dante dicsérete. , 5. Gyergyai Albert: Egy Árgírus nevű királyfiról és egy tündér szűzleányról való széphistória... , 6. Az híres neves varázsló és garaboncás D. Faustus János históriája... , 7. Milton, John: Kisebb költemények. , 8. Moliére, [Jean Baptise Poquelin]: A mucsai széplelkek. , 9. Coleridge, Samuel Taylor: Ének a vén tengerészről. , 10. Stifter, Adalbert: A pusztai falu. , 11. Vörösmarty Mihály: Cserhalom. , 12. Tolsztoj, [Lev Nikolaevics] Leó: A két zarándok. II. sorozat: 1. [Lukianos, Samosata]: Alethes istoria azaz igaz história egy csodálatos utazásról a Holdban..., 2. [Kalidasa] Kálidásza: A király és a bajadér. Málaviká és Agnimitra. , 3. Hartmann von Aue régi német leventének híres-nevezetes versezete a szegény Henrik daliás, dús ifjú lovag... , 4. [Joannes Damascenus] Damascenus János: Az Szent Barlám és Szent Jozafát királfi életéről való igön szép legenda... , 5. Machiavelli, Niccoló: A maszlagról való vidám színjáték vagyis Mandragora... , 6. Montaigne, Michel [Eyquem] de: Essai... , 7. Cervantes Saavedra, Miguel de: A nemes, istenfélő és szépséges bolognai kisasszony... , 8. Zrínyi Miklós, gróf: Egy vadásznak keserves panaszkodása Viola kegyetlenségéről... , 9. Goethe, [Johann Wolfgang]: Novella. , 10. Poe, Edgar Allan: Az arckép. - A fekete macska. Két novella. , 11. Balzac, Honoré de: Jézus Krisztus Flandriában. , 12. Browing, Robert: Amerre Pippa jár. Dráma. Kiadói, félvászon-mappákban, a füzetek körülvágatlan szép állapotban. A füzetek merített papírból készült, különböző színű, papírborítókban. A magyar könyvművészet kiemelkedő alkotása. A tipográfiai elrendezés Kner Imre munkája
20844.

36 000 HUF
94,74
102,86

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF