Books: Military

Number of items: 42

19700.

15 000 HUF
39,47
42,86
19701.

20 000 HUF
52,63
57,14
Dienst- Reglement für die kaiserlich-königliche Cavallerie- zweiter Teil, Dienst- Reglement für die kaiserlich-königliche Infanterie, zweyter Theil. Wien, 1808. Kaiserlich- königlichen Hof- und Staatsdruckerei. 147p. + 3 Formular + 16t. (kihajtható rézmetszetű tábla / 16 fold-out etchings). Későbbi papírkötésben, lapok jó állapotban / Later paper binding in good condititon.
19702.

20 000 HUF
52,63
57,14
Lándor Tivadar: Vezérkari és egyéb hivatalos jelentések a világháborúról I-III. Budapest, 1915, Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Részvénytársulat kiadása (Atheneaum R.-t. Könyvnyomda, Bp.), 150 p.; 151-308, 309-590 p. Első kiadás. A Nagy Háború Okmányai c. sorozatban (számjelzés nélkül) megjelent mű. Későbbi vászonkötésben. Jó példány. Ritka!
19703.

15 000 HUF
39,47
42,86
Mátyás [Sándor], Alexander von:  Geschichte des K. und K. Infanterie-Regimentes Frhr. v. Gaudernak Nr. 85. I. Teil. Von anfang August 1914 bis ende September 1914. Herausgegeben vom Inf.-Rgt. Nr. 85 mit der Bewilligung des A. O. K. Zusammengestellt von Mjr. Alexander v. Mátyás. Mit 30 Porträtes, 4 Kreidezeichnungen des Leutn. I. D. Res. Paul Weiss und 12 Skizzen. Első német kiadás. Im Felde, 1916. (Drucke der Felddruckerei des 2. Armenkommandos.) 53 + [1] p. + 11 t. (ebből 4 táblán Paul Weiss harctéri látképei) + 12 térkép (hadműveleti térképek: egy színes, kihajtható, 10 kétszínnyomású). Hadtörténeti kiadványunk az első világháború galíciai frontján bevezetett osztrák-magyar alakulat, a Császári és Királyi 85. Számú Báró Gaudernak Gyalogezred 1914 őszi hadműveletiről számol be, a hadi krónika mellett a hadvezetők portréival, illetve 12 hadműveleti térképpel. Az első borítóként szolgáló táblán a néhai uralkodó, I. Ferenc József portréja. A pávai Mátyás Sándor őrnagy által írt beszámoló a német kiadással azonos évben, 1916-ban megjelent magyar nyelven is. Példányunk címlalpja markánsan, az azt követő levél enyhén foltos, fűzése meglazult, egyes levelek kijárnak a kötetből. Fűzve, sérült, hiányos gerincű kiadói borítóban.
19704.

12 000 HUF
31,58
34,29
19705.

10 000 HUF
26,32
28,57
19706.

10 000 HUF
26,32
28,57
Szécsi Mór: Az osztrák-olasz háború 1866-ban. Bp., 1893, Magyar Tudomány Akadémia. Újrakötött egészvászon kötésben, XII. melléklet hiányzik, intézményi bélyegzővel.
19707.

6 000 HUF
15,79
17,14
Fröhlich Dávid, Káplár Zsolt: Székesfehérvár épített katonai öröksége 1867-1918. Bp., 2020, Hadtörténeti Intézet És Múzeum. 120p. Színes és fekete-fehér képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés.
19708.

2 800 HUF
7,37
8,00
19709.

6 000 HUF
15,79
17,14
Segédlet az ifjúség lövészetbeni kiképzéséhez. A katonai zsebkönyv 1. füzete. Bp., 1911. 191p. Kissé sérült papírborítóval
19710.

3 000 HUF
7,89
8,57
40
19711.

3 000 HUF
7,89
8,57

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF