Books: Judaica

Number of items: 47

(Buxtorf, Johannes) Joannis Buxtorfi: Synagoga Judaica noviter restaurata: Das ist: Erneuerte Jüdische Synagog, oder Jüden-Schul. Franckfurt und Leipzig, 1738. Kraussen. 1 rézmetszet mell. 8 sztl. lev. 608 l. 16 sztl. lev. Számos szövegközti rézmetszet illusztrációval a zsidó életből, szokásokból, ünnepekből, szertartásokból, fametszetű könyvdíszekkel, kétszínnyomásos, kétoldalas címlappal. "Johannes Buxtorf (1564-1629), hebraista és orientalista. 39 évig a héber tudományok tanára Bázelban. Fő műve, a Synagoga Judaica (1. kiadás 1603-ban) a németországi zsidóság szokásait és társadalmát írja re részletes tudományossággal." Kiadói egészbőr kötésben, borítón vaknyomásos címerrel, gerincén kissé sérült. / Numerous intertextual copper engravings with illustrations from Jewish life, customs, holidays, ceremonies, woodcut book decorations, two-color printing, two-page title page. "Johannes Buxtorf (1564-1629), Hebraist and Orientalist. He was a teacher of Hebrew studies in Basel for 39 years. His main work, Synagoga Judaica (1st edition in 1603), describes the customs and society of German Jewry with detailed scholarship." Publisher's full leather binding, blind-printed coat of arms on cover, spine slightly damaged.
20522.

40 000 HUF
105,26
114,29
20523.

50 000 HUF
131,58
142,86
20524.

16 000 HUF
42,11
45,71
20525.

15 000 HUF
39,47
42,86
Mischnajoth. Héber nyelvű könyv, a címlapján Kecskeméti Lipót (1865-1936) nagyváradi főrabbi névbélyegzőjével a címlapon. Wien, 1815, Anton Schmid. Korabeli félbőr-kötésben, kopott borítóval és gerinccel, sérült gerinccel, kissé foltos lapokkal, egy-két lapon kis szakadással, az elülső szennylapon és elülső táblán bejegyzésekkel.
20526.

20 000 HUF
52,63
57,14
Gutman, Israel - Gutterman, Bella: Az Auschwitz album. Egy transzport története. H.n., é.n., Yad Vashem / Auschwitz-Birkenau Múzeum. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
20527.

18 000 HUF
47,37
51,43
A zsidókérdés Magyarországon. A Huszadik Század körkérdése.  Alexander Bernát, Alföldy Ede, Benedek Marcell, Beregi Ármin, Bernát István, Bettelheim Samu, Biró Lajos, Blau Lajos, Boross László, Bosnyák Zoltán, Bölöni György, Cholnoky Jenő, Farkas Geyza, Halász Imre, Hatvany Lajos, Haypál. Benő, Ignotus, Jászi Oszkár, Körösfői-Kriesch Aladár, Lesznai Anna, Oláh Gábor, Patai József, Ravasz László, Riedl Frigyes, Ritoók Emma, Szabó Ervin, Venetianer Lajos [és mások] nyilatkozatai. Bp., 1917. Társadalomtudományi Társaság (2)+164+(2) p. A Huszadik Század társadalomtudományi folyóirat 1917. júliusi különszáma, mely ez évben három kiadásban is megjelent. Későbbi igényes műbőr védőborítóval
20528.

12 000 HUF
31,58
34,29
The Jewish World 365 Days from the Collections of The Israel Museum, Jerusalem. New York, 2004., Harry N. Abrams Inc. Angol nyelven. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói haránt--alakú kartonált papírkötés.
20529.

10 000 HUF
26,32
28,57
Kecskeméti Ármin: A zsidók egyetemes története I-II. köt. A babylóniai fogságból való visszatéréstől napjainkig. Írta: Dr. - -. Az Izr. Magyar Irodalmi Társulat kiadványai XLVII-XLVIII. Bp., 1927., Izr. Magyar Irodalmi Társulat, (Korviny-ny.), 344+VIII p.; 384 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, az egyik gerincen apró sérüléssel, de egyébként jó állapotban.
20530.

9 000 HUF
23,68
25,71
20531.

11 000 HUF
28,95
31,43
20532.

11 000 HUF
28,95
31,43
20533.

3 800 HUF
10,00
10,86

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF