Books: Hunting

Number of items: 13

Pálffy, Paul graf von Erdőd: Abschied von Vorgestern und Gestern. (Dedikált.) Stuttgart, (1961). Schuler Verlag (Gesamtherstellung Druckerei Dreif KG., München). 1 t. (címkép) + 288 + [2] p. + 15 t. (kétoldalas). Első kiadás. A jeles vadászati hagyományokkal bíró magyar főúri családba születő Pálffy Pál gróf (1890-1972) visszaemlékezései. A számos magyar és külföldi vadászaton részt vevő és vadászati szaklapokban publikáló szerző emlékiratai emlékezetes bepillantást nyújtanak korábban nádori rangot is viselő családja XIX. és XX. századi mindennapjaiba, külföldi vadászkalandjaiba. A lapokon megelevenednek a szerző első világháborús harctéri tapasztalatai, diplomáciai kapcsolatrendszere, az emlékirat egyben pedig bemutatja a főúri vadászat XX. századi jellegzetességeit is. A szerző 1945 után külföldre kényszerült, vadászati írásai jó része német nyelven jelent meg. Az első nyomtatott oldalon német nyelvű ajándékozási bejegyzés, vadászati üdvözléssel: ,,Herrn Becker, In dankbarer Erinnerung an meinen Jagdurlaub im Revier Ottenhöfen. Waidmannsheil! A. Bogyay. Vuray 0. Tordai 0. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben, az első kötéstáblán aranyozott Pálffy-címerrel, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány, ritka.
20235.

11 000 HUF
29,73
32,35
Széchenyi Zsigmond:  Elefántország. Afrikai vadásznaplójegyzetek (1932-33, 1933-34). Budapest, (1934). Vajda György és Társa (Athenaeum Rt. ny.) 260 + [12] p. + 1 térkép (dupla oldalas). Első kiadás. Széchenyi Zsigmond (1898-1967) vadászíró 1927-1938 között hét alkalommal vadászott Afrika különböző tájain. Ebben a könyvében sorrendben második és harmadik kenyai szafarivadászata beszámolóját nyújtja, oldalszámozáson belül 46 kétoldalas táblával, valamennyi táblán fotóanyaggal. Az első előzéken afrikai asszonyokat ábrázoló, dupla oldalas zsánerkép, az első nyomtatott oldalon, a címlapon és a belív számos oldalán régi tulajdonosi bélyegzés. Vuray 721. Tordai 1280. Fűzve, gerincén és első borítóján kézi feliratozású, javított korabeli borítóban. Példányunkhoz tartozik a mű illusztrált kiadói első borítófedele, apró hiányokkal.
20236.

6 000 HUF
20237.

4 000 HUF
Ilosvay Ferenc: Jó vadászatot! Ilosvay Gusztáv felvételeivel. Bp., 1943, Vajna és Bokor, 260 p.+4 t. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, kissé foltos lapokkal, 8 hiányzó képtáblával.
20238.

2 400 HUF
Molnár Gábor: Jaguárországban. ,,Világjárók 18. Bp., 1960, Gondolat. Első kiadás. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Könyvkötői, bordázott gerincű félbőr-kötésben, a borítón némi kopással.
20239.

3 000 HUF
20240.

1 800 HUF
Monostori Károly: Ebtenyésztés kézikönyv ebtenyésztők, vadászok és ebkedvelők számára. (A kutya természetrajzi, bonc- és élettani s küllemtani leírása, fajtái, szaporítása, felnevelése, táplálása, gondozása, tanítása, használása és fontosabb hibáinak és betegségeinek orvoslása.) Bp.,2011, Lapu Bt., 196 p. Szövegközti képekkel illusztrált. Az 1909-es Franklin kiadás REPRINT kiadása! Kiadói papírkötésben, újszerű állapotban.
20241.

3 000 HUF
Dr. Fehér György: Állatpreparátumok készítése. Bp., 1975, Mezőgazdasági, 259 p. Harmadik kiadás. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötésben, kissé kopott, kissé szakadt borítóval.
20242.

1 600 HUF
Széchenyi Zsigmond: Hengergő homok. Sivatagi vadásznapló 1935. Bp., 1964, Szépirodalmi. Kiadói félvászon kötés, sérült papír védőborítóval, kopottas állapotban.
20243.

1 600 HUF
Páll Endre: Legjobb vadászni. Bp., 1983, Mezőgazdasági. Kiadói kissé kopott papírkötés.
20244.

1 600 HUF
Csathó Kálmán: Tavasztól, tavaszig. Egy író vadászemlékei. Bp., 1964, Szépirodalmi. Kiadói félvászon-kötés, volt könyvtári példány, kissé kopott, foltos borítóval, foltos lapokkal.
20245.

1 600 HUF
20246.

1 800 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Auction 469
Viewing: 1-4 July
Item pickup from 8 July
Deadline for payment: 19 July
Pay-off from 24 July

  Events