Books: History

Number of items: 320

[A török elleni háborúkról Magyarország és Buda visszafoglalásáról] Boethius, Christoph: Des Ruhm-Belorberten und Triumph-leuchtenden Kriegs-Helms Dero Röm. Käis. Maj. und den Mahometischen Tulband Andrer Theil. Darinn Die Kriegs-Züge? im Jahr 1685. und 1686...Nürnberg, 1688. Johann Christoff Lochner. 456p. + 23t. + [16]p. Hozzákötve: Boethius, Christoph: Anhang zu dem Triumph-leuchtenden Kriegs-Helm Kömisch-kenserlicher Majestät... [2]p. + 148p. + 4t. + [6]p., az egyik tábla hiányos. Előzéklapján tulajdonosi bejegyzéssel: Ex libris Joannis Schmid Not. et maioris. Budát ábrázoló metszettel Részben foltos lapokkal. Újrakötve, 20. századi félbőr-kötésben, bordázott, aranyozott gerinccel.
19360.

130 000 HUF
351,35
382,35
Boethius, Cristophoro: Des Glantz-erhöheten und Triumph-leuchtenden Kriegs-Helms... Dritter Theil. Nürnberg, 1688. Lochner.VI + 592 + (20) p. Korabeli bordázott egészbőr kötésben sérült gerinccel A török elleni háborúkról szóló munka benne az erdélyi, moldovai harcok leírásával / Description of the battles against the Ottoman Turks in Transylvania, Moldova, Romania: rare complete volume
19361.

100 000 HUF
270,27
294,12
[Lumignon, P. - Pelz, Eduard]: Hephata oder Denkwürdigkeiten und Bekenntnisse eines Freimaurers. [Hephata avagy Egy szabadkőműves emlékiratai és vallomásai.] Mit erläuternden Abbildungen. Leipzig, 1836, Karl Andrä, XII+316 p.+1+15 t. Első kiadás. Német nyelven. Bekötött eredeti papírborítókkal. Korabeli félvászon-kötésben, kopott borítóval, a címlap előtti lapon és egy táblán szakadással, kissé foltos lapokkal, Thurzó János possessori bejegyzésel. (Feltehetőleg arról a Thurzó Jánosról lehet szó, aki 1848-ban Bihar vármegye alispánja volt.)
19362.

50 000 HUF
135,14
147,06
19363.

50 000 HUF
135,14
147,06
[Birányi Ákos (1816-1855)] Szirondi: Forradalmi képcsarnok. Regény és való 1848 és 1849-ből. I. füzet. [Unicus! Több kötete nem jelent meg.] Szironditól. Pesten, 1850, Emich Gusztáv, IV+164 p. Korabeli félvászon-kötés, kopott borítóval, foltos lapokkal, a Nemzeti Casino címkéjével és bélyegzéseivel. Rendkívül ritka!
19364.

50 000 HUF
135,14
147,06
19365.

50 000 HUF
135,14
147,06
Erdélyország történetei tára. Egykoru s magyar nyelven készített történetiratok-, levelek-, országgyülési végzések- és törvényczikkelyekből. Kiadják gróf Kemény József és Nagy Ajtai Kovács István. I-II. kötet. Kolozsvártt, 1837-1845. Barra Gábor - özv. Barráné és Stein. XXV+256p., XIII+(2)+291p. Az első kötet utolsó két levelén égésnyom és kis hiány. Restaurált, enyhén körülvágott. Modern műbőr kötésben.
19366.

Erdélyország' történetei' tára. Egykoru 's magyar nyelven készített történetiratok-, levelek-, országgyülési végzések- és törvényczikkelyekből. Kiadják gróf Kemény József és Nagy Ajtai Kovács István. I-II. kötet. Kolozsvártt, 1837-1845. Barra Gábor - özv. Barráné és Stein. XXV+256p., XIII+(2)+291p. Az első kötet utolsó két levelén égésnyom és kis hiány. Restaurált, enyhén körülvágott. Modern műbőr kötésben.

42 000 HUF
113,51
123,53
Zágoni Mikes Kelemen törökországi levelei. Bp., 1906, Franklin. Kiadói dombornyomott, aranyozott bőr kötés, kopott sarkok és gerinc kopott, kissé kopottas állapotban.
19367.

40 000 HUF
108,11
117,65
A magyar nemzet története. I-X.. köt. Teljes! Szerk. Szilágyi Sándor. Írták: Acsády Ignác, Angyal Dávid, Ballagi Géza, Beksics Gusztáv, Fraknói Vilmos, Marczali Henrik... Bp. 1895-1898. Athenaeum.. Rendkívül gazdag illusztrációs anyaggal, színes táblákkal kihajtható fakszimilékkel, szövegközti és önálló képekkel. Aranyozott, kiadói félbőr-kötésben, néhány kötet gerince kisebb mértékben sérült, kétfajta kötésváltozat.
19368.

38 000 HUF
102,70
111,76
Nagy Képes Világtörténet. I-XII. köt. (Teljes). Szerk.: Marczali Henrik. Bp., [1891-1904], Franklin-Révai.. Rendkívül gazdag illusztrációs anyaggal, színes táblákkal kihajtható fakszimilékkel, szövegközti és önálló képekkel. Aranyozott, barna, kiadói félbőr-kötésben, gerinceken kisebb sérülésekkel, kopással, a lapok jó állapotban
19369.

30 000 HUF
81,08
88,24
Horváth Mihály:   Magyarország függetlenségi harczának története 1848 és 1849-ben. Első-harmadik kötet. [Teljes, három kötetben.]  Genfben, 1865. Nyomatott Puky Miklósnál. XIX + [1] + 615 + [1] p.; XI + [1] + 616 p.; XI + [1] + 605 + [3] p. Első kiadás.  Horváth Mihály (1809-1878) történész, az MTA tagja, katolikus címzetes püspök, a függetlenségi nyilatkozat után vallás- és közoktatásügyi miniszterhelyettes. 1849 után emigrálni kényszerült, a fennálló rendszer ellenségének tekintette. 1867-ben Erzsébet királyné és a Magyar Tudományos Akadémia segítségével térhetett vissza az országba, amelynek egyik legbefolyásosabb történésze lett. Függetlenségi és szabadelvű szemléletű szabadságharc-története 1848-1849 egyik legbecsesebb feldolgozása. Az első előzékeken régi tulajdonosi bejegyzés és bélyegzés, a második kötet első repülő előzéke hiányzik.  Poss.: Poss.: Dr. Etter Jenő ügyvéd, Esztergom. [Etter Jenő (1897-1973) jogász, mezőgazdász, Esztergom polgármestere a második világháború alatt.]  Egységes, díszesen aranyozott gerincű, vaknyomásos korabeli egészvászon kötésben, pávamintás festésű lapszélekkel, a második gerinc alján egykori katalóguscímke nyomaival, a gerinceken Horváth M. Magyarország története 3-5. [kötet] címfelirattal. Dekoratív, szép példány.
19370.

Horváth Mihály: Magyarország függetlenségi harczának története 1848 és 1849-ben. Első-harmadik kötet. [Teljes, három kötetben.] Genfben, 1865. Nyomatott Puky Miklósnál. XIX + [1] + 615 + [1] p.; XI + [1] + 616 p.; XI + [1] + 605 + [3] p. Első kiadás. Horváth Mihály (1809-1878) történész, az MTA tagja, katolikus címzetes püspök, a függetlenségi nyilatkozat után vallás- és közoktatásügyi miniszterhelyettes. 1849 után emigrálni kényszerült, a fennálló rendszer ellenségének tekintette. 1867-ben Erzsébet királyné és a Magyar Tudományos Akadémia segítségével térhetett vissza az országba, amelynek egyik legbefolyásosabb történésze lett. Függetlenségi és szabadelvű szemléletű szabadságharc-története 1848-1849 egyik legbecsesebb feldolgozása. Az első előzékeken régi tulajdonosi bejegyzés és bélyegzés, a második kötet első repülő előzéke hiányzik. Poss.: Poss.: Dr. Etter Jenő ügyvéd, Esztergom. [Etter Jenő (1897-1973) jogász, mezőgazdász, Esztergom polgármestere a második világháború alatt.] Egységes, díszesen aranyozott gerincű, vaknyomásos korabeli egészvászon kötésben, pávamintás festésű lapszélekkel, a második gerinc alján egykori katalóguscímke nyomaival, a gerinceken "Horváth M. Magyarország története 3-5. [kötet]" címfelirattal. Dekoratív, szép példány.

24 000 HUF
64,86
70,59
Apponyi Albert, gróf: -- beszédei. I-II. kötet. Bp., 1896. Singer és Wolfner. XI+738+(1)p., (4)+762+(2)p. Bp. 1896. Singer és Wolfner. XI, 738p., 762p. + 1 kihajtható tábla (2 hiányzik). Az első kötet utolsó két lapja sérült. Egységes, kiadói, a szerző dombornyomású arcképével díszített félvászon-kötésben színezett lapélekkel
19371.

6 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Auction 469
Viewing: 1-4 July
Item pickup from 8 July
Deadline for payment: 19 July
Pay-off from 24 July

  Events