Books: Gastronomy and Gardening

Number of items: 64

Zemplényi Szabó Antónia: Képes budapesti szakácskönyv. Sz. Hilaire Josefa, Kovács Irma, Dorn Anna, Gombos Erzsi, Moesz Gézáné, özvegy Gyöngyössy Sámuelné, Zemplényi Szabó Antalné nyomán szerkesztette: - -. Függelék: a Magyar gazdasszony házi kincstára c. munkával. Nyolcadik, négy színezett képpel, 53 fametszettel és számos kiváló magyar és franczia étellel bővített kiadás. Bp.,[1909, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., VIII+543+1+15 p.+4 t. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott borítóval, a gerincen sérüléssel, laza, kissé kijáró lapokkal (311-314), foltos elülső szennylappal.
20157.

9 000 HUF
23,68
25,71
Hegyesi József: Előétkek (Asietten). Bp.,1904, Ifjabb Nágel Ottó, (Newald Illés-ny.), 159+5 p. Negyedik, javított és bővített kiadás. Kiadói art-deco-s egészvászon-kötés, Leszik Károly-kötés, kopott, foltos borítóval, foltos lapokkal.
20158.

9 000 HUF
23,68
25,71
Hegyesi József: A legujabb házi czukrászat kézikönyve. Bp., 1893, szerzői kiadás (Czettel és Deutsch-ny.), 247 p.+ 1 (kihajtható, színes litográfia) t. Negyedik, javitott és bővitett kiadás. Kiadói illusztrált egészvászon-kötésben, kopott, foltos borítóval, a gerinc felső részén kis sérüléssel.
20159.

8 000 HUF
21,05
22,86
Csáky Sándor: A huszadik század szakácsművészete. Bp., 1936.,Petőfi Irodalmi Vállalat,(Mor[avská] Ostrava, Keller-ny.),8+832 p. + 7 t. (két oldalas) + 61+15 p. Szövegközti illusztrációkkal. Harmadik, bővített kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, a gerincen sérüléssel, hiányzó elülső szennylappal,de belül jó állapotban.
20160.

8 000 HUF
21,05
22,86
St. Hilaire Jozéfa: A valódi szakácsság vagy legujabban átvizsgált és tökéletesített Képes pesti szakácskönyv. Saját sokszori kísérletek után érthetőn és pontosan leírta és kiadta: - -. Huszonnyolcadik, a legujabb szakácsvényekkel, a felszeldelés mesterségével, valamint a modern asztal terítésével, bővített kiadás. Átdolgozta Vörös Mari. Számos a szöveg közé nyomtatott ábrával. Bp., 1894, Eggenberger (Hoffmann és Molnár), (Athenaeum-ny.), XVI+474+12 (korabeli reklámok) p. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, javított, sérült gerinccel, hiányzó szennylappal, a reklámoknál egy lap hiányzik.
20161.

6 000 HUF
15,79
17,14
[Zsalozovits Józsefné Doletskó Teréz (1818-1883)] Rézi néni: Szegedi szakácskönyv. Ezernél több ételkészítési utasítással. Igazi magyar konyha. Bp., 1907.,Athenaeum, XVI+2+484 p. Kilencedik kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, sérült hátsó táblával, sérült gerinccel, a lapok egy részének a felső sarkain hajtásnyomokkal, egy sérült lappal (217/218.)
20162.

3 600 HUF
9,47
10,29
19
Földes Jenő - Ravasz László - Gál Ferenc: Cukrászat. Bp., 1958, Közgazdasági és Jogi, 381+1 p.+24 t. Kiadói papírkötés, kissé szakadt, kopott borítóval.
20163.

8 000 HUF
21,05
22,86
20164.

2 800 HUF
7,37
8,00
Domafalvi Andor: Szakácsművészeti szakkönyv. Bp., 1942, szerzői kiadás (Budafok, Sugár-ny.), 327+(1) p. Második kiadás. Kiadói papírkötés, kissé foltos, sérült, a gerincnél ragasztott borítóval, kissé sérült címlappal, néhány kissé foltos lappal.
20165.

3 600 HUF
9,47
10,29
20166.

1 800 HUF
4,74
5,14
20167.

2 800 HUF
7,37
8,00
Frau von Sz.: Neueste gute Schnellküche für Gesunde und Kranke. Düsseldorf, 1884, Fr. Dietz, (18)+462+(6) p. Második, javított kiadás. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, helyenként sérült, a fűzéstől elváló lapokkal.
20168.

2 000 HUF
5,26
5,71

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF