Books: Architecture, Art

Number of items: 386

Friedrich Sarre and Herrman Trenkwald: Old oriental carpets Volume I-II. Issued by the Austrian Museum For Art and Industry with text by Friedrich Sarre and Hermann Trenkwald. Translated by A. F. Kendrick. Vienna - Leipzig, 1926-1929, Anton Schroll & Karl Herzmann,  20+4+60 (Plate 1-60, táblák előtti magyarázó szövegek hártyapapíron) p. + 60 t.;  43+1+54 (Plate 1-60, táblák előtti magyarázó szövegek hártyapapíron, hiány: Plate 3, 16, 23, 30, 48, 49.) p. + 60 t.;  Angol nyelven. 120 képtáblával, közte fekete-fehér és színes táblák. Nagyrészt egyoldalas táblák, de közte pár kétoldalas is. Példányunkból néhány magyarázó oldal hiányzik a táblák elől, de a táblák hiánytalanul megvannak!   Kiadói aranyozott egészvászon-kötések, kopott, foltos borítóval, az I. kötetben: az 1. tábla kijár, egy magyarázó lap sérült, hiányos és kijár (de a szöveg ép, (Plate 55), egy lap lyukas (Plate 56), egy lap alsó sarkán szöveget nem érintő hiánnyal (Plate 58), benne 4-5 szakadt lappal, benne foltos lapokkal is. A 2. kötetben az előszó (Preface, 7/8 p.) sérült, hiányos és kijár, egy lap (Plate 1) sérült, néhány szakadt magyarázó lappal, 6 magyarázó lap hiányzik, benne foltos lapokkal is. Ritka szőnyegekkel kapcsolatos szakkönyv!, 60x45x4 cm x2 /   Friedrich Sarre and Herrman Trenkwald: Old oriental carpets Volume I-II. Issued by the Austrian Museum For Art and Industry with text by Friedrich Sarre and Hermann Trenkwald. Translated by A. F. Kendrick. Vienna - Leipzig, 1926-1929, Anton Schroll & Karl Herzmann,  20+4+60 (Plate 1-60, commentaries on onion-skin pages) p. + 60 t.;  43+1+54 (Plate 1-60, commentaries on onion-skin pages, missing pages: Plate 3, 16, 23, 30, 48, 49.) p. + 60 t.;  In English language. 120 illustration pages, with black-and-white and colour plates. The illustrations are complete, but six commentary pages are missing.   Gilt linen-binding, with worn, spotty cover. Volume I: one page is damaged and comes out, but text is complete (Plate 55), one page with hole (Plate 56), one page with missing corner (Plate 58), 4-5 pieces of torn pages, and also spotty pages. The Volume II: the preface is damaged and comes out (7/8. p.), one page damaged (Plate 1), some commentary pages torn, 6 commentary pages are missing, also spotty pages. Very rare! 60x45x4 cm x2
19757.

60 000 HUF
162,16
176,47
cca 1920-1930 Halbmond-Teppiche. Német nyelvű szőnyeg áruminta katalógus, rendkívül gazdag színes képanyaggal illusztrált. Kiadói haránt-alakú, zsinórfűzött aranyozott egészvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, a gerinc alján kis sérüléssel, 28 p., 34x39 cm
19758.

15 000 HUF
40,54
44,12
1928 Tefzet Teppichfabrik-Zentrale A.G. Leipzig, Tefzet, 22 p.+2 sztl. lev. Német nyelvű szőnyeg áruminta katalógus, rendkívül gazdag színes képanyaggal illusztrált. Kiadói haránt-alakú egészvászon-kötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval, 29x39 cm.
19759.

4 000 HUF
Lee Allane: Chinese rugs (Kínai szőnyegek). London, 1993, Thames and Hudson, papírkötés, angol nyelven. Gazdag színes képanyaggal illusztrált szakmai kiadvány a kínai szőnyegekről.
19760.

8 000 HUF
Ian Bennett: Oriental Carpets and Rugs. London, 1985, Hamlyn, kiadói kartonált papírkötés, papír védőborítóval, angol nyelven. Gazdag színes képanyaggal illusztrált kiadvány a keleti szőnyegekről.
19761.

7 000 HUF
18,92
20,59
Ausstellung von Wohnungs-Einrichtungen in den Ausstellungshallen am Zoologischen Garten. [Lakásberendezési kiállítás a berlini Állatkert kiállítótermeiben 1909.] Berlin 1909. Steglitz-Berlin, 1909, Das Deutsche Landhaus, 48 sztl. lev. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Átkötött haránt-alakú félvászon-kötés, az elülső táblán aranyozott név felirattal (Kocziha Mihály), kopott borítóval, sérült gerinccel, a címlap és az azt követő két lap javított, részben pótolt, kissé foltos lapokkal, egy lapon rajzzal, (egy lap hiánnyal?), körbevágott.
19762.

Ausstellung von Wohnungs-Einrichtungen in den Ausstellungshallen am Zoologischen Garten. [Lakásberendezési kiállítás a berlini Állatkert kiállítótermeiben 1909.] Berlin 1909. Steglitz-Berlin, 1909, "Das Deutsche Landhaus", 48 sztl. lev. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Átkötött haránt-alakú félvászon-kötés, az elülső táblán aranyozott név felirattal (Kocziha Mihály), kopott borítóval, sérült gerinccel, a címlap és az azt követő két lap javított, részben pótolt, kissé foltos lapokkal, egy lapon rajzzal, (egy lap hiánnyal?), körbevágott.

55 000 HUF
148,65
161,76
Budapesti építőmesterek kőmíves-, kőfaragó- és ács mesterek ipartestülete évkönyvei 12 db. majdnem teljes sorozat! I.- XIV. kötet. (Hiány IV.-V.). Bp., 1905-1918. Kiadói papírkötésben, vászon gerinccel, nagyrészt hibátlan, szép állapotban.
19763.

36 000 HUF
97,30
105,88
Vera Molnar 100. [Paris.], 2024., Bernard Chauveau. Kiadói kartonált papírkötés, bontatlan kiadó zsugorfóliában.
19764.

26 000 HUF
70,27
76,47
Malonyay Dezső: A magyar nép művészete. I-V. kötet. Bp., 1984-1987, Helikon. Reprint kiadás. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált. Az I. kötetben kísérőfüzettel. Kiadói kartonált papírkötések, kiadói papírtokokban, egy tokon szakadással, de egyébként jó állapotban.
19765.

20 000 HUF
54,05
58,82
19766.

18 000 HUF
48,65
52,94
19767.

15 000 HUF
40,54
44,12
19768.

20 000 HUF
54,05
58,82

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Auction 469
Viewing: 1-4 July
Item pickup from 8 July
Deadline for payment: 19 July
Pay-off from 24 July

  Events