Engravings

Number of items: 117

Philipp Galle (1537-1612): Liberalitas, cornu copiae manus (...). Rézmetszet, papír, jelzés nélkül, paszpartuban, 15x8,5 cm
10947.

40 000 HUF
108,11
117,65
Johann Ernst Mansfeld(t) (1739-1796), Trattner János Tamás kiadása: gróf Batthyány Lajos (1696-1765) nádor portréja az Aranygyapjas és a Szent István renddel. Rézmetszet, papír, jelzett a metszeten, üvegezett keretben (üveg mögött), kissé foltos, 27x15 cm
10948.

12 000 HUF
32,43
35,29
Bikkessy Heinbucher József (1767-1833): Egy magyar Mágnás és egy Úri asszonyság Gála öltözetben. Színezett rézmetszet, papír. Jelzés nélkül. Üvegezett fakeretben, 21×17 cm
10949.

8 000 HUF
Bikkessy Heinbucher József (1767-1833): Egy Pest vármegyei paraszt és egy szolgáló. Színezett rézmetszet, papír. Jelzés nélkül. Üvegezett fakeretben, 21×16 cm
10950.

8 000 HUF
Bikkessy Heinbucher József (1767-1833), Carl Beyer metszése: Külömbféle magyar bundák. Színezett rézmetszet, papír. Jelzett a metszeten. Üvegezett fakeretben, 21×17 cm
10951.

8 000 HUF
Eduard Hildebrandt (1818-1868) akvarelljei után: 21 db lap a Reise um die Erde (világkörüli utazás) sorozatból, klf. helyszínekről: Ázsia (Macao, Siam, Bangkok, Fuzhou, Ceylon, Szingapúr, Fülöp-szigetek, Rangun, Bombay, Nagaszaki, Yokohama), Afrika (Kairó, Alexandria), San Francisco és Óceánia. Kromofakszimile, papír, eredeti kartonra kasírozva. R. Wagner, Berlin kiadása, XIX. sz. vége (1870-80 körül), midegyik karton hátoldalán eredeti címkén feliratozott. Kartonok részben foltosak. 24,5x38 cm / After the watercolours by Eduard Hildebrandt (1818-1868) : 21 plates from a Reise um die Erde, with different sites: Asia (Macao, Siam, Bangkok, Fuzhou, Ceylon, Singapore, Philippines, Rangoon, Bombay, Nagasaki, Yokohama), Africa (Cairo, Alexandria), San Francisco and Oceania. R. Wagner, Berlin, around 1870-80. Chromofacsimile on paper, mounted on original strong boards, with the original labels on the reverse, some of the boards stained.
10952.

4 000 HUF
Slowikowski Ádám (működött 1860 - 70 között), Leitner M. L. nyomása Pesten: Besztercebánya. Színes litográfia, papír, jelzett a metszeten. Kissé foltos. Fakeretben. 18,5×25,5 cm
10953.

5 000 HUF
9
Ernst Heilemann (1870-1936): Le Congrés de Pekin - A pekingi kongresszus. nagy méretű litográfia a k ép alatt a résztvevők facsimile aláírásával. Jelzett, sorszámozott no 32. 61x113 cm, 104x132 cm Nagy szakadásokkal, feltekerve / Ernst Heilemann (1870-1936): Le Congrés de Pekin - The Peking Congress. large-scale lithograph under the image with facsimile signatures of the participants with large tears, rolled up
10954.

20 000 HUF
54,05
58,82
1685 Eger (Erla), színezett rézmetszet, papír, In: Krekwitz, Georg: Totius Regni Hungariae superioris & inferioris accurata Descriptio. Franckfurt und Nürnberg, 1685. Verlegts Leonhard Loschge, paszpartuban, 7x9 cm, paszpartu: 17x19 cm
10955.

16 000 HUF
43,24
47,06
1853 Ludwig Rohbock (1820-1883)-Franz Hablitschek (1824-1867): Vaspálya híd Pozsony mellett (Felvidék), színezett acélmetszet, paszpartuban, 11×16 cm
10956.

11 000 HUF
29,73
32,35
1853 Ludwig Rohbock (1820-1883) - L. Thümling: A fejéregyházi kastély és park Erdélyben, acélmetszet, 15×19 cm
10957.

6 000 HUF
2 db metszet az Ősi Erény - Fényes korszakok a magyar nemzet történelméből c. mappából: Tornai Gyula (1861-1928): Hunyadi János halála. Fénymetszet, papír, jelzett a metszeten. Lapszéli apró szakadással. 18x28,5 cm + Lotz Károly (1833-1904): Mátyás király. Fénymetszet, papír, jelzett a metszeten. 28x20,5 cm
10958.

2 400 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF