Books: Tales

Number of items: 35

Petőfi Sándor: János vitéz. Róna Emy rajzaival. Bp., 1951, Ifjúsági Könyvkiadó, 128 p. + 7 t. (színes képtáblák). Oldalszámozáson belül számos szövegközi és egészoldalas illusztrációval. Róna Emy Petőfi-illusztrációinak első kiadása! Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé sérült, kopott borítóval, de összességében jó állapotban
20477.

3 000 HUF
Horgas Béla: Sárpogácsa. [Gyermekversek.] (Stuiber Zsuzsa rajzaival.) Budapest, 1978. Móra Ferenc Könyvkiadó (Dürer Nyomda, Békéscsaba). 34 + [6] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Sárpogácsámat szeretettel ajánlom Tóth Ritának: Horgas Béla. 1975. VI. 1. Oldalszámozáson belül Stuiber Zsuzsa színes rajzaival. Színes, illusztrált kiadói kartonkötésben. Jó példány.
20478.

Horgas Béla: Sárpogácsa. [Gyermekversek.] (Stuiber Zsuzsa rajzaival.) Budapest, 1978. Móra Ferenc Könyvkiadó (Dürer Nyomda, Békéscsaba). 34 + [6] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Sárpogácsámat szeretettel ajánlom Tóth Ritának: Horgas Béla. 1975. VI. 1". Oldalszámozáson belül Stuiber Zsuzsa színes rajzaival. Színes, illusztrált kiadói kartonkötésben. Jó példány.

3 000 HUF
Családi Kör. Képes ifjúsági és gyermeklap. Szerkeszti: Teleky Dezső. [Megjelenik havonta kétszer.] I. évfolyam, 2. szám. (1928. január 15.) [Brassó] Braşov, 1928. (Grünfeld Vilmos és Társai ny.) [33]-62 p. Oldalszámozáson belül szövegközti rajzokkal és fényképekkel illusztrált ifjúsági folyóirat. Szerzőgárdájában erdélyi magyar ifjúsági írók: Krüzselyi Erzsébet (Erzsike néni). Farczádi Sándor, G. Halmágyi Mária. Győri Ernő, Kacsó Sándor, Somlyói Eller Gizella. Gál Lajosné, Balla Ilona, Halász Gyula, Schenk Gyula. Reithofer Jenő, Kollár Gusztáv rajzaival. Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány.
20479.

3 000 HUF
Halil Ben a kincset találó szegény favágó vagy hogyan pusztított el egy egyszerű szolgáló egy egész rablóbandát. Érdekes és tanúlságos történet a régi korból. Budapest, 1904. Biró Albert (Gelléri és Székely ny.) 31 + [1] p. Egy levél tetején kisebb papírhiány, szöveget nem érint. (Magyar mesék és ifjusági olvasmányok könyvtára. 15. szám.) Fűzve, gerincén enyhén sérült, színes kőnyomatú, illusztrált kiadói borítóban.
20480.

3 000 HUF
Erdei hangverseny (három bolgár mese). Angel Karalijcsev: Kurtafarkú. Lacsezar Sztancsev: Erdei történet. Lila Zacharjeva: Erdei hangverseny. Ford.: Pappné Tarczay Gizella. Sofia, 1959, Bolgarski Hudojnik. Kiadói félvászon-kötés, kissé viseltes, sérült, foltos borítóval, kissé sérült fűzéssel.
20481.

3 000 HUF
5 db vegyes mesekönyv: Török László: Papamesék.; Megay László - Rékassy Csaba: Hány perced van?; Rákos Sándor: Kisfiú idegenben.; Szép Ernő: Egyszer volt Budán kutyavásár.; Varga Katalin: Gőgös Gúnár Gedeon. Változó állapotban.
20482.

2 800 HUF
7,57
8,24
Böszörményi Gyula: Gergő és a bűbájketrec. (Gergő-regények 2. kötet). Bp., 2003, Magyar Könyvklub. Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötés.
20483.

2 400 HUF
Vojtech Kubasta: Mint a hinta leng az inga. M. Sindelárová-Vorisková versei, Vojtech Kubasta rajzaival, Sebő Éva fordításában. Bratislava/Pozsony, 1970, Mladé letá. Az óramutatók meg vannak és működnek! Kiadói haránt alakú félvászon-kötés, karton táblákkal.
20484.

3 400 HUF
9,19
10,00
Geőcze Anna: Viola első táborozása. Bp., én., Athenaeum. M. Geőcze Erzsébet rajzaival. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
20485.

1 600 HUF
Magyar népmesék. Összevál.: Sándor László. Uzshorod, 1958, Kárpátontúli Területi Kiadó. A fedőlap és a rajzok Kassai A. és Manajlo F. munkái. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott borítóval
20486.

1 800 HUF
Adrienne Thomas: Andrea. Regény fiatal lányok számára. Ford.: Tutsek Anna. Bp.,én.,Singer és Wolfner. A borító és az illusztrációk Benedek Kata munkái. Kiadói félvászon-kötés, kopott, kissé foltos borítóval.
20487.

1 600 HUF
F. H. Burnett: A kis lord. Elbeszélés az ifjúság számára. Ford.: Nagy Béla. Bp.,én.,Athenaeum. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval.
20488.

1 600 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF