Books: Military

Number of items: 46

Vitéz Hefty Frigyes: Mégis repültünk! ... A repülő ember 8. köt. Bp., [1942], Magyar Repülő Sajtóvállalat - Stádium Sajtóvállalat, 313+(7) p.+ 8 (fekete-fehér képek) t. Második kiadás. Kiadói félvászon-kötés, a borító és a lapélek kissé foltosak, egyébként jó állapotban. A kötet szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben betiltott könyvek listáján.
19569.

12 000 HUF
32,43
35,29
Harc a levegőért sorozat 7 kötete:  Bánhidy Antal: Pilóta lettem.;  Magyar Sándor: Álmodni mertünk.;  Antoine de Saint-Exupéry: Egyedül a felhők felett.;  Günther Plüschow: Ezüstkondor.; Anne M. Lindbergh: Zúg a szél.; Steff Tibor: Játék az éggel.;  Lucio DAmbra: Szárnyas katonák. Bp.,é.n.,Műegyetemi Sportrepülő Egyesület, (Révai-ny.) Kiadói egészvászon-kötések, kissé kopásnyomokkal, de alapvetően jó állapotban.
19570.

Harc a levegőért sorozat 7 kötete: Bánhidy Antal: Pilóta lettem.; Magyar Sándor: Álmodni mertünk.; Antoine de Saint-Exupéry: Egyedül a felhők felett.; Günther Plüschow: Ezüstkondor.; Anne M. Lindbergh: Zúg a szél.; Steff Tibor: Játék az éggel.; Lucio D'Ambra: Szárnyas katonák. Bp.,é.n.,Műegyetemi Sportrepülő Egyesület, (Révai-ny.) Kiadói egészvászon-kötések, kissé kopásnyomokkal, de alapvetően jó állapotban.

12 000 HUF
32,43
35,29
Pados Pál: Szovjetoroszország felett. A mai háború. A Székely Egyetemi és Főiskolai Hallgatók Egyesülete könyvei. (Bp., 1942), Révai, 240 p.+ 4 (fekete-fehér képek) t. Kiadói bordó félvászon-kötésben, nagyrészt jó állapotban, néhány lap kissé foltos. A kötet szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben betiltott könyvek listáján.
19571.

9 000 HUF
24,32
26,47
Balassa Imre: Az ,,egyes népfölkelők hadi históriája. Az ezred volt tisztjeinek közreműködésével összeállította és írta: Balassa Imre. Budapest, 1933. (Kapisztrán ny., Vác). 1 t. (címkép) + 330 + [2] p. + 1 t. + 1 térkép. Egyetlen kiadás. Oldalszámozáson belül egész oldalas hadműveleti vázlatokkal. Az első világháborús gyalogezred számos bevetést ért meg a déli frontokon, részt vett a szerbiai hadjáratban, az Isonzó melletti ütközetekben, valamint az erdélyi, majd romániai hadjáratban; az ezred maradéka a Piave mellett érte meg a háborús összeomlást. A címoldalon felülragasztás, a címkép verzóján elhalványodott ajándékozási bejegyzés, két oldalon apró foltosság. Fűzve, enyhén foltos, enyhén gyűrött kiadói borítóban. Jó példány.
19572.

Balassa Imre: Az ,,egyes népfölkelők" hadi históriája. Az ezred volt tisztjeinek közreműködésével összeállította és írta: Balassa Imre. Budapest, 1933. (Kapisztrán ny., Vác). 1 t. (címkép) + 330 + [2] p. + 1 t. + 1 térkép. Egyetlen kiadás. Oldalszámozáson belül egész oldalas hadműveleti vázlatokkal. Az első világháborús gyalogezred számos bevetést ért meg a déli frontokon, részt vett a szerbiai hadjáratban, az Isonzó melletti ütközetekben, valamint az erdélyi, majd romániai hadjáratban; az ezred maradéka a Piave mellett érte meg a háborús összeomlást. A címoldalon felülragasztás, a címkép verzóján elhalványodott ajándékozási bejegyzés, két oldalon apró foltosság. Fűzve, enyhén foltos, enyhén gyűrött kiadói borítóban. Jó példány.

6 000 HUF
Pawlik, Georg et al.: Die K.u.K. Donauflottille 1870-1918 Graz, 1989. Weishaupt, Kiadói kartonált papírkötésben 180p.
19573.

5 000 HUF
Jungenfeld, Ernst von: Páncélosok előre! (So kämpften Panzer). Ford.: Baráth Ferenc. A mai háború. A Székely Egyetemi és Főiskolai Hallgatók Egyesülete könyvei. (Bp., 1942), Révai, 227+(1) p.+ 4 (fekete-fehér képek) t. Kiadói bordó félvászon-kötésben, nagyrészt jó állapotban.
19574.

5 500 HUF
14,86
16,18
19575.

4 400 HUF
11,89
12,94
Diószeghy Tibor: Katonák hóhérai II. sorozat: Vádirat az Uzsoki hős ellen. Leleplezések Szurmay Generális vérlázító kegyetlenkedéseiről és hazug győzelmeiről. [Bp., 1919.], Az Ember (,,Újságüzem-ny.), 16 p. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, a füzet elvált a borítótól, a borítón ceruzás bejegyzésekkel. Nagyon ritka!   Vitéz uzsoki báró Szurmay Sándor (1860-1945) magyar királyi honvédtiszt, gyalogsági tábornok, 1917-18-ban honvédelmi miniszter, 1941-től vezérezredes. Az uzsoki hágónál visszafoglalásáért és védelméért IV. Károly a uzsoki bárói rangot adományozta neki.
19576.

Diószeghy Tibor: Katonák hóhérai II. sorozat: Vádirat az "Uzsoki hős" ellen. Leleplezések Szurmay Generális vérlázító kegyetlenkedéseiről és hazug győzelmeiről. [Bp., 1919.], Az Ember (,,Újságüzem"-ny.), 16 p. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, a füzet elvált a borítótól, a borítón ceruzás bejegyzésekkel. Nagyon ritka! Vitéz uzsoki báró Szurmay Sándor (1860-1945) magyar királyi honvédtiszt, gyalogsági tábornok, 1917-18-ban honvédelmi miniszter, 1941-től vezérezredes. Az uzsoki hágónál visszafoglalásáért és védelméért IV. Károly a "uzsoki bárói" rangot adományozta neki.

5 000 HUF
Hollósy-Kuthy László: Don, Torda, Kárpátok. Háborús szerepléseim és élményeim. (Sajtó alá rendezte, a bevezető tanulmányt és a jegyzeteket írta Szabó Péter.) (Fahrwangen, [1997]). (Duna Kiadóvállalat - Druckerei Baumann AG, Menziken. 255 + [1] p. + 1 térkép (kihajtható). Oldalszámozáson belül szövegközti hadműveleti térképvázlatokkal, fényképekkel illusztrált II. világháborús emlékirat. A munka első kiadása 1994-ben jelent meg, kiadásunk ennek javított, bővített kiadása. A szerző, Hollósy-Kuthy László (1896-1979) katonatiszt az első és a második világháború idején. A második világháborúban a 2. magyar hadseregben teljesített szolgálatot. A kecskeméti 13. könnyű hadosztály parancsnokaként ő vezette Osztogorszk védelmét, majd amikor ez lehetetlenné vált, sikeres kitörést hajtott végre, megmentve ezzel a 2. hadsereg becsületét. 1944-ben a 25. gyaloghadosztály parancsnokaként megvívta a tordai csatát, amelyben a magyar honvédek több mint egy hónapig feltartóztatták a szovjet-román csapatokat, megakadályozva, hogy elfoglalják Észak-Erdélyt. A tordai csata befejeződése után az 1. magyar hadsereg hadtest parancsnokaként védte Kárpátalját a szovjetektől, október 16-a után azonban német nyomásra leváltották tisztségéből, mivel Horthy Miklós hívei közé tartozott. A háború végén amerikai hadifogságba esett, akik csak 1945. októberében engedték haza Magyarországra. Néhány oldalon színes szövegkiemelések. Fűzve, illusztrált, enyhén kopott kiadói borítóban. Jó példány.
19577.

4 000 HUF
Iványi Béla: Báró Máriássy András táborszernagy, a Mária Terézia-rend lovagja 1757-1846. Pécs, 1937. Dunántúl Pécsi Egyetemi Könyvkiadó és Nyomda Rt. 157 + [1] p. Egyetlen kiadás. Fűzve, kiadói borítóban. Nagyrészt felvágatlan, jó példány.
19578.

4 000 HUF
List, Fritz: Irány Norvégia! Ford.: Stella Adorján. A mai háború. A Székely Egyetemi és Főiskolai Hallgatók Egyesülete könyvei. (Bp., 1942), Révai, 267+(1) p.+ 4 (fekete-fehér képek) t. Kiadói bordó félvászon-kötésben, nagyrészt jó állapotban.
19579.

3 200 HUF
8,65
9,41
19580.

1 800 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF