Tétel

Catalogue number:

20279.
464. Closed Online auction
Books: Judaica

6 000 HUF

Description:

Bary József A tiszaeszlári bűnper. Bary József vizsgálóbíró emlékiratai. Budapest, 1942. Magyar Élet (Sylvester ny. Rt.) 848 p. Bary József (1858-1915) kúriai bíró, az 1882-1883. évi tiszaeszlári per vizsgálóbírójának emlékiratait a magyarországi antiszemitizmus történetében igen nevezetesnek számító per 50. évfordulóján a Bary-család örökösei tették közzé. Az emlékirat a nyomozás és a vádlottak felmentését hozó per történetét Eötvös Károly védőügyvédi nyomozati anyagához képest másképp beszéli el, és alapvetően sajtó-összeesküvést gyanít a per kimenetelével és utóéletével kapcsolatban. A munka 1932. évi első kiadása szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben betiltott művek jegyzékén. Példányunk az emlékirat harmadik kiadásából származik. Az utolsó ív néhány levelén apró sérülés, példányunk fűzése laza. Kopott, sérült korabeli félvászon kötésben.

Share:

Photo of the item taken by : ufk