Books: History

Number of items: 290

Sponcir, Ottone: Historia delle attioni de re dell Ungaria.  A magyar királyok cselekedeteinek története című könyv, a török-magyar háborúk történetét dolgozza fel.  Venetia, 1685. Leonardo Pittoni. (24)+166+(2)p.+6t. (5 kihajt.)+1 kihajt. térk. Példányunkból a kihajtható metszetek egy kivételével (I. Lipót mellképe) , valamint a térkép hiányzik. A kötet nagyrészt a szerző 1602-ben, hasonló címen megjelent munkájának szövegét követi, majd az azóta eltelt időszak uralkodóit és a fontosabb eseményeket ismerteti. Az álnév az eredeti anagrammája.  Apponyi: 1186. Korabeli pergamenkötésben. RITKA könyv.
19268.

Sponcir, Ottone: Historia delle attioni de' re dell' Ungaria. A magyar királyok cselekedeteinek története című könyv, a török-magyar háborúk történetét dolgozza fel. Venetia, 1685. Leonardo Pittoni. (24)+166+(2)p.+6t. (5 kihajt.)+1 kihajt. térk. Példányunkból a kihajtható metszetek egy kivételével (I. Lipót mellképe) , valamint a térkép hiányzik. A kötet nagyrészt a szerző 1602-ben, hasonló címen megjelent munkájának szövegét követi, majd az azóta eltelt időszak uralkodóit és a fontosabb eseményeket ismerteti. Az álnév az eredeti anagrammája. Apponyi: 1186. Korabeli pergamenkötésben. RITKA könyv.

40 000 HUF
108,11
117,65
[Csécséni Svastics Ignác] Csétsényi Svastics Ingátz: Magyarok históriája, ... 1. könyv. Posonyban, 1805, Belnay György Aloysius, 16+380+3 p. Korabeli aranyozott gerincű félvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, hiányzó címképpel.
19269.

[Csécséni Svastics Ignác] Csétsényi Svastics Ingátz: Magyarok' históriája, ... 1. könyv. Posonyban, 1805, Belnay György Aloysius', 16+380+3 p. Korabeli aranyozott gerincű félvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, hiányzó címképpel.

15 000 HUF
40,54
44,12
Görög-római mythologia. Összeáll.: Csiky Gergely. Bp., 1902, Franklin, 240 p. Harmadik kiadás. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói aranyozott, illusztrált egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, a borítón apró folttal, szép állapotban.
19270.

10 000 HUF
27,03
29,41
Georgius Fejér: De peregrinis nominibus magyarorum avitarum sedium indiciis. Pesthini, 1837., Typis Trattner-Károlyianis, 100 p. Latin nyelven. Korabeli papírkötésben, a gerincen kis sérüléssel, kissé foxing foltos lapokkal, de alapvetően jó állapotban.
19271.

10 000 HUF
27,03
29,41
Széchy Károly: Gróf Zrinyi Miklós 1620-1664. I-II. kötet. Magyar Történeti Életrajzok. Szerk.: Szilágyi Sándor. Bp., 1896-1898, Magyar Történeti Társulat, X+2+334+2 p.+6+1 t.;4+299+1 p. Korabeli álbordás félbőr-kötés, festett, márványozott lapélekkel, kopott borítóval, javított kötéssel, kijáró lapokkal (26-33. és 156-157. oldalak között), a II. kötet címlapja utáni két lap körbevágott, szakadt, a lapokon bejelölésekkel, bejegyzésekkel.
19272.

10 000 HUF
27,03
29,41
Széchy Károly: Gróf Zrinyi Miklós 1620-1664. III-IV. kötet. Magyar Történeti Életrajzok. Szerk.: Szilágyi Sándor. Bp., 1900, Magyar Történeti Társulat,4+300 p+6 t.;4+352 p.+4 t.+ 3 (mell.) t. Korabeli álbordás félbőr-kötés, festett lapélekkel, szepesváraljai Schustek Imre-kötése, kopott borítóval, a két kötetet fordítva kötötték be, előbb a IV., aztán a III. kötetet, de a kötetek címlapjai jó sorrendben lettek bekötve.
19273.

10 000 HUF
27,03
29,41
Ezernyolczszáz negyvennyolcz. Az 1848/49-iki magyar szabadságharcz története képekben. Egykorú képek, okiratok, eredeti kézírások, ereklyék, nevezetes nyomtatványok, kiáltványok, művészi emlékek. Ezer képpel. Szerk.: Jókai Mór, Bródy Sándor, Rákosi Viktor. Bp., 1898, Révai (Franklin-ny.), 476 p. Rendkívül gazdag szövegközti és egészoldalas képanyaggal illusztrálva. Átkötött, harántalakú egészvászon-kötésben, kissé viseltes, sérült borítóval, sérült, kissé hiányos címlappal, helyenként foltos lapokkal.
19274.

12 000 HUF
32,43
35,29
19275.

10 000 HUF
27,03
29,41
Honvédvilág. Szerkesztik Kunsági és Potemkin [Illésy György és Egervári Ödön]. I-II. kötet. [Egybekötve.] Pest, (1868). Heckenast Gusztáv (ny.) [V]-VII + [1] + 174 + [2] p.; [8] + 173 + [3] p. Illésy György és Egervári Ödön szerkesztők folyóirata a szabadságharc emlékének ápolását célozta, emlékiratokat, visszaemlékezéseket és a szabadságharcról írt elbeszéléseket és költeményeket közölt: Bem József visszaemlékezésein kívül anonim adatközlők harctéri beszámolóit, Jókai Mór elbeszéléseit, Thaly Kálmán költeményeit adta közre. Bár a folyóirat döntően a magyar szabadságharc történetére és mítoszára koncentrál, egyáltalán nem zárkózott el más idők és más nemzetek szabadságharcainak elbeszélésétől; így került az első kötetbe az amerikai polgárháborúról készült beszámoló is. A tervezett folyóiratból csupán két kötet jelent meg, kötetenként egy lapszámmal. A folyóiratszámok illusztrált első borítója bekötve, a második folyóiratszám borítója kézzel színezett, az első szám borítóján apró pótlás és javítás, a második szám borítójának verzóján javítás. Kötetünk néhány levele a gerincnél megerősítve, néhány oldalon apró foltosság. Az első kötet első nyomtatott oldalán és a második kötet tartalomjegyzék előtti oldalán régi tulajdonosi bejegyzés. Lakatos 0. Aranyozott gerincű, vaknyomásos korabeli félvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.
19276.

8 000 HUF
13
Palatinus József: A szabadkőművesség bűnei. I. köt. A magyarországi szabadkőművesek mozgalma és külföldi kapcsolatai 1920-tól 1937-ig. Temesváry László előszóval. Bp., 1938, Lőcsey, 131+1 p. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, a hátsóról a boríték hiányzik!
19277.

8 000 HUF
Adolf Hitler: Mein Kampf. Zwei Bände in einem Band. Ungekürzte Ausgabe. München, 1936, Zentralverlag der NSDAP, Frz. Eher Nachf., (M. Müller & Sohn-ny.), 1 (Hitler portréja) t.+XXVI+6+781+11 p. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, szakadt kiadói illusztrált papír védőborítóban, a papírborító részben a vászonborítóra ragadt.
19278.

20 000 HUF
54,05
58,82
14
Hitler - Worte. Aussprüche aus Mein Kampf und aus den Reden des Führers. Ausgewählt von Benedikt Welser. Breslau,(1934), Ferdinand Hirt, 31+1 p. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés.
19279.

Hitler - Worte. Aussprüche aus "Mein Kampf" und aus den Reden des Führers. Ausgewählt von Benedikt Welser. Breslau,(1934), Ferdinand Hirt, 31+1 p. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés.

8 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF