Books: Architecture, Art

Number of items: 273

Barcsay, Jenő: Forma e spazio. [Forma és tér.] A szerző, Barcsay Jenő (1900-1988) által DEDIKÁLT példány és benne Barcsay Jenő autográf levelével, borítékkal, benne köszönetnyilvánító soraival. hn., 1969, Antonio Vallardi. Olasz nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, szakadt kiadói papír védőborítóban, kiadói tokban.
19654.

6 000 HUF
Lévárdy Ferenc: Pipázó eleink. A két szerző (összeállító?). Dr. Lévárdy Ferencné és Dr. Osskó Irán által DEDIKÁLT példány! Bp.,é.n.,Y-Metró Kft. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
19655.

6 000 HUF
10
19656.

6 000 HUF
Hoszpotzky Alajos: A Vaskapuszabályozási munkák ismertetése. - Les travaux des Portes de Fer du Bas Danube par Aloys Hoszpotzky. Budapest, 1900. (Műszaki Irodalmi és Nyomdai Vállalat - Feldmann M.) 31 + [1] p. + 1 térkép (kihajtható). Francia-magyar biligvis áttekintés a századforduló jelentős műszaki feladatáról, a Vaskapu-szoros átfogó rendezéséről. Oldalszámozáson belül egészoldalas illusztrációkon a Vaskapu-szabályozás során használt hajók keresztmetszeti és felülnézeti rajzai. A címoldalon régi tulajdonosi és gyűjteményi bélyegzések, a gyűjteményi bélyegzések a belívben is megismétlődnek. Poss.: Zsák Hugó; a Magyar Mérnök- és Építész Egylet könyvtára. [Zsák Hugó (1844-1915) mérnök, miniszteri tanácsos, a budapesti és a Budapest alatti Duna-szabályozás szakmérnöke. A csepel-szigeti gubacsi gát, az Erzsébet híd, illetve a Margit híd feletti rakadópartok kiépítése a nevéhez fűződik.] Fűzve, kiadói borítóban, az első fedőborítón elhalványodott tulajdonosi bélyegzések. Jó példány.
19657.

6 000 HUF
Hunyady József: A magyar könyvkötés művészete a mohácsi vészig. 12 szövegképpel és 24 táblával. A kötet végén: A könyvkötés irodalmának bibliográfiája 1935-ig.(59-109 p.) A Budapesti Kir. M. Pázmány Péter Tudományegyetem Művészettörténeti és Keresztényrégészeti Intézetének Dolgozatai 43. Bp., 1937, Attila Nyomda Rt., 111 p.+XXIV (fekete-fehér képtáblákkal) t. Kiadói papírkötés, a borító szélek apró szakadásaitól eltekintve szép állapotban. A végén kiadványjegyzékkel. Számozott, 67. számú számozott példány.
19658.

5 000 HUF
Juhász Árpád (1863-1914). A bevezető tanulmány írta: Őriné Nagy Cecília. A képeket válogatta, a tárlatok listáját összeállította: Ninkov K. Olga. (Újvidék), 2015, Forum. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Magyar és szerb nyelven. Kiadói papírkötés. Megjelent 500 példányban.
19659.

5 000 HUF
Cartoonists & Their Inventions. (DEDIKÁLT). Genf, 1997, IFIA. Első kiadás. Különböző művészek karikatúráival; a borító illusztrációja Marabu (eredeti nevén Szabó László Róbert) munkája. Angol nyelven. Kiadói papírkötés, jó állapotban. Dr. Vedres András (1940- ), a Magyar Feltalálók Egyesületének főtitkára, a Feltalálók Egyesületeinek Nemzetközi Szövetsége (IFIA) elnöke (2006-2014) által Torgyán József (1932-2017) ügyvéd, politikus, országgyűlési képviselő részére DEDIKÁLT példány.
19660.

5 000 HUF
Ghislaine Wood: Essential Art Deco. London, 2003, V&A, kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, angol nyelven. Art deco műtárgyak képanyagával gazdagon illusztrált kiadvány.
19661.

5 000 HUF
Kampis Antal: Szinyei Merse Pál (A művészet kiskönyvtára). A szerző, Kampis Antal (1903-1982) művészettörténész által ALÁÍRT! Bp., 1975, Corvina. Kiadói papírkötés.
19662.

4 000 HUF
Madách: Az ember tragédiája. Buday György fametszetei. Bp., 1984, Múzsák Közművelődési Kiadó, 22 t. Kiadói papírmappában, lapméret: 18,5x16 cm.
19663.

1 600 HUF
Ewald Rathke, Sylvia Rathke-Köhl: Konstruktive Malerei 1915-1930. Frankfurt, 1966, Frankfurter Kunstverein. Többek közt Moholy-Nagy László és Bortnyik Sándor műveinek reprodukcióival gazdagon illusztrált kiállítási katalógus. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval.
19664.

4 000 HUF
Hugó Scheiber - Béla Kádár. (Kiállítási katalógus). Tel Aviv, 2007, Minotaure Gallery. Scheiber Hugó és Kádár Béla munkáinak reprodukcióival illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói papírkötés.
19665.

4 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF