Books: Architecture, Art

Number of items: 273

19642.

3 800 HUF
10,27
11,18
Az Eszterházy-képtár eredeti fényképekben. Szövegét írta: Keleti Gusztáv. Első folyam. (Unicus!) Pest, 1871, Ráth Mór (Bécs, Holzhausen Adolf-ny.), 1 sztl. lev.+ 40 p.+ 8 (fénynyomatok) t. Egyetlen kiadás. A reprodukciókat Simonyi Antal fényképezte. Kiadói aranyozott, dombornyomott, bordó egészvászon-kötésben, kopottas, foltos borítóval, javított gerinccel és kötéssel, helyenként kissé foltos lapokkal, bejegyzésekkel, két hiányzó képtáblával. Ritka!
19643.

8 000 HUF
19
Magyar festők és grafikusok adattára. Életrajzi lexikon az 1800-1988 között alkotó festő- és grafikusművészekről. A kutató-, föltáró- s gyűjtőmunkát végezte Seregélyi György. Szeged, 1988. Kiadói egészvászon kötés, kopott borítóval, az elülső borító alsó sarkán kis hiánnyal, de belül jó állapotban.
19644.

6 000 HUF
Boldog újévet! 1939. Az év válogatott Ex librisei. (Többszörösen aláírt példány.) Budapest, 1939. MEGE (Bichler ny.) [4] p. + 40 t. Kolofon: ,,Megjelent 170 példányban, melyből 25 számozott példány. A számozott példányok 16 eredeti rézkarcot és rézmetszetet is tartalmaznak. Példányunk számozatlan. A kor jelentős magyar grafikusainak válogatott, új évre kiadott Ex librisei, az egyszínnyomású és részben kézzel színezett Ex librisekből 15 a művészek aláírását hordozza. Aláírások: Bordás Ferenc (2), vitéz Erdős János, Nemes Török János (3), Fery Antal (2), Gebhardt Tibor, Havas László, Kmety Ferenc, Márton Lajos, Patay Mihály, Petry Béla, Szücs Pál. Az újévi jókívánságokat kifejező Ex librisek egy részén humoros jelenetek, aktok, népies jelenetek, más részükön az országbővítést ünneplő, illetve szorgalmazó rajzok, a háborús évek közeledtével pedig furcsa humorként a gázálarc motívuma is feltűnik itt-ott. A számozatlan kiadványváltozat 42 táblával teljes. (A Magyar Exlibrisgyűjtők és Grafikabarátok Egyesülete kiadványai. IX. kötet.) Fűzve, Gáborjáni Szabó Kálmán fametszetével illusztrált, zsinórfűzött, enyhén foltos, sérült gerincű kiadói borítóban. Jó példány.
19645.

Boldog újévet! 1939. Az év válogatott Ex librisei. (Többszörösen aláírt példány.) Budapest, 1939. MEGE (Bichler ny.) [4] p. + 40 t. Kolofon: ,,Megjelent 170 példányban, melyből 25 számozott példány. A számozott példányok 16 eredeti rézkarcot és rézmetszetet is tartalmaznak." Példányunk számozatlan. A kor jelentős magyar grafikusainak válogatott, új évre kiadott Ex librisei, az egyszínnyomású és részben kézzel színezett Ex librisekből 15 a művészek aláírását hordozza. Aláírások: Bordás Ferenc (2), vitéz Erdős János, Nemes Török János (3), Fery Antal (2), Gebhardt Tibor, Havas László, Kmety Ferenc, Márton Lajos, Patay Mihály, Petry Béla, Szücs Pál. Az újévi jókívánságokat kifejező Ex librisek egy részén humoros jelenetek, aktok, népies jelenetek, más részükön az országbővítést ünneplő, illetve szorgalmazó rajzok, a háborús évek közeledtével pedig furcsa humorként a gázálarc motívuma is feltűnik itt-ott. A számozatlan kiadványváltozat 42 táblával teljes. (A Magyar Exlibrisgyűjtők és Grafikabarátok Egyesülete kiadványai. IX. kötet.) Fűzve, Gáborjáni Szabó Kálmán fametszetével illusztrált, zsinórfűzött, enyhén foltos, sérült gerincű kiadói borítóban. Jó példány.

8 000 HUF
Tapis Roumains (Román szőnyegek.) Paris, H. Ernst, 34 t. Kopott, foltos félvászon mappában, a címlap, a tartalomjegyzés és bevezető lapjai (6 oldal) hiányoznak!
19646.

8 000 HUF
Philip Bamborough: Antique Oriental Rugs and Carpets (Antik keleti szőnyegek). London, 1983, Blandford Press, kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, angol nyelven. Szakmai kiadvány, mely tételesen bemutatja a keleti szőnyegek fajtáit, kifejtve azok jellemzőit, segítve felismerésüket. Színes képekkel gazdagon illusztrált.
19647.

7 000 HUF
18,92
20,59
19648.

7 000 HUF
18,92
20,59
Cyril Manley: Decorative Victorian Glass. London, 1988, Ward Lock, kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, angol nyelven. E rendkívül gazdagon illusztrált kötet 443 darab viktoriánus korabeli üvegtárgy fotóját és részletes leírását tartalmazza, jelzések feloldásával kiegészítve.
19649.

8 000 HUF
Arie Van De Lemme: Art Deco - An illustrated guide to the decorative style 1920-40. London, New Burlington, 1986, kiadói paprkötés, angol nyelven. Színes képanyaggal rendkívül gazdagon illusztrált kiadvány.
19650.

8 000 HUF
Salvador Dalí. London, 1987, Tate Gallery. Angol nyelven. Gazdag képanyaggal, Salvador Dalí műveivel illusztrált. Kiadói papírkötés.
19651.

7 000 HUF
18,92
20,59
19652.

7 000 HUF
18,92
20,59
Oblatt György: A jövő városa. Bp., [1943], Hungária, 180 p.+ 1 (kihajtható) t. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói félvászon-kötés, helyenként kissé foltos.
19653.

3 800 HUF
10,27
11,18

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF