Sculptures, statuettes, plaques

Number of items: 86

Szervátiusz Jenő (1903-1984): Női arc. Faragott fa, kézzel festett, jelzett, Szervátiusz 1966 36x28 cm / Carved wood, signed
11929.

Szervátiusz Jenő (1903-1984): Női arc. Faragott fa, kézzel festett, jelzett, "Szervátiusz 1966" 36x28 cm / Carved wood, signed

150 000 HUF
405,41
441,18
Katona Zsuzsa (1951-): Sziénai Szent Katalin. 2001, faragott fa. Jelzett, m: 39,5 cm  ///  Munkácsy-díjas szobrászművész. Fából vagy kőből faragott, ritkábban mintázott, bronzból öntött, általában homloknézetre komponált, idolszerű, időtlenséget sugárzó figurákat alkot, amelyeknek teste sokszor üreges, kéregszerű. Szobrainak felületén kozmikus utalásokat hordozó ráfestések, karcolások jelennek meg.
11930.

120 000 HUF
324,32
352,94
Katona Zsuzsa (1951-): Kínai. 2000, faragott fa. Jelzett, m: 44 cm  ///  Munkácsy-díjas szobrászművész. Fából vagy kőből faragott, ritkábban mintázott, bronzból öntött, általában homloknézetre komponált, idolszerű, időtlenséget sugárzó figurákat alkot, amelyeknek teste sokszor üreges, kéregszerű. Szobrainak felületén kozmikus utalásokat hordozó ráfestések, karcolások jelennek meg.
11931.

120 000 HUF
324,32
352,94
11932.

160 000 HUF
432,43
470,59
11933.

80 000 HUF
216,22
235,29
11934.

70 000 HUF
189,19
205,88
Kisfaludy Strobl Zsigmond (1884-1975): Trianon szoborcsoport alakjai - Észak. Engóbozott kerámia, sérülésekkel, alak kezén hiánnyal, jelzett, m: 25 cm
11935.

60 000 HUF
162,16
176,47
Csorvássy István (1912-1986): A székelyek története. Faragott fa, fa lapon. A neves erdélyi szobrász életművének kiemelkedő darabja ez a hatalmas méretű fali relief, mely a székelyek szenvedéstörténetét mutatja be egy székely férfi személyes sorsán keresztül. Jelzéssel, minimális kopással, impozáns, kiemelkedő darab, 200x37 cm CSAK SZEMÉLYES ÁTVÉTEL, NEM POSTÁZZUK! / ONLY PERSONAL COLLECTION!
11936.

220 000 HUF
594,59
647,06
Csorvássy István (1912-1986): Tél Székelyföldön. Faragott fa falikép. Jelzéssel, kopással, 50x35 cm
11937.

60 000 HUF
162,16
176,47
Ón kutya szobor. Kis kopással, h: 22 cm
11938.

4 000 HUF
Csorvássy István (1912-1986): Szoptató védelmező anya. Faragott fa, akasztható, kopással, 35x41 cm
11939.

48 000 HUF
129,73
141,18
Csorvássy István (1912-1986): Csodaszarvas üldözése. Faragott fa falikép. Jelzéssel, kopással, 72x21 cm
11940.

40 000 HUF
108,11
117,65

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF