Maps

Number of items: 108

A selmeczi bányavidék ércztelér vonulatai (1883) - Filons métalliféres de Selmeczbánya et ses environs en Hongrie - Die Erzgänge von Schemnitz und dessen Umgebung in Ungarn. Idősebb Bielik Adolf térképe. Selmecbánya, 1883. Selmeczi M. K. Bányaigazgatóság ny. Színes kőnyomat, mérete: 620x855 mm. Magyar-francia-német feliratozású térkép a honi bányászati kutatások kiemelkedő fontosságú területéről, selmecbányai központjában első bányászati akadémiánknak is helyet adó selmeci bányavidékről. A térképen, illetve vászon hátoldalán az egykori tulajdonos, ifj. Veress József bányamérnök névbejegyzése. Vászonra vonva, hajtogatva. Jó példány.
17467.

15 000 HUF
40,54
44,12
17
Új magyar faliképek, falitérképek, földgömbök, térkép-állványok, tanszerek. Kókai Lajos könyvkereskedő térkép- és tanszer-árjegyzéke. (1940-1941). Budapest, 1940. Kókai Lajos (,,Élet Irodalmi és Nyomda Rt.) 40 p. Kókai Lajos új tanszer-katalógusának friss tétele a határmódosulások nyomán a földrajzi faliképek közé kerülő kárpátaljai és felvidéki képek sora. Oldalszámozáson belül gazdag szövegközti illusztrációs anyaggal. Fűzve, illusztrált, halványan foltos kiadói borítóban.
17468.

Új magyar faliképek, falitérképek, földgömbök, térkép-állványok, tanszerek. Kókai Lajos könyvkereskedő térkép- és tanszer-árjegyzéke. (1940-1941). Budapest, 1940. Kókai Lajos (,,Élet" Irodalmi és Nyomda Rt.) 40 p. Kókai Lajos új tanszer-katalógusának friss tétele a határmódosulások nyomán a földrajzi faliképek közé kerülő kárpátaljai és felvidéki képek sora. Oldalszámozáson belül gazdag szövegközti illusztrációs anyaggal. Fűzve, illusztrált, halványan foltos kiadói borítóban.

3 000 HUF
Csonka-Magyarország áttekintő térképe az 1940. augusztus 30-a után érvényes határokkal. Mértéke: 1 : 750.000. [Budapest], 1940. M. Kir. Honvéd Térképészeti Intézet. Színes térkép, mérete: 810x1090 mm egy 820x1110 mm méretű térképlapon. Térképünk az Észak-Erdélyt visszajuttató, 1940. augusztus 30-i második bécsi döntés utáni országhatárokat mutatja. Az egykori tulajdonos kék vonallal behúzta az ország történelmi határvonalát, illetve pirossal az 1941. áprilisi délvidéki bevonulás után megállapított határvonalakat, egyetlen apró tévedéssel, a Dunától keletre fekvő Nyugat-Bánát esetén a kézzel rajzolt határvonal téves, a jelentős sváb lakosság által lakott terület végig német katonai közigazgatás mellett a megszállás alatt álló Szerbia része maradt. A tulajdonos kék színnel a kibővült ország területeit ismeretlen rendszer szerint téglalap alakú részekre osztotta. Jó állapotú térképlap, hajtogatva, vászonra vonva.
17469.

5 000 HUF
cca 1996 A Magyar Állam összes erdőségeinek átnézeti térképe, 12 szelvényből álló, nagy méretű reprint térkép, sérült kiadói mappában, egyenként: 67x57 cm. Egy szelvény hiányzik, tehát nem 12+1 szelvény, hanem csak 12.
17470.

4 800 HUF
12,97
14,12
1942 Budapest belterületének térképe - Budapest utcái és terei (utcajegyzék). Bp., Aczél Testvérek kiadása, kisebb szakadásokkal, 68x49,5 cm
17471.

4 000 HUF
Brit tengerészeti, hajózási térképek gyűjteménye. Összesen kb. 35 db nagyméretű térkép + 3 db katalógus (ezek között egy német nyelvű is). Angol nyelven. Változó méretben és állapotban, mappában (mappa mérete: 76,5x57 cm).
17472.

32 000 HUF
86,49
94,12
1960 Atlas of Tides and Tidal Streams - British Islands and Adjacent Waters. Fourth Edition 1946 with minor corrections to February 1960. London, Hydrographic Department, 1 sztl. lev. + 16 térkép. Kiadói papírkötés, kissé viseltes, foltos borítóval, lapszéli ázásnyomokkal, kissé hullámos lapokkal. (Nagyalakú, 61x53cm). + 1963 Supplement No. 1 to Atlas of Tides and Tidal Streams - British Islands and Adjacent Waters. 1 sztl. lev. + 13 térkép. Kiadói papírkötés, helyenként kisebb lapszéli ázásnyomokkal, egyébként jó állapotban. Angol nyelvű tengerészeti atlasz és hozzá tartozó függelék.
17473.

9 500 HUF
25,68
27,94
Bakonyi Kálmán: Térképrajz és névírás. ELTE Természettudományi Kar. Bp., 1966, Tankönyvkiadó. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval. Megjelent 192 példányban.
17474.

2 400 HUF
1951 A Szovjetunió térképe, Bp., Művelt Nép, szakadt, kissé sérült 108x158 cm
17475.

2 400 HUF
Hollandia és Belgium térképe, Niederland u[nd] Belgien, C.Stein sc., 25x20 cm
17476.

Hollandia és Belgium térképe, "Niederland u[nd] Belgien", C.Stein sc., 25x20 cm

2 800 HUF
7,57
8,24
cca 1883 Italy by Keith Johnston, Edinburgh & London, W & A.k. Johnston, 42x32 cm
17477.

2 800 HUF
7,57
8,24
cca 1860 Alta Italia Lombarida e Venezia, Tav. LI., Torino, Fratelli Doyen, 22x30 cm
17478.

cca 1860 "Alta Italia Lombarida e Venezia", Tav. LI., Torino, Fratelli Doyen, 22x30 cm

2 800 HUF
7,57
8,24

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF