Books: Sports, Chess, Alpinism

Number of items: 22

1960 Római olimpiával kapcsolatos kiadványok, 4 db + térkép: Olympiad 1960. H.n., 1958, E.N.I.T. 118+4 p. Angol nyelven. Gazdagon illusztrált, kihajtható mellékletekkel és térképekkel. Kiadói papírkötés. + Roma, Italia. Olympiade di Roma 1960. H.n., 1960, Rassegna DArte Turismo Documentazione. Több nyelven. Gazdagon illusztrált, kihajtható mellékletekkel. Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel, egy lapon szakadással. + Olimpicus. Umorismo Sportivo, Humorisme Sportif, Sporting humour. Több nyelven. Gazdagon illusztrált humoros, karikaturisztikus kiadvány. Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel, kissé foltos borítóval. + Olimpicus. Umorismo Sportivo, Humorisme Sportif, Sporting humour. Több nyelven. Gazdagon illusztrált humoros, karikaturisztikus kiadvány. Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel, borítón 3 db autográf aláírással. + Róma térkép, 1:12000, kisebb sérüléssel
19265.

6 000 HUF
19266.

4 200 HUF
11,35
12,35
Déván István: A síelés ABC-je. Arató Gyula festőművész 95 rajzával. Budapest, [1932]. Stádium Sajtóvállalat Rt. (ny.) 135 + [1] p. Első kiadás. Oldalszámozáson belül számos ábrával, néhány szövegközti és egész oldalas hirdetéssel. A szerző a kötet végén néhány síelési terepet is ajánl, előrebocsájtva, hogy a megmaradt hazai hegyek kevéssé alkalmasak a komolyan vett sísport céljaira, így elsősorban osztrák célpontokat ajánl. A munka második kiadása 1940-ben jelent meg. Példányunk fűzése enyhén meglazult. Fűzve, Arató Gyula rajzával illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
19267.

3 000 HUF
Kárpáti György: Itt állok megfürödve. A szerző elbeszélése alapján lejegyezte Peterdi Pál. (A szerzők által aláírt példány.) Budapest, 1981. Szerző (Sylvester János Ny., Szombathely). 261 + [3] p. Egyetlen kiadás. A címoldalon Kárpáti György olimpiai bajnok vízilabdázó aláírása. Oldalszámozáson belül fényképekkel és Sajdik Ferenc nyolc szövegközti rajzával illusztrálva. Fűzve, Sajdik Ferenc rajzával illusztrált színes kiadói borítóban.
19268.

3 000 HUF
Kiss László: Berci. 2011, Magyar Labdarúgó Szövetség, kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóval. Kiss László által dedikált.   ///  Bicskei Bertalan, Zitás Bertalan (Budapest, 1944. szeptember 17. - Budapest, 2011. július 16.) válogatott labdarúgó, kapus, labdarúgóedző. A magyar labdarúgó-válogatott volt szövetségi kapitánya. Édesanyja Fogarassy Mária (1919-1997) színművész, apja Zitás Bertalan (1891-1956) színész, drámaíró, színházvezető, katonatiszt volt. Bicskey Károly (1920-2009) színművész örökbe fogadta.
19269.

2 400 HUF
19270.

3 000 HUF
Galla Miklós (szerk.) - Krausz Tamás (szerk.) - Szántó András (szerk.): Hajrá, MTK! (Az 1997-es bajnok csapat öt tagja által aláírt.) (Csobánka), 1999. (Ágens-Press Bt. - Print City Kft, Sárbogárd). 224 p. Egyetlen kiadás. Az 1888-ban alapított sportegyesület, a Magyar Testgyakorlók Köre, azaz az MTK labdarúgó szakosztálya 1901-ben létesült. A nagy múltú futballcsapat az 1990-es évek közepétől élte harmadik virágkorát, a Nemzeti Bajnokságot 1997-ben és 1999-ben is megnyerte, ezzel pedig 20., illetve 21. alkalommal is elnyerte a dobogó legfelső fokát. Oldalszámozáson belül szövegközti fotóanyaggal gazdagon illusztrált emlékkötetünk a szakosztály 100 éve előtt tiszteleg, és számos interjút is közöl a témában. A kötet címoldalán az 1997. évi bajnok csapat MTK öt labdarúgójának saját kezű aláírsa: Csertői Antal (középpályás, sz. 1965), Kenesei Krisztián (csatár, sz. 1970), Madar Csaba (középpályás, sz. 1974), Preisinger Sándor (csatár, sz. 1973), Illés Béla (középpályás, sz. 1968). Fűzve, színes, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
19271.

3 000 HUF
Kő András: Melbourne 1956. Bp., 2006, kiadói kartonált papírkötés.
19272.

2 400 HUF
Pataky Tibor-Kövesdi Viktor: 12. menet. Bp., 2001. Timsel-Press. Kiadói papírkötésben, ALÁÍRT példány.
19273.

2 400 HUF
19274.

2 000 HUF
19275.

3 000 HUF
19276.

2 200 HUF
5,95
6,47

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF