Number of items: 464

Kárpáti Aurél: A menekülő lélek. A szerző, Kárpáti Aurél (1884-1963) Kossuth-díjas színházi és irodalmi kritikus, író, költő által Bresztovszky Ede (1889-1963) író, újságíró, műfordító részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1935, Vajda János Társaság, 174+(2) p. Első kiadás. Kiadói papírkötés,a gerincen kis sérüléssel, kissé foltos borítóval, egy-két kissé foltos lappal, laza fűzéssel.
20833.

3 400 HUF
9,19
10,00
Kosztolányi Dezső: Tinta. Gyoma, 1916, Kner Izidor, 213+(3) p. Első kiadás. A borító és a könyvdíszek Geiger Richárd munkái. Kiadói félvászon-kötés, kissé foltos borítóval, a gerincen kis sérüléssel, belül jó állapotban. Az elülső szennylapon, ill. az előzéklapon Bíró János, ill. Dessewffy (?) névbejegyzéssel/aláírással.
20834.

4 000 HUF
Csurka István: A tisztesség rendszerváltása a fővárosban. Otthonunkért, Budapestért. Csurka István programja. (Dedikált.) (Budapest, 2002). (Magyar Igazság és Élet Pártja) [ny. n.] 23 + [1] p. Dedikált: ,,Németh Andornak szeretettel Csurka István. 2003. Könyvhét. Oldalszámozáson belül néhány szövegközti felvétellel illusztrált önkormányzati választási program. 2002-ben Csurka István pártja színeiben indult a főpolgármesteri posztért; a választáson negyedik helyen zárt, 24 341 szavazattal, pártja pedig a fővárosi közgyűlésben öt mandátumot szerzett. Fűzve, színes, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
20835.

Csurka István: A tisztesség rendszerváltása a fővárosban. Otthonunkért, Budapestért. Csurka István programja. (Dedikált.) (Budapest, 2002). (Magyar Igazság és Élet Pártja) [ny. n.] 23 + [1] p. Dedikált: ,,Németh Andornak szeretettel Csurka István. 2003. Könyvhét". Oldalszámozáson belül néhány szövegközti felvétellel illusztrált önkormányzati választási program. 2002-ben Csurka István pártja színeiben indult a főpolgármesteri posztért; a választáson negyedik helyen zárt, 24 341 szavazattal, pártja pedig a fővárosi közgyűlésben öt mandátumot szerzett. Fűzve, színes, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.

3 000 HUF
Gellért Oszkár:  Testvérbánat csillaga. Régi és uj versek 1900-1922. Gyoma, 1922. Kner Izidor (ny.) 160 p. Egyetlen kiadás. Oldalszámozáson belül Jaschik Álmos hét könyvdíszével, vízjeles papíron. A címlevél verzóján kiadói könyvjegy: ,,Alapítója és félévszázadon át vezetője, Kner Izidor emlékére a magyar munkásság számára felajánlotta Kner Izidor könyvnyomdája, Gyoma. Kner Imre, Kner Endre, 1936. Az első fedőborító verzóján apró javítás, a levelek alján apró, halvány foltosság. Lévay-Haiman 1.325. Fűzve, első borítóján Jaschik Álmos könyvdíszével illusztrált borítóban, részben felvágatlan, körülvágatlan példány.
20836.

Gellért Oszkár: Testvérbánat csillaga. Régi és uj versek 1900-1922. Gyoma, 1922. Kner Izidor (ny.) 160 p. Egyetlen kiadás. Oldalszámozáson belül Jaschik Álmos hét könyvdíszével, vízjeles papíron. A címlevél verzóján kiadói könyvjegy: ,,Alapítója és félévszázadon át vezetője, Kner Izidor emlékére a magyar munkásság számára felajánlotta Kner Izidor könyvnyomdája, Gyoma. Kner Imre, Kner Endre, 1936''. Az első fedőborító verzóján apró javítás, a levelek alján apró, halvány foltosság. Lévay-Haiman 1.325. Fűzve, első borítóján Jaschik Álmos könyvdíszével illusztrált borítóban, részben felvágatlan, körülvágatlan példány.

3 200 HUF
8,65
9,41
Csepeli Szabó Béla: Életszomj. Csillagporos út egy vajúdó világban. Csepeli Szabó Béla versei és elbeszélései. I-II. kötet. (Dedikált.) Budapest, 1999. Művészetbarátok Egyesülete (Biró Family Nyomda). 456 + [2] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Körmendi Ivánnak barátsággal, szeretettel nyolcvanadik születésnapomon, Csepeli Szabó Béla. Bp. (Csepel). A kötetben elhelyezve a költő 80. születésnapjára rendezett ünnepségre szóló egyleveles meghívó nyomtatvány. Egységes, illusztrált kiadói papírkötésben.
20837.

Csepeli Szabó Béla: Életszomj. Csillagporos út egy vajúdó világban. Csepeli Szabó Béla versei és elbeszélései. I-II. kötet. (Dedikált.) Budapest, 1999. Művészetbarátok Egyesülete (Biró Family Nyomda). 456 + [2] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Körmendi Ivánnak barátsággal, szeretettel nyolcvanadik születésnapomon, Csepeli Szabó Béla. Bp. (Csepel)''. A kötetben elhelyezve a költő 80. születésnapjára rendezett ünnepségre szóló egyleveles meghívó nyomtatvány. Egységes, illusztrált kiadói papírkötésben.

2 400 HUF
20838.

2 400 HUF
Jókai Anna: Virágvasárnap alkonyán. Versimák. - Krónikásének 1956-2006. (Dedikált.) Budapest, 2007. Széphalom Könyvműhely (Nagy és Társa Nyomda és Kiadó Kft.) 114 + [2] p. Negyedik, bővített kiadás. Dedikált: ,,Király Lajosnak szeretettel ajánlja Jókai Anna. 2008. febr. 16. Prov.: Király Lajos (Király Lajos (1947-2021) költő, szerkesztő, műfordító, a Krúdy Kör elnöke.] Kiadói kartonkötésben, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.
20839.

Jókai Anna: Virágvasárnap alkonyán. Versimák. - Krónikásének 1956-2006. (Dedikált.) Budapest, 2007. Széphalom Könyvműhely (Nagy és Társa Nyomda és Kiadó Kft.) 114 + [2] p. Negyedik, bővített kiadás. Dedikált: ,,Király Lajosnak szeretettel ajánlja Jókai Anna. 2008. febr. 16." Prov.: Király Lajos (Király Lajos (1947-2021) költő, szerkesztő, műfordító, a Krúdy Kör elnöke.] Kiadói kartonkötésben, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.

2 400 HUF
3 db Szabó Dezső munka: Elkregetett Istenek, Tántorgó lelkek, Nemzeti állam- politikai nemzet. Bp., 1938. Ludas Mátyás. Kiadói papírborítóval
20840.

4 000 HUF
Szabó Pál: Anyaföld. Szabó Pál regénye. Tornalja-Tornala, 1934. Kazinczy Könyv- és Lapkiadó Szövetkezet (Concordia Könyvnyomda és Kiadóvállalat, Bratislava-Pozsony). 268 p. Első kiadás. A kisgazdapárti újságíró, későbbi politikus Szabó Pál szegényparaszti témájú regényét Makovits Jenő két egész oldalas rajza díszíti. Tezla 3386. Fűzve, kiadói borítóban.
20841.

Szabó Pál: Anyaföld. Szabó Pál regénye. Tornalja-Tornal'a, 1934. Kazinczy Könyv- és Lapkiadó Szövetkezet (Concordia Könyvnyomda és Kiadóvállalat, Bratislava-Pozsony). 268 p. Első kiadás. A kisgazdapárti újságíró, későbbi politikus Szabó Pál szegényparaszti témájú regényét Makovits Jenő két egész oldalas rajza díszíti. Tezla 3386. Fűzve, kiadói borítóban.

3 000 HUF
Schmuck Andor: Bal-eseteim. (Első csapás.) (Dedikált.) Budapest, 2001. EPS Trade Kft. (Tordas és Társa Kft. - LKL Color Kft.) 268 + [4] p. + 8 t. (kétoldalas táblákon színes fotóanyag). Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Orbán tanár úrnak barátsággal Schmuck Andor. 06. 06. Schmuck Andor (sz. 1970) egykori szocialista párti, később független, majd szociáldemokrata politikus, közszereplő színes visszaemlékezései az MSZP belső villongásairól, ellentmondásos megítélésű (titkos adatgyűjtést folytató) ifjúsági egyletéről: a Xénia Láz Egyesületről, melynek titkára volt, illetve médiakapcsolatairól: többek között Korda György és Zámbó Jimmy énekesekkel kialakított viszonyáról, utóbbi énekesnek a szerző volt a menedzsere. A fotómelléklet néhány levelének fűzése meglazult. Fűzve, színes, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
20842.

4 000 HUF
Puszta Sándor: Rapszódiák könyve. (Molnár C. Pál szignált fametszetével.) (Budapest, 1941. Kapisztrán Sajtó Szövetkezet -Völgyi László ny.) 1 t. (címkép) + 79 + [1] p. Egyetlen kiadás. Verseskötetünk címképe Molnár C. Pál fametszete, az illusztráció alatt a grafikusművész saját kezű monogramja: ,,M. C. P. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
20843.

Puszta Sándor: Rapszódiák könyve. (Molnár C. Pál szignált fametszetével.) (Budapest, 1941. Kapisztrán Sajtó Szövetkezet -Völgyi László ny.) 1 t. (címkép) + 79 + [1] p. Egyetlen kiadás. Verseskötetünk címképe Molnár C. Pál fametszete, az illusztráció alatt a grafikusművész saját kezű monogramja: ,,M. C. P". Aranyozott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.

3 000 HUF
Hunfalvy, Paul (Pál): Literarische Berichte aus Ungarn über die Thätigkeit der Ungarischen Akademie der Wissenschaften und ihrer Commissionen...Zweiter Jahrgang. Bp., 1878. Franklin. VII + 656 p. Német nyelven. Korabeli félvászon kötésben, festett lapszélekkel, gerincén sérüléssel, néhány nagyon kevés lap kissé foltos, hátsó kötéstábláján kis sérüléssel.
20844.

2 800 HUF
7,57
8,24

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF