Books: Military

Number of items: 28

19676.

15 000 HUF
40,54
44,12
1895-1942 A Hadtörténelmi Közlemények. 17 db szórványszáma. . Kiadói papírkötés, az első számok sérült, elvált borítóval, de teljes tartalommal.
19677.

12 000 HUF
32,43
35,29
vitéz Mándoky Sándor, Faragó László: Magyar Frontharcos Mozgalom. Megjelent az Országos Frontharcos Szövetség erkölcsi támogatásával a tizedik jubiláris országos frontharcostalálkozó alkalmából. Bp., 1938, Merkantil-Nyomda, 740 p. Kiadói aranyozott, dombornyomásos, nemzeti színű szalaggal díszített egészvászon kötés, a borítón kopásnyomokkal.
19678.

8 000 HUF
Magyar frontharcos mozgalom. Írták és szerkesztették: vitéz Mándoky Sándor és Faragó László. Budapest, 1938. Merkantil-nyomda (Havas Ödön). 740 p. Megjelent az Országos Frontharcos Szövetség erkölcsi támogatásával a Tizedik Jubiláris Országos Frontharcos-találkozó alkalmából. A fontos katonai érdekvédelmi szervezet és hagyományőrző egyesület, az Országos Frontharcos Szövetség az első világháborúban hősi tetteket végrehajtó közlegényeket és tiszteket tömöríti, származásra, felekezetre, foglalkozásra való tekintet nélkül. A mű első felében az 1928-tól országos találkozókat szervező társadalmi ernyőszervezet gyűléseinek szövegközti felvételeivel, a frontharcosok javadalmazását szolgáló törvényi szabályozások és rendeletek leirataival, majd törzsanyagként az egykori frontharcosok alfabetikus sorrendben közölt életrajzával és arcképcsarnokával. A rövid életút a névre, a születési helyre és időre, a jelenlegi foglalkozásra, a katonai rangra, a vitézi tettek vázolására és a kitüntetésekre szorítkozik. Példányunk kötése a 41. ív előtt kettévált, egy ív fűzése meggyengült. Aranyozott, enyhén kopott kiadói egészvászon kötésben, az első kötéstáblán az Országos Frontharcos Szövetség dombornyomású, aranyozott emblémájával és harántirányú nemzeti színű szalag rátéttel. Jó példány.
19679.

8 000 HUF
Alfonso Escuadra: Soldaten der Feldherrnhalle. 1939-1945. Ford.: Felix Thomas. H.n., 1992, magánkiadás. Fekete-fehér képekkel, térképekkel illusztrálva. Német nyelven. Kiadói félvászon-kötés, jó állapotban.
19680.

6 000 HUF
19681.

4 000 HUF
Sallay Gergely Pál - Szentváry-Lukács János: IV. Károly aranysarkantyús vitézei, 1916. Bp., 2019, HM Hadtörténeti Intézet és Múzeum. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.
19682.

4 000 HUF
21
19683.

4 000 HUF
Lelovics Tihamér: A peredi csata története. A zsigárdi csata. A királyrévi csata. DEDIKÁLT! hn., 1999, Szerzői. Első kiadás! Kiadói kartonált papírkötés.
19684.

3 800 HUF
10,27
11,18
Dr. Csonkaréti Károly: A császári és királyi légierő. Debrecen, 2008, Hajja és Fiai Könyvkiadó. Kiadói kartonált papírkötésben, papír védőborítóban.
19685.

3 600 HUF
9,73
10,59
Katonai zseb-lexikon 1939. Szerk.: Zachár Sándor. Bp.,1939, Attila-nyomda, XLVII+679 p. +9 melléklet. Kiadói enyhén kopott egészvászon kötés, kopott borítóval, az elülső szennylapon hiánnyal, a címlap és az utána következő lap javított.
19686.

3 600 HUF
9,73
10,59
19687.

3 800 HUF
10,27
11,18

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF