Books: Gastronomy and Gardening

Number of items: 52

Kolozsvári szakácskönyv. Hasznos útmutató a középosztály számára a háztartás minden ágában. Írta és férjhezmenő hugának ajánlja: Egy székely asszony. Kolozsvár, 1906, Lepage Lajos, 6+248+XX+6 p. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, laza fűzéssel, kijáró lapokkal, két lap szakadással.
20058.

1 000 HUF
40
[Dobos C. József] Magyar-franczia szakácskönyv. Nélkülözhetlen kalauz minden háztartásban. [Bp., én.,?] 5-974 p.+3 (litográfiák) t.  Kiadói kopott, foltos egészvászon-kötés, sérült gerinccel, javított kötéssel, a címlap (kiadó: Méhner?, Fraklin?), és a táblák nagy része hiányzik (csak 3 tábla!),lapszéli szakadásokkal és sérült lapokkal, kijáró lapokkal (291/292, 293/294,959/960, 961/962.), megviselt állapotban.
20059.

6 000 HUF
Vizvári Mariska: Vizvári Mariska szakácskönyve. 1000 recept. Új, bővített kiadás. Budapest, (1944). Rozsnyai Károly Könyv-és Zeneműkiadó (Vörösmarty Nyomda, Székesfehérvár). 461 + [1] p. Első kiadás. A teljes év ajánlott menüit is közzétevő receptkönyvnek 1944-ben megjelent a második kiadása is. Példányunk fűzése a 10. ívnél meglazult, az utolsó leveleken enyhe foltosság. Horváth 1949. Fűzve, kézzel feliratozott, sérült védőborítóban.
20060.

6 000 HUF
Drucker Jenő: Bortermelő Németország. Reflexiók a Magyar Szőlősgazdák Országos Egyesülete által 1907. július havában rendezett tanulmányútról. Az igazgató-választmány megbízásából írta Drucker Jenő. Budapest, 1908. ,,Pátria Irodalmi Vállalat és Nyomdai Rt. 160 + [2] p. Egyetlen kiadás. Oldalszámozáson belül számos szövegközti felvétellel illusztrált beszámoló a Magyar Szőlősgazdák Országos Egyesülete által megtett borászati tanulmányútról, melynek során az igazgatóság a dél-német és rajnai borvidékek szőlészeti, borászati, pincészeti és kereskedelmi viszonyait tekintette át. Függelékben néhány belga benyomás. Az első előzéken könyvkötői könyvjegy, néhány oldalon apró foltosság. BOEH V: 5742. Korabeli félvászon kötésben (Faragó Sándor kötészete, Szolnok), színes festésű lapszélekkel.
20061.

Drucker Jenő: Bortermelő Németország. Reflexiók a Magyar Szőlősgazdák Országos Egyesülete által 1907. július havában rendezett tanulmányútról. Az igazgató-választmány megbízásából írta Drucker Jenő. Budapest, 1908. ,,Pátria" Irodalmi Vállalat és Nyomdai Rt. 160 + [2] p. Egyetlen kiadás. Oldalszámozáson belül számos szövegközti felvétellel illusztrált beszámoló a Magyar Szőlősgazdák Országos Egyesülete által megtett borászati tanulmányútról, melynek során az igazgatóság a dél-német és rajnai borvidékek szőlészeti, borászati, pincészeti és kereskedelmi viszonyait tekintette át. Függelékben néhány belga benyomás. Az első előzéken könyvkötői könyvjegy, néhány oldalon apró foltosság. BOEH V: 5742. Korabeli félvászon kötésben (Faragó Sándor kötészete, Szolnok), színes festésű lapszélekkel.

6 000 HUF
cca 1940 kb 35 db Rádiós gazdasági előadások füzet
20062.

6 000 HUF
1955 Magyaros vacsoraverseny 10 budapesti étterem menüje, az ételek és a személyzet ismertetése 22 p Diósy Antal által tervezett papírborítóval 17 cm
20063.

5 000 HUF
Kapitán Mária 3 műve:   A család élelmezésének könyve. [Bp.,1941.], Szerzői,(Bp., Európa-ny.), 78 p. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, foltos, benne jegyzetlapokkal.;   A sertés házi feldolgozása. [Bp.,1941).], Szerzői,(Bp., Hungária), 32 p. Kiadói papírkötés, a borító szakadt, az elülső borító felső sarkán hiánnyal, bejelölésekkel.;   Zöldség és gyümölcs házi konzerválása. Bp., 1944, Szerzői,(Ladányi-ny.), 62+1 p. Kiadói papírkötés, hiányos, sérült borítóval, javított gerinccel, foltos lapokkal.
20064.

4 000 HUF
Most mit tegyek? 200 bevált hasznos tanács háziasszonyok részére. Összeáll.: Dr. Déry József. (Bp.), é.n. (cca 1930), Drogista Közlöny (Elek-ny.), 62+(2) p. Kiadói tűzött papírkötés, kissé viseltes, sérült borítóval.
20065.

4 000 HUF
(Szentpétery Ágnes):  Egy magyar háziasszony Háztartási tanácsadó. Budapest, [1943]. Papp Jenő ,,Múzsa könyvkiadó vállalata (vitéz Fodor Árpád ny.) 224 p. A szakácskönyv első kiadása 1941-ben jelent meg. Az enyhén foltos címoldalon régi tulajdonosi bejegyzés, példányunk fűzése laza. Horváth 1700. Fűzve, sérült, foltos, gyűrött, hiányos kiadói borítóban. Hozzá tartozik: Szentpétery Ágnes A háztartás magasiskolája. Budapest, [1943]. Papp Jenő ,,Múzsa könyvkiadó vállalata (Székely Nyomda és Könyvkiadó Vállalat). 223 + [1] p. Példányunk fűzése laza, a védőborító első oldala hiányzik. Horváth 1701. Fűzve, sérült, hiányos, foltos kiadói borítóban.
20066.

(Szentpétery Ágnes): Egy magyar háziasszony Háztartási tanácsadó. Budapest, [1943]. Papp Jenő ,,Múzsa" könyvkiadó vállalata (vitéz Fodor Árpád ny.) 224 p. A szakácskönyv első kiadása 1941-ben jelent meg. Az enyhén foltos címoldalon régi tulajdonosi bejegyzés, példányunk fűzése laza. Horváth 1700. Fűzve, sérült, foltos, gyűrött, hiányos kiadói borítóban. Hozzá tartozik: Szentpétery Ágnes A háztartás magasiskolája. Budapest, [1943]. Papp Jenő ,,Múzsa" könyvkiadó vállalata (Székely Nyomda és Könyvkiadó Vállalat). 223 + [1] p. Példányunk fűzése laza, a védőborító első oldala hiányzik. Horváth 1701. Fűzve, sérült, hiányos, foltos kiadói borítóban.

4 000 HUF
Madár Imréné (összeáll.): Filléres főzés és hústalan napok 150 ételreceptje. 100 aranytanács anyák, háziasszonyok, gazdálkodók részére. Szeged, (1940). Szerző - Szegedi Új Nemzedék Lapvállalat Rt. 48 p. + melléklet (kétleveles). Első kiadás. Madár Imréné szakácskönyvéhez a Katholikus Háziasszonyok Országos Szövetségének elnöke és szakosztályi elnöke, Szegedy-Maszák Aladárné és Stumpf Károlyné írt előszót. Oldalszámozáson belül egész oldalas és szövegközti hirdetésekkel. Néhány oldalon apró foltosság. Kiadványunk kiegészítése a kétleveles recept-melléklet ,,Zsírtalan főzés pótrész a >>Filléres főzés és hústalan napok életrecepthjei
20067.

Madár Imréné (összeáll.): Filléres főzés és hústalan napok 150 ételreceptje. 100 aranytanács anyák, háziasszonyok, gazdálkodók részére. Szeged, (1940). Szerző - Szegedi Új Nemzedék Lapvállalat Rt. 48 p. + melléklet (kétleveles). Első kiadás. Madár Imréné szakácskönyvéhez a Katholikus Háziasszonyok Országos Szövetségének elnöke és szakosztályi elnöke, Szegedy-Maszák Aladárné és Stumpf Károlyné írt előszót. Oldalszámozáson belül egész oldalas és szövegközti hirdetésekkel. Néhány oldalon apró foltosság. Kiadványunk kiegészítése a kétleveles recept-melléklet ,,Zsírtalan főzés pótrész a >>Filléres főzés és hústalan napok életrecepthjei<<-hez" címmel. Horváth 987. Fűzve, enyhén sérült, enyhén foltos kiadói borítóban, az első fedőborítón régi tulajdonosi bejegyzéssel.

3 000 HUF
Török Ferencné (összeáll.) Minden háztartásban nélkülözhetetlen, gazdaságos, kipróbált cukrászati és egyszerűbb tészták módosított receptjei. Torták, sütemények, kávéhoz, teához való tészták, torta-, sütemény-töltelékek és glazúrok, puddingok és felfújtak, krémek, vegyes édességek, fagylaltok, cukorkák, italok, gyümölcssaláták, előételek és befőttek. [Kolozsvár] Cluj, 1937. C. Grafica-nyomda. 63 + [1] p. Egyetlen kiadás. Példányunk néhány oldalán halvány foltosság, fűzése meglazult. Horváth 1826. Monoki 0. Fűzve, illusztrált, sérült kiadói borítóban.
20068.

4 000 HUF
Czapáry Bertalan: Magyar gyümölcs tömegtermesztése. Bp., 1927, szerzői kiadás (Pátria-ny.), 1 t.+ 134 p. Második kiadás. Kiadói tűzött papírkötés, kissé sérült, foltos borítóval, néhány kissé foltos lappal.
20069.

Czapáry Bertalan: Magyar gyümölcs tömegtermesztése. Bp., 1927, szerzői kiadás ("Pátria"-ny.), 1 t.+ 134 p. Második kiadás. Kiadói tűzött papírkötés, kissé sérült, foltos borítóval, néhány kissé foltos lappal.

4 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF