Printed Materials

Number of items: 426

17827.

12 000 HUF
32,43
35,29
1844 A dunántúli evang. reformált egyházkerület 1844-ik évi szept 16-17-ik napjain sz. kir. Székes-Fehérvár városában tartott közgyűlésének jegyzőkönyve. Reform. főtanoda-ny., 15 p. papírgerinccel
17828.

4 000 HUF
18444 A dunántúli evang. reformált egyházkerület 1844-ik évi ápr 30-május 2-ik napjain sz. kir. Székes-Fehérvár városában tartott közgyűlésének jegyzőkönyve. Reform. főtanoda-ny., 30 p. tűzve
17829.

4 000 HUF
Közlöny. Hivatalos lap. Felelős szerkesztő: Gyurmán Adolf. Megjelenik naponkint. 118. szám. (1848. október 6.) Budapest, 1848. (Nyomatott a m. k. egyetemi nyomdában). [597]-600 p. Folio. Az országgyűlés napi ülésének jegyzőkönyvének leiratával, hadi rendeletekkel, hivatalos (hadi és diplomáciai eseményeket tárgyaló) levelekkel, belföldi és külföldi politikai hírekkel, Jellasics horvát bán és császári táborszernagy tevékenysége kapcsán a nemzetiségi kérdés felvetésével és elutasításával, Jó állapotú kiadvány, a hajtás mentén apró javításokkal.
17830.

3 000 HUF
XIX. század közepe Oktatás a Gyónásrúl. Sz. Luk. 15. Innsburck, Lith. Anstalt von Joh. Kravogl, a hátoldalán imával, 13x8 cm
17831.

XIX. század közepe "Oktatás a Gyónásrúl. Sz. Luk. 15." Innsburck, Lith. Anstalt von Joh. Kravogl, a hátoldalán imával, 13x8 cm

4 000 HUF
17832.

1 600 HUF
1857 Pozsony, Állami főreáliskola német nyelvű Iskolai értesítője (Siebentes Jahresprogramm der öffentlichen Ober-Realschule der königl. Freistadt Presburg). A reáliskola a Thun-féle szervezet szerint hatosztályú, a tanítás nyelve ekkor még kizárólag a német. Az intézet első igazgatója 1850-1862 között Pablasek Mátyás volt. 72 o. Papírkötésben, kissé foltos, kijáró lapokkal / Bratislava, school program in German languague
17833.

12 000 HUF
32,43
35,29
17834.

4 000 HUF
17835.

4 000 HUF
17836.

2 400 HUF
1860 A pest-budai kereskedők betegsegélyező és nyugdíjalapjának kimutatása német nyelven 4 p.
17837.

2 000 HUF
cca 1863-1990 Vegyes gyászjelentés tétel, össz. kb. 20 db, közte érdekes darabokkal Glattfelder Gyula (1874-1943) csanádi püspök (1911-1943), kalocsai érsek (1942-1943); Kronstein Alajos (1849-1936) DGT felügyelő; egy I. világháborús hősi halott stb., részben szakadásokkal
17838.

3 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF