Books: Travelling, Local History

Number of items: 211

Gonda Béla: Az al-dunai vaskapu és az ottani többi zuhatag szabályozása. A képek és rajzok Klösz György budapesti fényképész műintézetéből valók. Különlenyomat. Bp., 1892, Szerzői kiadás, (Fanda József-ny.), 2+89+3 p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, foltos címlappal, az eredeti borítót a címlap után bekötötték.
19000.

15 000 HUF
40,54
44,12
Gróf Béldi Ákos és mások: Erdély nevesebb fürdői 1902-ben. Tanulmány. Bp., 1903, Közegegészségügyi Kalauz különlenyomata. Félvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
19001.

14 000 HUF
37,84
41,18
Hegyi József: Hazánk történelmi nevezetességű helyei és meglevő műemlékei. Segédkönyv a magyar történelem tanulásához [...]. Gyöngyös, 1903, Sima Dávid. Papírkötésben, kopottas állapotban.
19002.

12 000 HUF
32,43
35,29
19003.

44 000 HUF
118,92
129,41
Oroszlány Gábor: Nagykún városok. Karcag, Kúnmadaras, Túrkeve, Kúnszentmárton, Kúnhegyes, Kisujszállás. 1920-1930. Szerk.: - -. Karcagon, 1930,Klein Mór, 192 p. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott félvászon-kötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval.
19004.

8 000 HUF
23
Farkas Sándor:  Csepreg mezőváros története. Többnyire eredeti adatok alapján. Budapest, 1887. (Franklin-Társulat ny.) 1 t. (címkép) + 504 p. Első kiadás. A Vas megyei kisváros alapvető monográfiája. Az egykor jelentősnek számító település esemény- és társadalomtörténete levéltári források alapján készült; benne a jelentősebb hadi események, áradások, tűzvészek és járványok, valamint nevezetes gonosztettek elősorolásával. Kötetünk az eseménytörténeten kívül kuriózumképpen közli a helyi szerző által megénekelt, 1776. évi tűzvészről szóló, tekintélyes terjedelmű krónikás éneket, valamint a város egy nevezetes bűnözőjének elítélése alkalmából készített lator-éneket. A munka méltatja a mezőváros egykor volt birtokos családjait, törvénykezési szigorát, záróra-rendeleteit, valamint gazdasági és kulturális haladását: sok egyéb mellett patrióta egyleteit és nyomdáját. Az első borítón és az utolsó nyomtatott oldalon régi tulajdonosi bélyegzés. Példányunkból a címlap hiányzik, fűzése kissé laza. Poss: Báró Radvánszky Béla, Hrenkó Pál. Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban, papírcsíkkal erősített gerinccel. Jó példány.
19005.

6 000 HUF
Nadányi Zoltán (szerk.):  Bihar-vármegye. Budapest, 1938. Magyar Városok Monografiája Kiadóhivatala (Sárik Gyula és Géza ny., Budapest-Cegléd). 519 + [1] + 167 + [1] p. + 5 t. (kétoldalas). A trianoni döntéssel kettészakított Bihar vármegye helytörténeti, statisztikai, gazdaságföldrajzi, néprajzi, szociográfiai monográfiája, oldalszámozáson belül Nagy István karikatúráival, Bély János szövegközti rajzaival, egész oldalas és szövegközti térképvázlatokkal. Jóllehet a kötet igen erősen hangsúlyozza a megyeszékhelytől, Nagyváradtól való elszakítás gazdaságilag és kulturálisan egyaránt megrendítő hatását, ám egyúttal számos passzust szentel a bihari nép életrevalóságának ecsetelésére. A monográfia szövege után újrakezdődő oldalszámozással az adatközlők társadalomtörténeti szempontból is tanulságos adattára. Példányunk előzékein és számos oldalon halvány foltosság, kötetünk fűzése enyhén meglazult. (Magyar városok és vármegyék monografiája XXV. kötet.)  BOEH VII 5565. Aranyozott, vaknyomásos, enyhén foltos kiadói egészvászon kötésben, az első kötéstáblán Bihar vármegye aranyozott, dombornyomású címerrajzával.
19006.

6 000 HUF
Kronstadt. Erster Teil. (Herausgegeben von Erich Jekelius.) [Unicus, több nem jelent meg.] [Brassó] Kronstadt, (1928). Verlag Burzenländer Sächs[ische] Museum. 271 + [1] p. + 100 t. (négy duplaoldalas). Egyetlen kiadás. Az erdélyi szászok által lakott Barcaságról szóló monográfiasorozat Brassóról szóló első része [a második kötet megjelenéséről nincs tudománsunk.] Kötetünk Brassó helytörténetére, azon belül is városszerkezetének, épített örökségének történetére koncentrál, oldalszámozások közt számos egész oldalas és szövegközti ábrával, alaprajzzal, homlokzati rajzzal gazdagon illusztrálva. A kötet szerkesztője Erich Jekelius geológus és genealógus, a Barcasági Szász Múzeum későbbi igazgatója. Az első nyomtatott oldalon régi ajándékozási bejegyzés, egy levélen kisebb ragasztás. (Das Burzenland. 3. Band.) Aranyozott gerincű. korabeli félvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány. Nagyon ritka!
19007.

6 000 HUF
Böle Kornél: Spanyol földön. Útirajz. A szerző, Bőle Kornél (1887-1961) író, filológus, domonkos szerzetes által DEDIKÁLT, dátumozott (1931. IV. 30.) példány! Bp.,[1927.] , Stephaneum, 472 p. + 1 (kihajtható térkép) t. + 27 t. Kiadói egészvászon kötés, kissé kopott borítóval.
19008.

5 000 HUF
Nógrád és Hont vármegye. Magyar Városok és Vármegyék Monográfiája XVI. Sajtó alá rendezte: Dr. Ladányi Miksa. Bp., 1934, A Magyar Városok Monografiája Kiadóhivatala, 470+2 p. Oldalszámozáson belüli 28 táblán fekete-fehér fotóanyaggal gazdagon illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, az elülső táblán a két vármegye aranyozott, dombornyomásos címerével, kopott borítóval, hiányzó elülső szennylappal, javított gerinccel és kötéssel.
19009.

6 000 HUF
1955-1959 Soproni Szemle helytörténeti folyóirat össz. 11 db száma: IX. évf. (1955.) 1-2. sz.; X. évf. (1956.) 1., 2. sz.; XI. évf. (1957.) 1-2., 3-4. sz.; XII. évf. (1958.) 1., 2., 3., 4. sz.; XIII. évf. (1959.) 3., 4. sz. Kiadja: Sopron Város Tanácsa. Kiadói papírkötés, vegyes állapotban.
19010.

4 000 HUF
Csatkai Endre - Dercsényi Dezső - Entz Géza et al.: Sopron és környéke műemlékei. Fülep Lajos előszavával. Magyarország Műemléki Topográfiája II. köt. Győr-Sopron Megye Műemlékei I. rész. Szerk.: Dercsényi Dezső. Bp., 1956, Akadémiai Kiadó, 672 p.+ VIII (színes képtáblák) t. + 1 (kihajtható alaprajz) t. Második, javított és bővített kiadás. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kissé foltos gerinccel, sérült kiadói papír védőborítóban. Megjelent 3300 példányban.
19011.

6 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF