https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/
https://www.darabanth.com/

Continuous online auctions

Tételek lista

Books: Tales

Number of items: 39

Auction is over! Item soon called at the auction hall
Hars László - Schindler Frigyesné (szerk.): Bp., 1957, Móra Ferenc Könyvkiadó. Kiadói félvászon kötés, belül a gerincnél laza, egy lapon szakadással.
20495.

Hars László - Schindler Frigyesné (szerk.): Bp., 1957, Móra Ferenc Könyvkiadó. Kiadói félvászon kötés, belül a gerincnél laza, egy lapon szakadással.

 
The item is not available
Starting price:
2 800 HUF
7,57
EUR
,
8,24
USD
Number of bids:
0
Jacob Grimm - Wilhelm Grimm: Gyermek- és családi mesék. Ford. és az utószót írta Adamik Lajos és Martin László. Ludwig Richter illusztrációival. Bp.,[2005],Magvető. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
20496.

Jacob Grimm - Wilhelm Grimm: Gyermek- és családi mesék. Ford. és az utószót írta Adamik Lajos és Martin László. Ludwig Richter illusztrációival. Bp.,[2005],Magvető. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.

 
The item is not available
Starting price:
8 000 HUF
21,62
EUR
,
23,53
USD
Number of bids:
0
Révész Amadé: Hol volt, hol nem volt... Mesék és legendák a világ népeinek mesekincséből. Összegyűjtötte: - - . Homoki Ferenc rajzaival. Székesfehérvár, [1934], szerzői kiadás (Számmer I. utóda Pannonia-ny.), 151+(1) p. Kiadói félvászon-kötés, kopottas borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.
20497.

Révész Amadé: Hol volt, hol nem volt... Mesék és legendák a világ népeinek mesekincséből. Összegyűjtötte: - - . Homoki Ferenc rajzaival. Székesfehérvár, [1934], szerzői kiadás (Számmer I. utóda Pannonia-ny.), 151+(1) p. Kiadói félvászon-kötés, kopottas borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.

 
Sold
Starting price:
5 000 HUF
13,51
EUR
,
14,71
USD
Number of bids:
1
Böszörményi Gyula: Gergő és az álomfogók. (Gergő-regények 1. kötet). Bp., 2002, Magyar Könyvklub. Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötés.
20498.

Böszörményi Gyula: Gergő és az álomfogók. (Gergő-regények 1. kötet). Bp., 2002, Magyar Könyvklub. Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötés.

 
The item is not available
Starting price:
4 000 HUF
10,81
EUR
,
11,76
USD
Number of bids:
0
Bernáth Gusztáv:  Derék Imre története. Mese tíz fejezetben. Budapest, [1934]. Eggenberger-féle Könyvkereskedés (Királyi Magyar Egyetemi Nyomda). 93 + [3] p. Egyetlen kiadás. Oldalszámozáson belül Gallé Tibor 6 egész oldalas és 20 szövegközi expresszionista linómetszetével illusztrált. Kiadói félvászon kötésben, az első kötéstáblán Gallé Tibor linómetszetű grafikájával. Jó példány.
20499.

Bernáth Gusztáv: Derék Imre története. Mese tíz fejezetben. Budapest, [1934]. Eggenberger-féle Könyvkereskedés (Királyi Magyar Egyetemi Nyomda). 93 + [3] p. Egyetlen kiadás. Oldalszámozáson belül Gallé Tibor 6 egész oldalas és 20 szövegközi expresszionista linómetszetével illusztrált. Kiadói félvászon kötésben, az első kötéstáblán Gallé Tibor linómetszetű grafikájával. Jó példány.

 
The item is not available
Starting price:
4 000 HUF
10,81
EUR
,
11,76
USD
Number of bids:
0
Hittrich Ödön: Mariska német képeskönyve. Ebből mindenki játszva tanulhatja meg a Der-Die-Das használatát. Német főnevek tréfás rajzokkal. Írta és tervezte Hittrich Ödön. Rajzolta Somfay István. Budapest, [1934]. [Szerző] Légrády Testvérek nyomdai műintézete. 71 + [1] p. Első kiadás. Képes szótár, a munka egyben egy érdekes emlékezettechnikai kísérlet. A szerző előszavából: ,,Figyelmeztetés. A rajzokat a tanulónak színeznie kell. A hímnevű főnevek rajzait piros ceruzával, a nőneműeket zölddel, a semlegeseket pedig narancssárgával. Ha naponta csak tíz percig foglalkozik e könyv rajzaival, akkor két hónap alatt az összes itt felsorolt főneveket megtanulhatja a német névelővel együtt. A szótár előtt rövid pedagógiai tanulmány. A szótárban a szerző minden fogalomban elhelyezett egy r, e vagy s motívumot. A szőnyeg - das Tapet - rajzán így egy s feliratot helyezett el, az erkélyt - der Erker - r alakú támasz tartja. Némely rajz igen absztrakt, ezért a szótárrész után külön kifejtést igényel. Az alkohol - der Alhohol - fogalmához így a szerző az USA térképét mellékeli, melyet r alakú hullámok ostromolnak keletről és nyugatról, az alkoholtilalom eszméjét felidézve az olvasókban. A könyv minden alkalmat megragad a korabeli ideológia kifejtésére, így számos alkalommal láthatjuk a történelmi Magyarország képét különféle fogalmak magyarázatának grafikus háttereként. A kötet második, egyben utolsó kiadása 1940-ben jelent meg. A címoldalon régi tulajdonosi bejegyzés. Az egykori tulajdonos a képek többségét illő módon ki is színezte. Fűzve, színes kőnyomatú grafikával illusztrált, enyhén foltos kiadói borítóban. Jó példány. Ritka.
20500.

Hittrich Ödön: Mariska német képeskönyve. Ebből mindenki játszva tanulhatja meg a Der-Die-Das használatát. Német főnevek tréfás rajzokkal. Írta és tervezte Hittrich Ödön. Rajzolta Somfay István. Budapest, [1934]. [Szerző] Légrády Testvérek nyomdai műintézete. 71 + [1] p. Első kiadás. Képes szótár, a munka egyben egy érdekes emlékezettechnikai kísérlet. A szerző előszavából: ,,Figyelmeztetés. A rajzokat a tanulónak színeznie kell. A hímnevű főnevek rajzait piros ceruzával, a nőneműeket zölddel, a semlegeseket pedig narancssárgával. Ha naponta csak tíz percig foglalkozik e könyv rajzaival, akkor két hónap alatt az összes itt felsorolt főneveket megtanulhatja a német névelővel együtt." A szótár előtt rövid pedagógiai tanulmány. A szótárban a szerző minden fogalomban elhelyezett egy r, e vagy s motívumot. A szőnyeg - das Tapet - rajzán így egy s feliratot helyezett el, az erkélyt - der Erker - r alakú támasz tartja. Némely rajz igen absztrakt, ezért a szótárrész után külön kifejtést igényel. Az alkohol - der Alhohol - fogalmához így a szerző az USA térképét mellékeli, melyet r alakú hullámok ostromolnak keletről és nyugatról, az alkoholtilalom eszméjét felidézve az olvasókban. A könyv minden alkalmat megragad a korabeli ideológia kifejtésére, így számos alkalommal láthatjuk a történelmi Magyarország képét különféle fogalmak magyarázatának grafikus háttereként. A kötet második, egyben utolsó kiadása 1940-ben jelent meg. A címoldalon régi tulajdonosi bejegyzés. Az egykori tulajdonos a képek többségét illő módon ki is színezte. Fűzve, színes kőnyomatú grafikával illusztrált, enyhén foltos kiadói borítóban. Jó példány. Ritka.

 
Sold
Starting price:
3 000 HUF
8,11
EUR
,
8,82
USD
Number of bids:
4
Das neue Högfeldt-Buch. 36 farbige Tafeln und 22 Schwarzbilder. Mit einer Selbstbetrachtung des Künstlers und Versen von Gerhard Schmidt. Berlin, 1942, Paul Neff Verlag. Kiadói félvászon kötés, laza fűzéssel, foltos borítóval
20501.

Das neue Högfeldt-Buch. 36 farbige Tafeln und 22 Schwarzbilder. Mit einer Selbstbetrachtung des Künstlers und Versen von Gerhard Schmidt. Berlin, 1942, Paul Neff Verlag. Kiadói félvászon kötés, laza fűzéssel, foltos borítóval

 
The item is not available
Starting price:
1 400 HUF
3,78
EUR
,
4,12
USD
Number of bids:
0
Benedek Elek: Világszép nádszál kisasszony, Többsincs királyfi. Bp., 1960, Móra. Kiadói kopott félvászon-kötésekben, az első kötet sérült kötéssel.
20502.

Benedek Elek: Világszép nádszál kisasszony, Többsincs királyfi. Bp., 1960, Móra. Kiadói kopott félvászon-kötésekben, az első kötet sérült kötéssel.

 
Sold
Starting price:
2 000 HUF
5,41
EUR
,
5,88
USD
Number of bids:
1
Andersen legszebb meséi. Gyerekeknek fordította és átdolgozta Bab Zsuzsa. Rogán Miklós rajzaival. Bp., 1957, Móra Ferenc Könyvkiadó. Kiadói félvászon kötés, kopottas állapotban.
20503.

Andersen legszebb meséi. Gyerekeknek fordította és átdolgozta Bab Zsuzsa. Rogán Miklós rajzaival. Bp., 1957, Móra Ferenc Könyvkiadó. Kiadói félvászon kötés, kopottas állapotban.

 
Sold
Starting price:
3 000 HUF
8,11
EUR
,
8,82
USD
Number of bids:
3
Szerb György: Olgeborge kapitány. [Gyermekversek.] Budapest, 1978. Móra Ferenc Könyvkiadó (Athenaeum ny.) 23 + [1] p. Dedikált: ,,Belia Györgynek tisztelettel és köszönettel: 1979. május 23. Szerb György. Oldalszámozáson belül Kovács Péter számos színes, szövegközti rajzával. Az első fedőborítón apró gyermekrajz. (Óvodások könyvespolca.) Prov.: Belia György [Belia György (1923-1982) irodalomtörténész, kritikus, műfordító, az Európa Kiadó szerkesztője, a Szépirodalmi Könyvkiadó klasszikus csoportjának vezetője. A magyar klasszikusok kiadása mellett a Babits-életműkiadásban is közreműködött.] Fűzve, színes, illusztrált, kiadói borítóban. Jó példány.
20504.

Szerb György: Olgeborge kapitány. [Gyermekversek.] Budapest, 1978. Móra Ferenc Könyvkiadó (Athenaeum ny.) 23 + [1] p. Dedikált: ,,Belia Györgynek tisztelettel és köszönettel: 1979. május 23. Szerb György." Oldalszámozáson belül Kovács Péter számos színes, szövegközti rajzával. Az első fedőborítón apró gyermekrajz. (Óvodások könyvespolca.) Prov.: Belia György [Belia György (1923-1982) irodalomtörténész, kritikus, műfordító, az Európa Kiadó szerkesztője, a Szépirodalmi Könyvkiadó klasszikus csoportjának vezetője. A magyar klasszikusok kiadása mellett a Babits-életműkiadásban is közreműködött.] Fűzve, színes, illusztrált, kiadói borítóban. Jó példány.

 
The item is not available
Starting price:
3 000 HUF
8,11
EUR
,
8,82
USD
Number of bids:
0
Szvoboda Béla, mindszenti:  Fecskék. Cserkész elbeszélések. Az illusztrációkat Márton Lajos rajzolta. Budapest, 1934. (Balla Dezső kiadása - Krautvig István ny.) 63 + [1] p. Egyetlen kiadás. Oldalszámozáson belül Márton Lajos néhány szövegközti grafikájával. [Filléres cserkész könyvtár, 2. szám.] Fűzve, Márton Lajos rajzával illusztrált kiadói borítóban.
20505.

Szvoboda Béla, mindszenti: Fecskék. Cserkész elbeszélések. Az illusztrációkat Márton Lajos rajzolta. Budapest, 1934. (Balla Dezső kiadása - Krautvig István ny.) 63 + [1] p. Egyetlen kiadás. Oldalszámozáson belül Márton Lajos néhány szövegközti grafikájával. [Filléres cserkész könyvtár, 2. szám.] Fűzve, Márton Lajos rajzával illusztrált kiadói borítóban.

 
Sold
Starting price:
3 000 HUF
8,11
EUR
,
8,82
USD
Number of bids:
21
Vojtech Kubasta: Piroska és a farkas. (Térbeli mesekönyv). Prága, 1969, Artia. Kiadói félvászon-kötés, az egyik oldalon hiánnyal, néhány tollas firkával, helyenként kissé foltos.
20506.

Vojtech Kubasta: Piroska és a farkas. (Térbeli mesekönyv). Prága, 1969, Artia. Kiadói félvászon-kötés, az egyik oldalon hiánnyal, néhány tollas firkával, helyenként kissé foltos.

 
The item is not available
Starting price:
3 800 HUF
10,27
EUR
,
11,18
USD
Number of bids:
0

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Filter auction items

further page navigation

Contact

Opening hours

  • Monday: 12-17
  • Tuesday-Wednesday: 10-17
  • Thursday: 10-19
  • Friday: closed
  • Weekend: closed

Our sites

© 2011-2024 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
Livestream

Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment