Books: Social sciences

Number of items: 55

Somogyi Ede - Öt nyelvű szótár. - A magyar, német, angol, francia és olasz nyelv szótára. I-II. egybe kötve  Bp., 1895. Robicsek Zsigmond. 1580 p. Aranyozott félbőr kötésben, márványozott élekkel. sérült gerinccel
20167.

9 000 HUF
24,32
26,47
Josephi Márton: Lexicon trilingue Latino-Hungarico-Germanicum. I. köt. Pars Prima. A-L. Viennae Austriae, 1818, Typis Antonii Pichler Typographi, XVI+1750(kéthasábos számozás); Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötésben, gerincen sérüléssel, hátsó előzéklap nélkül.
20168.

6 000 HUF
1940 Szociális Szemle. Társadalompolitikai folyóirat. Szerk.: Erődi-Harrach Béla. I. évf. 1-10. sz. (Teljes évfolyam, egy kötetben). Bp., 1940, Athenaeum-ny., 391+(1) p. Kiadói egészvászon-kötés, foltos borítóval.
20169.

5 000 HUF
A mai magyar város. Az 1938. évi közigazgatási továbbképző tanfolyam előadásai. Szerk.: Mártonffy Károly. Közzéteszi: Dr. vitéz Keresztes-Fischer Ferenc. A korszerű szolgálat útja 8. Bp., 1938, (M. Kir. Állami-ny.), 946+(2) p.+ 1 (színes térkép) t. Kiadói papírkötés, túlnyomórészt jó állapotban.
20170.

6 000 HUF
20171.

4 800 HUF
12,97
14,12
Mikos Ferenc:  A Quadragesimo anno gazdasági rendje. Budapest, 1934. Pázmány Péter Irodalmi Társaság (Pallas Irodalmi és Nyomdai Rt.) 284 + [2] p. Egyetlen kiadás. A szociális és gazdasági kérdésekkel foglalkozó körlevél, XIII. Leó pápa ,,Rerum novarum című enciklikája után negyven évvel, 1931. május 15-én XI. Ince pápa kibocsátotta a ,,Quadragesimo anno című pápai körlevelét, mely a gazdasági világválság, illetve a totális állameszmék előretörése tapasztalatában áttekinti a modern gazdaság és társadalom problémahalmazát, és a keresztény karitász szellemében reformokat javasol. Mikos Ferenc dolgozata a pápai enciklika társadalom- és gazdaságszervezési elveit tekinti át, amely védelmébe veszi a magántulajdont, felszólal a kapitalista munkarend családot és morált zárójelbe tevő rendszere ellen, kritikával illeti az osztályharc elmélete mentén kidolgozott szociáldemokrata és kommunista elméleteket. A keresztényszocialista dolgozat az osztályharc elmélete helyett a hivatásrendiség eszméjét állítja társadalomszemlélete középpontjába, mely társadalmi rend, amennyiben morális megfontolások mentén szerveződik, a szerző nézete szerint képes meghaladni munkaadó és munkavállaló örökös konfliktusát. A szociális enciklikának jelentős hatása volt Magyarországon, a XX. század egy fontos civil szerveződése, a katolikus-agrárius KALOT-mozgalom ennek hatására jött létre. A címlapon régi tulajdonosi bejegyzés, példányunk fűzése kissé laza. Fűzve, enyhén sérült, kissé foltos kiadói borítóban, részben felvágatlan példány.
20172.

Mikos Ferenc: A Quadragesimo anno gazdasági rendje. Budapest, 1934. Pázmány Péter Irodalmi Társaság (Pallas Irodalmi és Nyomdai Rt.) 284 + [2] p. Egyetlen kiadás. A szociális és gazdasági kérdésekkel foglalkozó körlevél, XIII. Leó pápa ,,Rerum novarum'' című enciklikája után negyven évvel, 1931. május 15-én XI. Ince pápa kibocsátotta a ,,Quadragesimo anno'' című pápai körlevelét, mely a gazdasági világválság, illetve a totális állameszmék előretörése tapasztalatában áttekinti a modern gazdaság és társadalom problémahalmazát, és a keresztény karitász szellemében reformokat javasol. Mikos Ferenc dolgozata a pápai enciklika társadalom- és gazdaságszervezési elveit tekinti át, amely védelmébe veszi a magántulajdont, felszólal a kapitalista munkarend családot és morált zárójelbe tevő rendszere ellen, kritikával illeti az osztályharc elmélete mentén kidolgozott szociáldemokrata és kommunista elméleteket. A keresztényszocialista dolgozat az osztályharc elmélete helyett a hivatásrendiség eszméjét állítja társadalomszemlélete középpontjába, mely társadalmi rend, amennyiben morális megfontolások mentén szerveződik, a szerző nézete szerint képes meghaladni munkaadó és munkavállaló örökös konfliktusát. A szociális enciklikának jelentős hatása volt Magyarországon, a XX. század egy fontos civil szerveződése, a katolikus-agrárius KALOT-mozgalom ennek hatására jött létre. A címlapon régi tulajdonosi bejegyzés, példányunk fűzése kissé laza. Fűzve, enyhén sérült, kissé foltos kiadói borítóban, részben felvágatlan példány.

4 000 HUF
Kézikönyv a szövetkezeti boltkezelők és alkalmazottak részére. Összeállították: a ,,Hangya boltostanfolyamának előadói. Második, ujonnan átdolgozott kiadás. Budapest, 1934. ,,Hangya Szövetkezeti Központ (Pallas Irod. és Nyomdai Rt.) 429 + [1] p. A boltvezetői és boltos-segédi kézikönyv első kiadása 1932-ben jelent meg. A bevezetésben a hazai szövetkezeti mozgalom gyors áttekintése - a szövetkezeti mozgalom a szerző értékelésében nem más, mint a hazai gazdaság régóta esedékes saját kézbe vétele. A kötet második felében a kiskereskedelem egyes ágazatainak részletes tudásanyaga, ezt megelőzően általános értékesítői etikett, elrettentő és követendő társalgási példákkal. Az első előzéken régi tulajdonosi bejegyzés.  (,,Hangya ügyviteli szabályok. III-ik kötet) BOEH VI: 0. Aranyozott, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
20173.

Kézikönyv a szövetkezeti boltkezelők és alkalmazottak részére. Összeállították: a ,,Hangya'' boltostanfolyamának előadói. Második, ujonnan átdolgozott kiadás. Budapest, 1934. ,,Hangya'' Szövetkezeti Központ (Pallas Irod. és Nyomdai Rt.) 429 + [1] p. A boltvezetői és boltos-segédi kézikönyv első kiadása 1932-ben jelent meg. A bevezetésben a hazai szövetkezeti mozgalom gyors áttekintése - a szövetkezeti mozgalom a szerző értékelésében nem más, mint a hazai gazdaság régóta esedékes saját kézbe vétele. A kötet második felében a kiskereskedelem egyes ágazatainak részletes tudásanyaga, ezt megelőzően általános értékesítői etikett, elrettentő és követendő társalgási példákkal. Az első előzéken régi tulajdonosi bejegyzés. (,,Hangya'' ügyviteli szabályok. III-ik kötet) BOEH VI: 0. Aranyozott, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.

4 000 HUF
Magyar politikai és közigazgatási compass (1919-1939). Szerkesztette: Madarász Elemér (Budapest, 1939). Magyar Politikai és Közigazgatási Compass kiadóvállalata (Athenaeum Rt. ny.) 755 + [1] p. Részlet az előszóból: ,,Húsz évvel a világháború vérzivatara után, 1938. év végén határoztuk el, hogy történelmi forrásmunka keretében közreadjuk a magyar politikai és közigazgatási élet személyi kiválóságainak nagy gyűjteményét. A munka túlnyomó része szövegközti portrékkal kísért személyi adattár a magyarországi és felvidéki, kárpátaljai politika és közigazgatás fontos személyeiről, az adattárak előtt az elmúlt húsz év külpolitikai, közigazgatási és kultúrtevékenységi történetének áttekintése tanulmányokban. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
20174.

Magyar politikai és közigazgatási compass (1919-1939). Szerkesztette: Madarász Elemér (Budapest, 1939). Magyar Politikai és Közigazgatási Compass kiadóvállalata (Athenaeum Rt. ny.) 755 + [1] p. Részlet az előszóból: ,,Húsz évvel a világháború vérzivatara után, 1938. év végén határoztuk el, hogy történelmi forrásmunka keretében közreadjuk a magyar politikai és közigazgatási élet személyi kiválóságainak nagy gyűjteményét". A munka túlnyomó része szövegközti portrékkal kísért személyi adattár a magyarországi és felvidéki, kárpátaljai politika és közigazgatás fontos személyeiről, az adattárak előtt az elmúlt húsz év külpolitikai, közigazgatási és kultúrtevékenységi történetének áttekintése tanulmányokban. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.

4 000 HUF
Malthus T. Róbert: Tanulmány a népesedés törvényéről. Ford. és előszóval ellátta: György Endre. Nemzetgazdasági írók tára. Bp., 1902, Politzer Zsigmond és Fia, XIV+623 p. Átkötött félvászon-kötés,   Thomas Robert Malthus (1766-1834) angol anglikán pap, demográfus, az angol klasszikus közgazdaságtan jelentős képviselője.
20175.

4 800 HUF
12,97
14,12
20176.

4 000 HUF
20177.

4 000 HUF
Kotsis Endre: Gazdasági épületek becslése és amortizációja. Tanulmány a magyar mezőgazdasági építészet köréből. Budapest, 1927. ,,Pátria Irodalmi Vállalat és Nyomdai Rt. 46 + [2] p. + 2 melléklet (kihajtható). Kotsis Endre (1897-1954) építész, műegyetemi tanár gazdasági fókuszú műszaki tanulmányát oldalszámozáson belül néhány szövegközti ábra kíséri, a kihajtható mellékleteken költségszámítási táblázatok. Az első nyomtatott oldalon halvány foltosság. BOEH VI: 4429. Fűzve, sérült, javított gerincű, foltos kiadói borítóban.
20178.

4 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF