Books: Architecture, Art

Number of items: 371

Szeredi Merse Pál - Kaszás Gábor: Berlin - Budapest 1919 - 1933. Képzőművészeti kapcsolatok Berlin és Budapest között. Bp., 2016, Virág Judit Galéria. Rendkívül gazdag kép-, és fotóanyaggal, közte Tihanyi Lajos, Czóbel Béla, Egry József, Kernstok Károly, Perlrott Csaba Vilmos, Nemes Lampérth József, Bokros Birman Dezső, Bernáth Aurél, Ferenczy Béni, Moholy-Nagy László, Bortnyik Sándor, Péri László, Scheiber Hugó, Stefán Henrik, Molnár Farkas, Johan Hugó, Henri Nouveau, Kassák Lajos, Kádár Béla, Mattis Teutsch János, Berény Róbert, Gábor Jenő, Hincz Gyula, Trauner Sándor, Vajda Lajos, Schubert Ernő, Vaszkó Ödön, Rauscher György, Vincze Pál műveinek reprodukcióival illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, szép állapotban. Ritka!
19640.

16 000 HUF
43,24
47,06
Virág Judit - Törő István: A 121 legszebb Mednyánszky festmény. Bp., 2011, Virág Judit Galéria. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papír védőborítóban, bontatlan zsugorfóliában, szép állapotban.
19641.

13 000 HUF
35,14
38,24
A művészetek története a legrégebbi időktől a XIX. század végéig. I-III. kötet. Szerk.: Beöthy Zsolt. I. kötet: Ókor. II. kötet: Középkor. III. kötet: Új-kor. Bp.,1906-1912, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), XI+556 p.+ XXIX t.; VIII+614 p.+L+1 t. (Kronólogiai tábla.); 6+450 p.+I-XXXIII+XVIIIa. t. Első kiadás. Színes és fekete-fehér szövegközti rajzokkal, fotókkal, kihajtható melléklettel illusztrált kötetek. Kiadói szecessziós aranyozott, festett egészvászon díszkötésben, kissé kopott borítókkal, a II. kötet borítója foltos.
19642.

18 000 HUF
48,65
52,94
1908-1909 The Bibliophile. A magazine and review for the collector, student and general reader. Vol. 1. N. 1-6. March-August, 1908. + Vol. 2. N. 7-12. September - December, 1908. + January-February, 1909. London, The Bibliophile. Angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Korabeli reklámokkal. Kiadói aranyozott félvászon-kötések, kopott borítóval, régi intézményi bélyegzésekkel.
19643.

1908-1909 The Bibliophile. A magazine and review for the collector, student and general reader. Vol. 1. N. 1-6. March-August, 1908. + Vol. 2. N. 7-12. September - December, 1908. + January-February, 1909. London, "The Bibliophile". Angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Korabeli reklámokkal. Kiadói aranyozott félvászon-kötések, kopott borítóval, régi intézményi bélyegzésekkel.

10 000 HUF
27,03
29,41
Első Magyar Betüöntőde Rt. II-VI rész. II. rész.: Czím- és diszbetűk horvát, szláv, lengyel, cseh és román ékezetekkel. Este Ungarische Schriftgiesserei A.G. II. Theil: Titel- u. Zierschriften mit croatisch, slavisch-, polnisch-, böhmisch- und rumänischen Accenten. III. rész.: Frakturbetük. III. Theil: Fracturschriften. IV. rész: Szerb, bolgár és orosz betük. IV. Theil: Serbische, Bulgarische und Russische Schriften. V. rész.: Körzetek. V. Theil: Einfassungen. VI. rész: Réz-lineák. VI. Theil Messing-Linien. Bp., én., Első Magyar Betüöntőde Rt., 163 sztl. lev. + 5 t. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált, közte szecessziós képanyaggal illusztrált betűmintakönyv. Kiadói javított gerincű és kötésű illusztrált egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kopott borítóval, egy-két foltos lappal, egy táblába belerajzoltak. A mintakönyv I. része hiányzik!
19644.

12 000 HUF
32,43
35,29
19645.

16 000 HUF
43,24
47,06
19646.

12 000 HUF
32,43
35,29
19647.

12 000 HUF
32,43
35,29
Rowland J. Mainstone: Hagia Sophia. Thames and Hudson, 1988, kiadói kartonált papírkötés kiadói papír védőborítóval, jó állapotban. 305 illusztrációval, tervvel és vázlattal gazdagon illusztrált kiadvány.
19648.

6 000 HUF
19649.

12 000 HUF
32,43
35,29
Somogyi Zsolt: A magyar szecesszió bútorművészete. Az iparművészet remekei. Bp., 2009., Corvina - Iparművészeti Múzeum. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
19650.

11 000 HUF
29,73
32,35
1957 Magyar Grafika I. évf 3-4 .szám. Kner szám. Benne Kozma Lajos eredeti színezett linómetszetével 9x6,5 cm XVI t. 81-160p. Papírborítóval
19651.

8 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF