Art-ceramics

Number of items: 245

11000.

160 000 HUF
432,43
470,59
Pedro Mercedes (Spanyolország, 1921-2008): Kakas. Mázas kerámia, cca 1970, alján jelzett. Kis kopásokkal, m: 44 cm. Állatfigurái ritkán bukkannak fel aukciókon.  Pedro Mercedes az egyik legismertebb spanyol modernista keramikus, akit sok művészettörténész a spanyol kerámia egyik megújítójának tart. Művei jelen vannak a jelentősebb aukciós házak kínálatában és kiállításokon. Mercedesről, aki Picassoval is jó kapcsolatot ápolt, így ír az egyik kortárs spanyol galéria: Pedro Mercedes egy kiváló keramikus volt, kivételes módon dolgozott a kerámiával, átalakítva az agyagot, megnyitva azt a kezei között, mindig készen arra, hogy megfelelő kifejezést keressen munkáinak. Az általa készített kerámia edények sokféle formában és méretben készültek, átformálva az ősi ibériai bika, lovak, szarvasok, istenek és más állatok és hősök fogalmát, melyeket Mercedes maga határozott meg abban a varázslatos világban, amelybe művészete elmerül.  ///  Pedro Mercedes (Spain, 1921-2008): Rooster. Glazed ceramic, circa 1970, with markings on the base. Minor wear, h: 44 cm. His animal figurines are rarely seen at auctions.  Pedro Mercedes is one of the most renowned Spanish modernist ceramicists, considered by many art historians as a pioneer in the revitalization of Spanish ceramics. His works are present in the offerings of major auction houses and exhibitions. About Mercedes, who had in good relationship with Picasso, one contemporary Spanish gallery states:  Pedro Mercedes was an outstanding potter, working with ceramics in an exceptional way, transforming the clay, opening it up between his hands, always ready to find the right expression for his works. The ceramic vessels he created came in various shapes and sizes, reshaping concepts such as the ancient Iberian bull, horses, deer, gods, and even animals and heroes, which Mercedes himself defined in that magical world in which his art immersed.  ///  Pedro Mercedes (Espana, 1921-2008): Gallo. Cerámica vidriada, aproximadamente 1970, con marcas en la base. Desgaste menor, dimensiones: 44 cm. Las figurillas de animales rara vez se ven en subastas.  Pedro Mercedes es uno de los ceramistas modernistas espanoles más reconocidos, considerado por muchos historiadores del arte como un pionero en la revitalización de la cerámica espa?ola. Sus obras están presentes en las ofertas de las principales casas de subastas y exposiciones. Sobre Mercedes, quien mantenía una buena relación con Picasso, una galería contemporánea espa?ola afirma:  Pedro Mercedes fue un ceramista excepcional, trabajando con cerámica de una manera excepcional, transformando la arcilla, abriéndola entre sus manos, siempre listo para encontrar la expresión adecuada para sus obras. Las vasijas de cerámica que creó tenían diversas formas y tamanos, remodelando conceptos como el antiguo toro ibérico, caballos, ciervos, dioses e incluso animales y héroes, que Mercedes mismo definía en ese mundo mágico en el que su arte se sumergía.
11001.

240 000 HUF
648,65
705,88
Bod Éva (1924-2004): Plasztikus fali kerámia fali dísz. Mázas kerámia, kézzel festett, jelzett, hibátlan kovácsoltvas keretben. 18x38 cm
11002.

110 000 HUF
297,30
323,53
Gádor István (1891-1984): Csigavonalas tál. Mázas kerámia, kézzel festett, jelzett, a talp karimáján kis lepattanással 19 cm
11003.

90 000 HUF
243,24
264,71
MP olasz fajansz edény, máz alatti kék festéssel, mázrepedésekkel 26x21 cm m: 14 cm
11005.

29 000 HUF
78,38
85,29
11006.

20 000 HUF
54,05
58,82
Berzy Katalin (1947- ): Kálacsokros dísztál. Kerámia, jelzett, d: 46 cm, m: 10 cm CSAK SZEMÉLYES ÁTVÉTEL/ONLY PERSONAL COLLECTION
11007.

19 000 HUF
51,35
55,88
Borsódy László (1938- ): Szent Ferenc. Mázas kerámia, jelzett, hátoldalán címkén feliratozott. Fakeretben. 21x24 cm
11008.

30 000 HUF
81,08
88,24
11009.

20 000 HUF
54,05
58,82
Gorka Géza (1894-1971): Kaspó. Jelzett, alján kis pattogzással, m: 9 cm
11010.

36 000 HUF
97,30
105,88
11011.

28 000 HUF
75,68
82,35
Szabó Kinga: Dísztányér paripával. Jelzett, kis kopással, d: 36 cm KIZÁRÓLAG SZEMÉLYES ÁTVÉTEL, NEM POSTÁZZUK! / ONLY PERSONAL COLLECTION IN OUR OFFICE!
11012.

28 000 HUF
75,68
82,35

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF